LG V30 vs. Huawei Mate 10 PRO

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dr.Žalost 19. 2. 2018 11:23

Potreboval by som poradiť s výberom mobilu, do môjho najužšieho výberu sa dostali tieto dva kúsky. Viem, že by som chybu neurobil ani s jedným, ale keďže ide o celkom dosť peňazí a chcem telefón na minimálne dva roky, chcem vybrať správne.
V30- páči sa mi širokouhlý foťák, chodím často do prírody a na túry a na kopcoch by som to fakt ocenil. Naopak, odrádza ma "rýchlosť" foťáku, tak isto fotím veľa momentiek a obávam sa toho, že LG nebude stíhať, aspoň podľa toho čo som čítal tu v diskusiách. Ďalšie plus LG je 3,5mm jack, počúvam fakt veľa hudby na kvalitných slúchadlách.
Mate 10 PRO- skvelá výdrž batérie, to je ohromné plus. Často cez víkendy chodievam mimo civilizácie a dobrú výdrž fakt ocením. Plus je taktiež kvalita foťáku aj pri horších svetelných podmienkach, tie výsledky sú ohromné. 128gb úložisko využijem, parádna vec.
Ako som už spomínal, požadujem dobrú výdrž, fakt dobrý a rýchly fotoaparát, vodeodolnosť, veľký výkon, a jedným z hlavných bodov je podpora- počul som o nie veľkej spokojnosti v tomto smere u LG...
Ako sa teda rozhodnúť?
Dr.Žalost
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 2. 2018 11:46

Pokud chodíš do přírody, na túry, tak vem Huawei Mate 10 Pro, už jen kvůli té výdrži baterie..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeterPan 19. 2. 2018 12:21

Take jsem přemýšlel na LG a šel do Mate 10 Pro. Baterka, rychlost telefonu, bleskově ostření a kvalita fotografií, 128GB. Jen mě štve ta redukce na 3.5mm. Ale už jsem si zvykl. Mate je povedený telefon.
PeterPan
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 19. 2. 2018 12:29

Podobné dilema jsem měl i já. S LG V30 jsem spokojený jak želva.
Vysvětlím:
* 2x i už telefon žbluňknul do vany, takže palec nahoru za vodotěsnost!!!
* Širokoúhlý fotoaparát je paráda, o mílový krok dál než duplicitní řešení optik u Huaweie
* Podpora Daydream pro virtuální realitu od Googlu - doporučuji hlavně Google Mapy a cestování s brýlemi
* OLED displej naprosto grandiózní, velká pecka
* rychlá čtečka otisků prstů (ale to mají všechny telefony dnes ca. stejně, tam není, co řešit), ale také funkce Skenovanie tváre pro odemykání telefonu jako u iPhonu X (spolehlivé, rychlé a pohodlné!)
* dokonalá sluchátka v balení B&O pro špičkový hudební zážitek, pokud zaktivuješ DAC převodník v LG V30 - upadnou ti koule, roztečou se uši a vypadají všechny vlasy pod reprodukcí špičkové hudby- doporučuji LED ZEPPELIN nebo R.E.M...
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 19. 2. 2018 14:43

Mluvit o amoledu jako plus je dost divny. Ano pekne barvy to je vse. Ale videt jak je na amoledu vypaleny waze , ci jine app .... Je to pak dost smutny pohled. A ne neni to vychytane , technologie amoledu je proste takova.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Žalost 19. 2. 2018 15:00

Hurec máš pravdu, taktiež veľmi nemusím amoled ale tu nemám na výber... a čo sa týka foťáku, tak isto si myslím, že riešenie u LG je lepšie, ale zase tvrdiť o míľový krok ďalej, to si nemyslím...u Mate-u sa mi hrozne páčia tie detaily aaj za horších svetelných podmienok, čo sa mi v lese pri fotografovaní bude určite hodiť... u LG je veľký plus 3,5mm jack, pretože som dosť zaťažený na hudbu, ale zase len kvôli tomu ho kúpiť mi nepríde rozumné, preto potrebujem radu :D
Dr.Žalost
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 19. 2. 2018 15:25

Jojo v tom mas pravdu , jako oba dva jsou super mobily. Dale zalezi jak moc a co fotis. Ja byl s S8 spokojen. Ale fotky doma s detma se slabym svetlem = 95% fotek rozmazanych. Takze v interieru jsem stejne pouzival fotak (zrcadlo) . Ale na venek a momentky parada....
Narovinu neudelas s timto vyberem spatny krok.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Žalost 19. 2. 2018 15:43

90% mojich fotiek sú v lese so psom, na horách na túrach so ženou...krajinky, kopce, les, pes...to je to gro moje...čiže veľakrát ide o momentky kedy chcem môjho hafana zachytiť v pekných "pózách". No a keď som v civilizácií, mobil používam hlavne na internet a hudbu...
Dr.Žalost
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 19. 2. 2018 15:46

Právě plánuji nový telefon a jednoznačně mi vyšel nejlépe Mate 10 PRO. Jediné minus je jack, vše ostatní plus.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod neis 19. 2. 2018 16:04

Máme mata 10 pro a je to fakt pecka telefon, neměl jsem sice možnost testovat foťák v30, ale jestli není o dve třídy lepší jak g6 tak se matu nepriblizuje ani na kilometr... Ohromná výhoda o které se nikde nepíše je perfektní síla mobilního signálu i wifi. Samozřejmě absence jacku je velké minus, ještě bych huawei vytkl softwarovou stránku, tam je Lg dále. Huawei ma naprosto šílenou správu aplikaci, kdy strašně rád killuje i to co nemá a udělení výjimek nezabírá a dost věcí je mírně nedotaženych. Ale celkově naprosto parádní telefon a luxusní vydrží, signálem, výkonem, spracovanim, foťákem, jen ten jack a oproti špičce i slabší videa, tam je treba Samsung dost jinde, ale u lg pochybuji, protože z g6 byly videa úplně o ničem..
neis
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 19. 2. 2018 17:01

V baleni je prechod usb-c na jack. Takze bohuzel jde to vyresit takhle , nebo bluetooth sluchatka. Jasny je to fail a skoda.
Na momentky excelentni fotak.
Jo ja mel s huawei a jeho killovani problem jak na P9 tak i na P10. Pouzit app na behani ci turistiku vice nez cca 25minut snad na origo romce ani neslo. Vzdy jsem musel pouzit custom rom. V dnesni dobe je snad situace stejna? Aspon podle fora...
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod panrt 19. 2. 2018 17:16

LG V30 aji Mate 10Pro mají dost podobnou výdrž. To že má Mate 4000mAh neznamená že 3300mAh je málo. Tentokrát je Baterie i podle mnoha testů lepší výdrž LG V30 než Mate. A to má jen FHD+ vs QHD+.

-- 19. 2. 2018 17:18 --

U LG V30 máš výhodu Wide-camery než nesmysl od Huwaei, a s tou se dělají fotky jedna báseň takže pokud foto LG V30.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 2. 2018 17:32

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 19. 2. 2018 18:02

NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 19. 2. 2018 18:05

Nick Cave píše:Počkej si na SG S9
https://www.cnews.cz/samsung-galaxy-s9- ... 7787942606



Na to bych nečekal bude to drahé než je zdrávo :D
panrt
MobilManiak

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků