Nákup telefonu na Ebay

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod kubicka 2. 3. 2018 08:25

Zdravíčko,

shaním telefon s kvalitní kamerou pro focení a nahrávání videií, která bych pak chtěl ideálně nahrávat na YT. A vzhledem k tomu, že bych rád ušetřil, chtěl bych zkusit nákup na Ebay, ale rád bych se předtím zeptal, zdali s tím má někdo zkušenosti a mohl by mi popsat výhody/nevýhody.

Iděláně bych si chtěl pořídit Google Pixel:
https://www.ebay.com/itm/Google-Pixel-3 ... T#viTabs_0

Předem díky
kubicka
Junior

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 2. 3. 2018 09:59

Výhody?
- Cena
- když už kupujete starší máte větší jistotu že k vám dorazí a že vás nikdo neokrade pokud platíte paypalem
- Seženete modely, které se u nás neprodávají jako např. LG G6 se 64gb a QuadDAC

Nevýhody?
- V případě reklamace bude poštovné celkem drahé a počkáte si (u nového kusu)

Mimochodem Telefon už vám někdo koupil
ZavorkaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 2. 3. 2018 10:07

Ano zkušenost mám, kupoval jsem v USA již dvakrát mobil přes Ebay a jednou v EU.

Jak píše předemnou kolega, tak ta Výhoda - Cena je na zvážení.
A to kvůli CLO+DPH

U tohoto konkrétně již prodaného Pixelu, při dnešním kurzu dolaru cca 21,50kč (je nutno koukat na prodej valut, ne deviz)
$199,45 (cca 4300,-kč) + CLO+DPH $50,90 (1094,-kč) + Shipping $19,96 (430,-kč)
A jsi celkem rázem na 5824,-kč ...všechno zhruba přepočet.
Ale prostě za použitý telefon z USA dáš místo na pohled 4000kč rovnou 6000kč a prakticky neexistuje záruka - posílat ho do USA sice jde, ale pochybuji že tamní servis bude ochoten po opravě posílat mimo území US.

Chce to dobře rozmyslet, spočítat, zdali se spíš nevyplatí koupit něco se zárukou v EU.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 2. 3. 2018 10:58

Určitě nevýhoda z USA je clo+dph+neexistující záruka. Další věc, nad kterou přemýšlím, pak je 4G/LTE BANDS. Jestli ty telefony mají všechna pásma používaná u nás, protože se nebude jednat o global edici, ale prostě o US edici.

Za mě teda bych do toho nešel a koupil si prostě za 6.000 CZK tady nějaký nadupaný telefon s 2 letou zárukou a člověk nemusí nic řešit.
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 3. 2018 12:13

Vytvor si virtualni nemeckou adresu, coz je mnohem rozumnejsi.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 2. 3. 2018 13:42

A k čemu by ta "virtuální německá adresa" komukoliv pomohla při nákupu z USA?
CLO+DPH se při dovozu do Evropské unie musí platit vždy u zboží přesahující 150 Euro.
Viz. zákon 47/2011 Sb. o dani z přidané hodnoty, platí od 1. 4. 2011

V Německu by bylo jen možná mírně odlišné DPH, jejich daňové úpravy se mi teď nechtějí hledat.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 2. 3. 2018 14:05

Když uz chceš rozdávat moudra ve věci o které zjevně moc nevíš, tak si aspoň něco nastuduj, třeba celní sazebník, dozvěděl by ses tam, že za mobily se clo NEPLATÍ, ostatně tady na fóru se to už řešilo asi 150x a zase se najde chytrák co by něco platil celní správně.....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod handyouch 2. 3. 2018 14:07

Jen ho nech, za blbost se vždycky platí ...

-- 2. 3. 2018 14:08 --

melipa píše:Za mě teda bych do toho nešel a koupil si prostě za 6.000 CZK tady nějaký nadupaný telefon s 2 letou zárukou a člověk nemusí nic řešit.

Za 6000,-Kč nadupaný telefon :tleskani :lol:
Mám rád všechny mobilní systémy.
Používám Huawei P20 s Androidem, což považuji za nejrychlejší, nejbezpečnější a nejstabilnější OS na trhu.
Služební telefon mám iPhone X s iOS

MOBILNÍ WINDOWS nepoužívám, je to mrtvola a do ní se nemá kopat.
handyouch
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 3. 2018 14:30

re:Cosiodvedle
ze by k tomu ze tim padem mas k dispozici VSECHNY nemecke eshopy, i ty kde nezasilaji mimo DE,i zbozi ktere mimo DE nejde,baazary a pokud ses chytrej, coz se te netyka, umis si udelat i google play jeden ucet pro kterej ses v Nemecku a nikoliv v Cechach..Necham te dumat jestli ti docvakne proc je to lepsi reseni.
S tema dovozama jsi mne taky dojal.Koliks jich dovezl ? Ja popravde receno bych to nespocital a mas tam FATALNI chybu, takze o tom nevis nic
A hlavně ti nedocvakl smysl sdeleni, virtualni nemecka adresa se fakt neporizuje kvuli nakupu z USA.Jen vyjimecne, pokud shop ma mezi zememi doruceni DE ale CZ ne.Porizuje se protoze na jejich trhu mnohem snadneji sezenes veci v CR problematicky dostupne, pri trose snahy jde najit zajimavy ceny a akce.A uz te nelimituje podminka kvuli ktere vec na spouste mist nekoupis
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod melipa 2. 3. 2018 15:02

Jasně, neplatí se CLO, ale když přečteš k ceně telefonu dopravu a vypočítáš DPH, které se platí, tak seš na 5723 Kč, protože DPH platíš i z dopravy :-)
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 2. 3. 2018 16:06

handyouch:

Myslíš, že třeba Xiaomi Mi A1 za 6k není nadupaný? :-D
melipa
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 2. 3. 2018 18:08

Je zajímavé jak se téměř jakýkoliv tazetel na něco zeptá...někdo se mu snaží konkrétně poradit, někdo jiný přijde a začne psát o něčem co už s původním dotazem tolik nesouvisí a v tu chvíli se to zvrhne v souboj o nadřazenost, neschopnost uznat argumenty někoho jiného a v nadávky.
Původní autor dotazu už se pak raději nezapojuje.
Jen tak dál.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 2. 3. 2018 21:25

No, diskuze se sice vyvinula směrem, kterým neměla, ale upřímně, i ty jsi tomu dost přispěl.
opasino
Moderátor

Odeslat příspěvekod roy1 2. 3. 2018 21:28

Cosiodvedle dobře si to napsal, ještě přidej srbereflexi a bude to ok. Příště už budeš třeba radit se znalostí věci.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 7. 3. 2018 10:34

Je nesmysl objednávat z USA, v EU se objevilo spousta firem co nabízí telefony dovážené z Asie ale sklad mají v EU, tudíž se člověk vyhne CLO i DPH.

EDIT: např: https://www.ebay.com/usr/t-dimension10
ZavorkaCZ
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor