Huawei P10 vs Samsung S7

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kocour73 3. 3. 2018 15:48

Ahoj, potřeboval bych poradit. Rozhoduji se mezi P10 a S7. Oba můžu mít za tu samou cenu kolem 7000 Kč.
Poslední telefony, co jsem měl, byly Honor/Huawei (5X, Honor8, P9). Od Samsungu jsem kdysi měl ty levnější modely. Telefon využívám kromě volání na internet, filmy, hudbu, navigaci. Hry nehraju. Na Huawei se mi líbí velmi dobře odladěná nadstavba, slušné fotky, příjemné rozměry. U Samsungu mě láká voděodolnost, always on display, všude chválené foto, bezdrátové nabíjení. Menší mínus proti P10 je skleněné tělo a to, že už je to starší telefon. Předpokládám, že aspoň Oreo ještě dostane. Se značkou Huawei jsem nadmíru spokojen, ale láká mě vyzkoušet zase něco jiného.
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 3. 2018 16:18

Chceš vyzkoušet něco jiného než Huawei, co se dá koupit lepšího za 7k než ten Samsung S7 ?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocour73 3. 3. 2018 16:33

Jasně, proto vybírám z těchto dvou. S8 je už moc drahá a Iphone nechci. U toho Samsungu mi jde o to, jestli nebude časem zpomalený. Pamatuju si starý TW, a to byla hrůza. Huawei jede pořád stejně. A hlavně jestli bude mít S7 pořád podporu. Minimálně bezpečnostní aktualizace, když ne novou verzi anodroidu. Jsem zvyklý na rychlou čtečku otisků, o S7 jsem četl, že má čtečku méně spolehlivou.
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 3. 3. 2018 17:17

S7 je pořád velmi výkoný mobil, který určitě poslouží ještě dlouho. Ani raději bych pomalejší čtečku otisků prstů, ale ve předu jako to má S7 než teď co mám S8...stále jsem si nezvyknul :(
Jestli se ti nelíbí TW, není nic jednoduššího než na storu stáhnout jiný launcher, na YT najdeš dost inspirací a porovnání.
Chce si to udělat svůj vlastní názor na reálném kuse, na netu ti každý poradí co se líbí jemu.
Doporučuji nákup a v nejhorším do 14 dnů vrátit.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod kocour73 3. 3. 2018 17:31

To právě nejde, je to služební mobil, takže co si objednám, to mi dva roky zůstane. Zkusím se podívat v nějakém obchodě na vystavené kusy. Jakou máš zkušenost s vypalováním dipleje?
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 3. 3. 2018 18:02

No ja prodaval S8 prave kvuli tomu amoledu. Kazdy si ho chvali , ale ja ho nemel rad. Pripadalo mi to takove divne , rozmazane. Always on jsem vibec nepouzival , nebyl duvod. Baterie me tez nepresvedcila. Fotky ale krasne to jo. (s7 nebo s8 foto je skoro stejny). Ktomu prave rad se vypaluje amoled a riskantni pouzivani kazdy den waze.... ktomu pres leto kolikrat fakt naplny jas par hodin v kuse. A oranzova bublina uz zacla byt na displeji v testu disleji hlavne na bile strance znat. (Uz takovy duch) tak amoled letel pryc a pro me zlate IPS.

Ja bych sel do P10 , ale to jen kvuli preferenci IPS.
Pokud ti nevadi amoled tak S7 je porad super stroj.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kocour73 3. 3. 2018 18:08

Měl jsem amoled v několika telefonech a nikdy jsem neměl problém, zobrazení se mi líbí. Měl jsem v ruce S8 a ten displej je krásný. S7 jsem v reálu neviděl. Ale nevyužíval jsem navigaci. Teď ji potřebuju tak 2x týdně na 5-6 hodin. Telefon mám na maximálně na dva roky, ale většinou měním po roce. Kdyby se něco stalo, tak by se to snad dalo vyreklamovat.
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 3. 3. 2018 18:39

Tak tim padem muzes byt v klidu a ber S7
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kocour73 3. 3. 2018 19:31

Můžu se ještě zaptat? Dá se bezdrátově nabíjet, když je telefon v krytu?
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod phv 3. 3. 2018 20:11

Ano, mám s7 v krytu a dobiji bezdrátově v pohodě.
phv
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků