Telefon s kvalitním zpracováním do 13 000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hmph2 23. 2. 2018 15:28

Zdravim a prosím o radu :)
Dosluhuje mi HTC M7 se kterým jsem byl celé 4 roky spokojený a tak hledám náhradu. Cena, kterou jsem ochoten investovat, je do 13 000,-. Využití bude telefonování, SMS, internet, focení momentek, sem tam poslech hudby přes sluchátka i hlasitý reproduktor, GPS - Geocaching, navigace v autě.

Priority jsou:
1. Kvalitní zpracování, ideálně hliník, bez otisků prstů, bez vrzání, ergonomie
2. Velikost displeje ideálně kolem 5,1"
3. lepší foťák a zvukový výstup
4. výdrž na baterku + výdrž celého telefonu v rámci zase několika let :)
5. chytání signálu - Wifi, GPS
6. vzhled je subjektivní, ale měl by vypadat reprezentativně :)

Kandidáti kteří mě zaujali:
Huawei P10 - celkově se mi asi pozdává nejvíc
Honor View 10 - ten mi přijde sice jako topka, jen se bojím o problémy s reklamací při objednání z Německa a taky si říkám že na něčem se šetřit prostě muselo. Nižší cena asi nebude jen chybějící certifikací Leica u fotoaparátu. Taky jsem slyšel, že Honor používá horší komponenty než Huawei, tak nevim...
Honor 9 - sympatie jsou podobné jako k Huawei P10, ale trochu se bojim o kvalitu viz předchozí.
Samsung Galaxy S7 - poslední smypatizant. Samsungům jsem teda zatím nějak moc nepřišel na chuť, ale S7 se mi celkem líbí. Žena má A3 a ten mě nějak kvalitou neuchvátil...blbě chytá Wifi, Samsung instaluje automaticky hromadu balastu...koukal jsem i na Samsung Galaxy S8, ale to už mi přijde moc protáhlá nudle.
Sony - jako značku mám rád a pár telefonů jsem od nich v minulosti měl, ale nelíbí se mi teď ten jejich krabičkoidní design.

Díky za rady, tipy a pomoc v rozhodování.
Naposledy upravil hmph2 dne 23. 2. 2018 18:56, celkově upraveno 1
hmph2
Junior

Odeslat příspěvekod baja.ja 23. 2. 2018 15:38

S7, balast zmrazis. Ip68, dobrej foťák, velikost akorát.
Naposledy upravil baja.ja dne 23. 2. 2018 17:29, celkově upraveno 1
baja.ja
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 2. 2018 16:49

Huawei Mate 9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod remaxik 23. 2. 2018 18:06

Za 13k uz koupis prece s8, ne? Pak je tu LG g6 - dobry pomer cena/vykon. Nebo oneplus 5, by se tam mohl vejit. Ja ted cerstve objednal LG v30+ za cca.14800 u Uk.
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nikeid 23. 2. 2018 18:25

sportuješ s trackovacíma gps appkama? pokud jo, neber honor/huawei (ikdyž jinak si ho nemůžu vynachválit, mám honor 8 )
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod hmph2 23. 2. 2018 18:54

Tak jsem byl phony znova omrknout v krámě a 6 palců už je fakt moc. Měl jsem to tam vlastně jen kvůli honor View 10,kterej mě za ty prachy docela láká. P9 mate je pro mě tím pádem taky taky už moc velký pádlo a S8 se mi nelíbí...přijde mi to nějak moc protáhlá nudle.
Stran GPS...běhám s endomobdo a používám appku na geocaching a pak navigaci v autě....
hmph2
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 23. 2. 2018 19:49

Zpracovani, kvalita, odladenost, vyborna vydrz, sw podpora = Sony.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 2. 2018 21:49

co třeba Nokia 8
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kepajko 24. 2. 2018 02:59

Malí telefón z slušným fotoaparatom perfektnou výdržou o systéme ani netreba hovoriť xperia xz 1 compact.Samsung s8 slušná nudla po všetkých stránkach a posledný kandidát lg g6.Mám ho a je to cuker fakt.
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod hmph2 24. 2. 2018 10:49

Ta Nokia 8 vypadá dobře. V čem je lepší než ten Huawei P10? Díky za tip.
LG G6 je fajn telefon, ale taky se mi nějak nelíbí, nějak bych si ale asi nezvyknul na ty skleněný záda a tím pádem lapače otisků prstů, navíc se mi nějak blbě drí klvůli těm ostrejm hranám.
O Sony vím, že dělá super kompaktní telefony s dobrou podporou, ale nelíbí se mi jejich hranatej design.
hmph2
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 2. 2018 11:03

hmph2 píše:Ta Nokia 8 vypadá dobře. V čem je lepší než ten Huawei P10? Díky za tip.

Tak hlavně má prakticky čistý android bez zbytečné nadstavby, přislíbené rychlé aktualizace do budoucna (zatím to Nokia u svých modelů dodržuje) další podrobnosti se dozvíš z recenzí, videí apod.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 24. 2. 2018 11:06

Za mě Nokia 8, to zpracování je fakt na úrovni.

V čem je lepší, než P10? Za mě to je (subjektivně) fotoaparát, fotky z Nokie mi sedí prostě víc. Mají v sobě při některých situacích prostě něco navíc :-)
Čistý droid, nic ho nebrzdí a je perfektně optimalizován.
Delší podpora díky čistého droidu.
Lépe řešená tlačítka pod displejem, je tam i zpět a tlačítko pro multitasking.
Always-On display.
Lépe držící baterie.
Subjektivně design.
QuickCharge 3.0
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmph2 24. 2. 2018 15:38

Ta Nokia 8 mě na začátku nenapadla a vypadá jako fakt povedenej telefon. Kouknu na ni někdy na živo, jak mi padne do oka a do ruky. Ve srovnání s P10 se jeví jako lepší soupeř.
BTW jak je to s kvalitou těch Honoru oproti Huawei?
hmph2
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 2. 2018 15:43

Huawei a Honor jsou od téhož výrobce, takže by měly být kvalitativně stejné
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 2. 2018 15:56

re: banner
volil bych taky nokii, tlacitka bych ale neresil.U huawei, jako u kazdyho androidu, jdou totiz premapovat.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků