Jaký mobil koupit do cca 5-6 tis?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vormen 23. 2. 2018 09:32

každý 2-3 měsíce mám jiný telefon na testování, značky od A do Z, nezajímá mě jak věci fungují, testuji z pohledu uživatele. Teorie je hezká, ale praxe je věc druhá...

nikomu nic nenutím, ale stále přetrvává přežitek z dob A 2-4, že nástavba=špatná věc
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MrFail 23. 2. 2018 09:56

Xiaomi Mi A1
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 23. 2. 2018 11:06

Používám telefony od Honoru již čtvrtým rokem a nespokojen jsem byl jen v případě honor 5x, kde byla asi nějaká chyba v android 5, 6.0 už byl v pořádku. Jinak žádné výše zmíněné problémy s wifi nebo zasekáváním po roce.. a už vůbec žádné restarty :D Měl jsem 4C, 5X, 6X, 8, 9 a kromě toho 5x jsem žádné problémy neměl ani u nejnižšího modelu 4C, který po celý rok používání šlapal jako hodinky. Zasekávání při nadstavbě je problém optimalizace, a tu má Honor bravůrní. Přítelkyně měla Huawei P9 a teď P10 a je taky spokojená, přešlá z čistého droidu a neztěžuje si.
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 2. 2018 11:35

re: vormen
user vs sys a tim je veskera debata cisty nebo nadstavba u konce.
pokud ti totiz v cistym neco chybi, doplnis s app a ta bude mit flag user.
pokud v nadstavbe usoudi ze tam zadratujou obdobu superbeam - priklad, budemit flag system.Pokud se stane chybaa kdo programuje vi ze kod bez chyb neexistuje, zalezi jen jak velke jsou :-), tak jsi v kelu, flag sys, rovna se cekani na opravu od vyrobce, nebo root a do toho.
Chyba v doinstalovane app - uninstal a tim to hasnezkusis jinou.
Navic aktualizace na dalsi verzi znamena trikrat tolik prace, trikrat tolik kodu u nadstavby.A to je duvod toho kouzla proc pro pure vychazi aktualizace hned, na mobily snadstavbou securitypatche chodi hned ale prechod o treba tri verze systemu je bila vrana, protoze je to softwarovy peklo pro tvurce.
S tom co jsou confy te trapit nebudu, na rozdil od prani otcem myslenky ti vysvetluji TECHNICKÝ zaklad fungovani androidu a zakladni slabinu nadstavby, kterou nevyvazi nic.Proto vsichni vyrobci je odlehcuji a nakonec vsichni skonci na cistym androidu se svojim launchrem kterej bude mit flag user, stejne tak sragory typu Hicare jinej flag mit nebudou.
Ted pisu z mesic staryho honoru , to abys nepodeziral ze nadstavby neznam, na stole lezi lenovo a ve vedlejsim pokoji je nexus..
Jo je pekne jak honor vyresil napr. sifrovani :-) ..Nakopat do pr.ele, zastrelit, zahrabat :-)
A jak se ti libi chybejici nabidky v Emui 5x u smartlock ?
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 23. 2. 2018 12:16

pěknej článek, ale pro normální uživatele zbytečný žvásty budící dojem, že píše ředitel zeměkoule. to nikoho z uživatelů nezajímá. je úplně jedno jestli je to čistý android nebo nástavba, ale důležitá věc je, jak je na tom telefon po uživatelské stránce. Neznám moc telefonů s čistým androidem co dostanou 2-3 nejnovější verze OS. xiaomi s android one rozhodně není bez chyb, stejně tak EMUI, takže situace je 1:1. smart lock od dob čteček otisků podle mě postrádá smysl a v autě při spárování s BT to umí i Huawei. a zrovna instalovat a zkoušet, která apka je vhodná a která ne je největší otrava. aby to nebylo OT, tak poslední můj příspěvěk. volil bych Honor 9 lite, protože má výborný displej, jeden z nejhezčích aktuálních telefonů v dané ceně, nejnovější OS a EMUI, NFC, gyroskop, nově nabídně odemykání obličejem (spíš na hraní, ale potěší), velice pravděpodobný přechod na android P.pamťově rozumné minimum, foťák lepší průměr, přední nadprůměr.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VolumePJ 23. 2. 2018 13:35

Dovolím si souhlasit, OOOOOO to moc rozvádí. Nejdůležitější je uživatelský zážitek, obyčejný uživatel si nevybírá mezi čistým droidem, ale tím, co se mu líbí a ovládá líp. To samý verze androidu, co ti dá nová verze android ? Z pohledu uživatele jen většinou nový vzhled něčeho a semtam nějaká fajn fičurka. Takhle to vidí 99% lidí. A kdo ne, tak ten se tu vůbec nebude ptát co si má vybrat :D Samozřejmě OOOOOO má pravdu, na čistý droid chodí aktualizace rychleji, ale třeba mě osobně se absolutně nelíbí. A to je už ten pohled obyč uživatele.

Určitě si prohlídni jak EMUI na Huawei/Honor vypadá a porovnej s čistym androidem třeba od Xiaomi s Android one.
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 23. 2. 2018 16:01

tak vždy když radí mocnulka tak je to podobné jako když ministr financí radí od stolu z ministerstva normálnímu člověku jak si má vést svoje finance, rada pro normálního člověka nanic, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 24. 2. 2018 17:27

Momentálně je za velice pěknou cenu Nubia Z17 mini.
https://www.mall.cz/mobilni-telefony/nu ... rm=1062288
Baf13
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků