LG V30 vs. Huawei Mate 10 PRO

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 2. 2018 18:12

no ale ten foťák když bude extra top, tak mu ta S9 nedá spát :-D
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 19. 2. 2018 18:55

No ja mel S8 a , ze bych dal presnost mobilu nez fotaku... Venku parada. Ale fotky v interieru zadna slava ani s bleskem .... Ktomu baterie zadna slava...
S9 ... Uvidime , cena bude dost mimo.
V ruce se mi nejvic libily fotky z iphone Xka.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Žalost 20. 2. 2018 11:59

veľmi múdrejší teda niesom :D ...
do Samsungu nechcem ísť, hrozne sa mi nepáči ten zakrivený dizajn, nevidím v ňom nijaké praktické využitie...
chlapci ktorí máte LG V30, ako je to s rýchlosťou ostrenia? dá sa na telefón v tomto smere spoľahnúť? a čo fotky v horších svetelných podmienkach? niekde som čítal, že sú fajn, niekde, že sa dosť vytrácajú detaily a problém je aj s pomalým ostrením...
u Huaweiu ma trošku odrádza softwarová stránka, niektoré veci sú tam nedotiahnuté a taktiež tá ich agresívna nadstavba...
Dr.Žalost
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 20. 2. 2018 12:10

Jak jsem psal jinde, tak LG V30 je rychlý v dobrých podmínkách, horší ve špatných podmínkách.

Baterku bych neodsuzoval, z baterky v LG jsem nadšený. Oproti Samsungu S7 nebe a dudy.

Široké ohnisko bomba, velmi použitelné, byť ne tak kvalitní.

Na Huawei mi vadí jejich nadstavba Androidu, některé věci tam nešly nastavit, třeba myslím intenzita vibrací (ale už se nepamatuju přesně). Je to určitě bomba telefon a tohle je velké dilema, co vzít. Já viděl novou V30 na Aukru za 12k, tak jsem neváhal.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Žalost 5. 3. 2018 14:01

Práve som našiel, že sa dá konečne zohnať HTC U11 plus. Chcel by som sa ale opýtať, asi teda hlavne Slovákov, či niekto z Vás má skúsenosti s obchodom bestcena.sk a ak áno, tak aké?
Dr.Žalost
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 5. 3. 2018 14:17

Podle heureky a ktomu 1500+ dobrych obchodu se neni ceho bat.

https://obchody.heureka.sk/bestcena-sk/recenze/

Mas vybrane top mobily , jen u u11 chybi treba jack atd... Jsou to drobnosti a at vyberes cokoliv z techto mobilu , neudelas chybu.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod koblih.jr 5. 3. 2018 14:24

Dr.Žalost píše:veľmi múdrejší teda niesom :D ...
do Samsungu nechcem ísť, hrozne sa mi nepáči ten zakrivený dizajn, nevidím v ňom nijaké praktické využitie...
chlapci ktorí máte LG V30, ako je to s rýchlosťou ostrenia? dá sa na telefón v tomto smere spoľahnúť? a čo fotky v horších svetelných podmienkach? niekde som čítal, že sú fajn, niekde, že sa dosť vytrácajú detaily a problém je aj s pomalým ostrením...
u Huaweiu ma trošku odrádza softwarová stránka, niektoré veci sú tam nedotiahnuté a taktiež tá ich agresívna nadstavba...


Ostření je belskurychlé. Navíc dovybavené laserem. Ten je n LG označován jako LaserAF. To jsou ty dva senzory pod LED bleskem.

Obrázek
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeterPan 5. 3. 2018 17:21

Mam 10Pro, ostri bleskurychle, u nadstavby nemam problem. To co potrebuji obsahuje. Vydrz je velice prijemna. 2dny s pouzitim 4g, BT, always on displayem neni problem. Jedine co me vadi je, ze telefon nelze probudit poklepanim, tak jako G4 co jsem mel. Ale s always on to neni zas tak velky problem.
S10+
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod KevinTenSpravnej 5. 3. 2018 17:26

Mám V30. I já vázal mezi Matem a V30. Ale protože teď V30 hrozně šla dolů s cenou, šel bych do V30 zase a přijde mi jako jasná volba. https://www.alza.cz/lg-v30?dq=5216137&o=1

Optika 1 i optika 2 super - ač se mi zdá, že dost toho dělá právě jasnější a svítivější (celkově barevnější) displej. OLED paráda.
KevinTenSpravnej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 5. 3. 2018 18:25

Jasná volba? Menší úložiště, méně ram, mnohem horší výdrž na baterii, slabší foťák, žádný autorizovaný servis v Česku + pověst LG a vsadím se ze v signálu bude taky hodně ztrácet, protože v této oblasti mate dominuje. Taky design je takový obyčejný, ale to je hodně subjektivní to uznávám .. v30 ma podstatně lepší audio vystup a špičkovou kvalitu nahrávání zvuku + samozřejmě jack a asi i lepší softwarovou odladenost,ale pokud někomu nejde o audio, tak se ty dva tisíce navíc za mate 10 rozhodně vyplatí!
neis
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 5. 3. 2018 20:01

Méně ram?Oba mají 4GB, Baterie je stejná, nehleď na mAh, foťák je luxusní + Wide než nesmysl mono.
Uložiště stejné. Dolby Vision.
MIL-STD-810G compliant
- IP68 certified - dust/water proof over 1.5 meter and 30 minutes tohle Mate nemá.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod danbed 5. 3. 2018 20:17

No nevím, ale Mate má 6GB RAM a 128Gb úložiště. Má IP67, což se od IP68 prakticky neliší. A Ah se u baterie řešit musí ;-) , to je totiž takový docela zásadní parametr :D A na foťák se stačí kouknout na DxOMark.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 5. 3. 2018 20:21

Není důležité spíše optimalizace, Viz gsmarena 93h V30, a Mate 10 Pro 96h to není moc rozdíl přitom Mate má o 700mAh vetší baterii a jen FHD +.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod danbed 5. 3. 2018 20:25

Mám k dispozici jak G6, tak V30 i Mate 10 Pro a Mate má v běžném provozu dramaticky vyšší výdrž. Mate 10 Pro je zatím první, opravdu 2 denní telefon, co jsem měl kdy možnost používat (samozřejmě myslím oblast PDA). Nyní jsem zvědavý na S9 Plus, jakou bude mít v praxi výdrž.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod neis 5. 3. 2018 22:37

Jestli dělala gsm arena test v prvním fw kde byla nějaká chyba s Google sluzbama, tak by to možná mohlo být podobné, ale jak píše danbed, výdrž je opravdu někde jinde, az nechápu jak je to možné. Kirin je hodně zravy pri maximální zátěži u her, protože na nej není tak dobrá optimalizace(moje spekulace) , ale za normalniho použití je rozdíl fakt brutální,kde byla g6 mrtvá, tam ma mate ještě 50%...v momentě jak si člověk zvykne, že nemusí nikdy nic vypínat a vždy ma dostatečnou rezervu, tak uz nechce jinak. Stejně tak signál i wifi, to nikdo nikde neřeší a pritom je to základ...
neis
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků