Huawei P10 nebo LG G6

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Kucis86 30. 1. 2018 13:43

Dobrý den. Potřeboval bych poradit co si pořídit jestli Huawei P10 nebo LG G6? Co jsem tak koukal po netu tak LG je asi o malinko pomalejší a Huawei si zas lidí stěžují na foťák..
Kucis86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 30. 1. 2018 16:15

G6 funguje krásně svižně a je dobře vylazená, tzn na běžné použití luxus telefon, ale pozor na ten foťák, LG dava do svých g6 dva rozdílné fotaky. My chytli ten horší a jelikož bylo focení prioritou tak G6 musela pryč, protože totálně selhavala v horších podmínkách a to nemluvím zachytit něco v pohybu. Barvy takové umělé, což nevadilo při focení objektů, ale lidi hnus, obličeje byly jako retusovane :( Lg má dost dobrý manuální režim a tam uz šly dělat lepší fotky,ale automat děs. Tedka mame mate 10 pro a to je absolutně jiná liga (samozřejmě i cenou) , ale zase mi přijde ze Huawei není tak vychytaný po softwarové stránce.. Co jsem ale viděl fotky z p10, tak jsou určitě lepší jak LG. Moje stará g4 fotí podstatně lépe než G6 tzn. opravdu pozor ať nejsi zklamaný...
neis
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 30. 1. 2018 17:34

Za mě LG G6. Za 8,5t (+DPH) asi neseženeš nic lepšího. Jen nechápu, v čem je Qualcomm Spdrgn 821 pomalý. V čem?

Naopak je super u LG podpora. Dlouho se o ní diskutovalo, a nakonec se ukazuje, že je srovnatelný, ne-li lepší než u Nokie. Hlavně vlivem updatů se security patchem od Googlu, dále podporu VOLTE (v Česku, od ledna i na Slovensku), je voděodolná, podporuje rychlonabíjení USB-OTG, neuvěřitelně super fotky lezou z obou optik (pro ty, co chtějí tvořit, považují se za mobilní fotografy asi neexistuje za tyhle peníze lepší volba), no a taky stojí za to zmínit, že telefon podporuje Face Unlock (přidán před vánocemi). O něm recenze docela mlčí, protože většinou vycházely před přidáním této funkce.

P10 se mi zdá jako dost zastaralý model. S malým displejem a velkými rámečky (konstrukčně odpovídající roku třeba 2015), takže za 2 roky budeš prodávat horko, těžko. To bude ta "staroba" znát. Druhak má dva foťáky s identickým záběrem, a tudíž fotokouzla, která umí G6, nezvládneš...

Takže suma sumárum: LG G6 :mrgreen:
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajmik01 30. 1. 2018 19:01

Záleží na co primárně budeš mobil používat a jaké máš priority.
LG G6 má (stejně jako V30) menší fotočip a hustotu pixelů (oproti konkurentům), takže i přes relativně dobrou optiku nejde čekat zázraky. Ale pokud natrefíš na lepší verzi, tak super je širokoúhlá kamera, která mi u mé G5 přišla užitečnější než zoom.
Rychlost přístroje OK, chodí bezpečnostní aktualizace (ale přechod na Orero se asi potáhne).
P10 fotí líp, rychlost podobná, design klasický (tudíž ne tak pěkný) a u P10 chybí oleofobní vrstva na displeji.
Co se týká foto čipů, tak je vidět mírná degradace s menším senzorem:
LG G5:Sony IMX 234 1/2.6” sensor with 1.12 µm pixel size; f/1,8; 16 megapixels
LG G6:Sony IMX 258 1/3.06" sensor with 1.12 μm pixel size; f/1,8; 12 megapixels
kajmik01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hudys 30. 1. 2018 20:08

Já tedy nevím, měl jsem oba. Ale G6 fotila lépe a mnohem lepší video. Navíc větší displej, lepší výdrž baterie.
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků