Náhrada za Lumii 950XL

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod RSW1 24. 2. 2018 14:11

Ahoj,
hledám náhradu za Lumii 950XL.

Mám dilema mezi Sony XZ Premium a XZ1. Oba telefony se mi líbí a rozdíl v úhlopříčce neřeším.

Telefon používám skoro jako kancelář tj. hovory, sms, emaily, kalendář apod. prakticky nonstop. Občas navigace, ale nikdy déle než hodinu až dvě za týden.

Na rovinu píšu, že nechci Samsung, Honor či Huawei důvodem je jejich nadstavba a rvát na systém další launcher mi přijde zbytečné.

Ještě jsem uvažoval nad některým z BlackBerry Keyone nebo Motion, ale tam se bojím výkonu. Předem díky všem za rady/tipy.

Cena telefonu max. 18 000 Kč.
RSW1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 2. 2018 15:03

XZ Premium
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 24. 2. 2018 15:19

Chápu když se někomu nelíbí ta či ona nadstavba systému...ale zavrhovat kvůli softwaru, jež se dá snadno nahradit, celý hardware, mi přijde nesmyslné.
Těch launcherů si můžeš nainstalovat kolik chceš, používá se vždy jen jeden...takže to nežere navíc výkon nebo ramku, jestli ti jde o to.
Já osobně jsem přecházel z L950, nechtěl jsem si hlavně moc pohoršit foťákem, tak jsem vzal za levno bazarovou Galaxy S7 a okamžitě změnil launcher, ten jejich je fakt prasárna.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 2. 2018 15:40

RSW1 píše:Ještě jsem uvažoval nad některým z BlackBerry Keyone nebo Motion, ale tam se bojím výkonu.

Výkon na co? Budeš hrát náročné hry?
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Katikakus 24. 2. 2018 16:30

OP: vyzkousej si je obez nazivo. Rozhodoval jsem se taky mezi temato dvema modely a XZ Premium je na me uz precejen dost velka. Ani s jednim z tech dvou vsak chybu neudelas.

Cosiodvedle: Ne, neni to pouze o launcheru. A vymenou launcheru se TW nezbavis.
Katikakus
Junior