Honor 7 Lite nebo Xiaomi Redmi 4X ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Walker (novy) 20. 2. 2018 19:51

Ahojte, mám dilema, nejde mě až tak o výkon, jako o spolehlivost, funkčnost, kvalitu foťáku a schopnost chytat a držet se signálu. Jak to vidíte? Děkuji za názory a zkušenosti!
Walker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lebka75 20. 2. 2018 23:32

mám Honor 7 Lite a manželce jsem koupil Xiaomi Redmi 4X . Každý z těchto telefonů má něco do sebe. Honor je celkem svižný, má podle mne jednodušší menu, výkon dostačující, signál dobrý - jsem s ním spokojenej , ale baterie slabší než Xiaomi, menší paměť pouze 16GB z toho zbyde cca 8 GB pro tebe a Android 7 není moc ideální vracel jsem se zpět na 6. Xiaomi je kompaktnější má 5" , lepší baterie, Android 7 šlape dobře, výkon dostačující, systém svižný - co mi vadí je citlivost displeje a pro mne složitější prostředí MIUI, ale je to asi tím, že jsem zvyklý na Honor. Osobně by mi vyhovoval ten Honor 7Lite, kdyby měl baterii a paměť z Xiaomi Redmi 4X :-) . Dnes bych asi volil něco novějšího než Honor 7Lite, ten je podle mne už za zenitem. Pokud by nevadil displej 5,5 " šel bych do Xiaomi Redmi Note 4 4GB/64GB Global
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Walker (novy) 21. 2. 2018 06:41

Děkuji za přínosné info. 5,5" už je moc, přecházím ze 4,7" (Idol 3-utopil jsem ho) takže 5" je i tak nárůst. Ještě bych poprosil o srovnání fotoaparátů a citlivosti na GSM a GPS signál u těchto dvou telefonů. Děkuji.
Walker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 2. 2018 09:06

Dnes snad rozdíly nových přístrojů na GSM a GPS výrazné nejsou pokud někdo nevlastní nějaký extrém. 4X nefoti nijak zázračné obrázky v tmavém(neosvetlenem) prostředí.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Walker (novy) 21. 2. 2018 09:20

Nevím jak dnes, ale Idol 3 byl výjimečný tím, že dokázal chytat a držet se signálu v místech, kde jiní ne. Vraceli jsme svého času S4 Mini, protože se nedal skrz vypadávání hovorů používat. Stejně tak GPS fix byl u Idolu 3 vynikající. Foťák u Idola dle recenzních snímků zde na serveru je sice o něco horší než Redmi 4X, ale zase v rozích fotky nerozmazává jako 4X. Tam vidím výhodu i také u Honoru.
Walker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lebka75 21. 2. 2018 10:41

není psané rozmezí ceny , ještě bych zvážil Huawei P10 lite nebo něco od Asusu např. ZenFone 3 Max nebo ZenFone 4 Max
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Walker (novy) 21. 2. 2018 11:17

Když bych chtěl zpět Idol 3 4,7" tak nový je už nesehnatelný, použitý za 1 999,-. Redmi 4X je 5" za 3 200,-Kč. Honor 7 Lite je za 3 400,- (ale už 5,2") takže asi jeden z těchto dvou v této cenové relaci, jen porovnávám jak jsou na tom s foťákem a s příjmem signálů. Dražší ani větší nechci.
Walker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 2. 2018 11:21

Honor 7 Lite je v CZ distribuci za 4k (Mobil Pohotovost)
V těch levnějších eshopech bych nenakupoval
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lebka75 21. 2. 2018 11:44

v tom případě bych asi i přes jisté kompromisy volil Xiaomi Redmi 4x je to novější model, podpora pro Honor 7Lite už teď není nic moc - prostě starý model ...
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hyky 21. 2. 2018 11:53

tak proč ne alcatel idol 5 za 3500kč?
hyky
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 21. 2. 2018 11:57

už bych nešel do founu s 16 GB, pomalé ostření foťáku a řekl bych, že proti Honoru i Xiaomi je čtečka od Alcatelu tak trochu nic moc
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Walker (novy) 21. 2. 2018 13:31

Zavírám prozatím téma, objednávám 4X. Vyzkouším, kdyby neprošel tak vrátím :) Děkuji všem za příspěvky !
Walker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Walker (novy) 9. 3. 2018 21:54

Takže po 14ti dnech užívání 4X musím uznat, že splnil a někde i předčil moje očekávání. Výdrž baterie perfektní, zpracování v pořádku, foťák více než vyhovuje, signál drží také skvěle (pro jistotu jsem mu vnutil 2G síť, takže neskáče z BTS na BTS a hovory nepadají), GPS fix rychlý, ale náležitě jsem ji ještě netestoval. Čtečka funguje také výborně. Nepodsvícená tlačítka jsou minus, ale dá se s tím žít, nabíjení je delší, ale zase ta výdrž je krásná. To jsou moje hlavní dojmy a zatím si myslím, že jsem udělal jeho koupí dobře.
Walker (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lebka75 10. 3. 2018 09:23

Tak to je dobře, že je spokojenost a díky za zpětnou vazbu, alespoň víme další názor
lebka75
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků