přechod na Iphone6S

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod _Ondraa_ 27. 1. 2018 14:04

Dobrý den, aktualně vlatním Asus zenfone 3 max ZC520Tl a začal sem uvažovat o přechodu na Iphone 6S,pokaždé sem měl android a chtěl bych zkusit IOS, navíc mě u toho asusu dost štve fotak, ktery i přestože ma 13Mpx fotí dobře jen při pertektním světle. Prosím o objektivní názory.
_Ondraa_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 1. 2018 19:21

A co konkrétně chceš slyšet, co je přesně dotazem? Úvaha o přechodu je fajn, ale nevím co od toho očekáváš. Já osobně bych šel do iPSE, nebo iP7. Teď mám iP8. Ale samozřejmě spokojen budeš v každém případě. Jen investuj do vyšší paměťové varianty (16GB vynechat).
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Ondraa_ 27. 1. 2018 19:47

bral sem to takhle, IP8 je moc drahy, IP7 zase nema jack, což mě osobně dost vadí, sice jdou sluchatka připojit bezdratové nebo normalně přes usb, ale stejně by mi to vadilo, takže sem se dostal k Iphone6s, jde mi spíš o to jestli to je upgrade oproti tomu ASUSu, navíc sem IOS nikdy neměl a zajima mě jestli se fakt neseka jak se říka
_Ondraa_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 27. 1. 2018 20:16

6s je jiz stary. Kazdou dobu prijde o podporu. .7cka je nyni fakt minimun.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _Ondraa_ 27. 1. 2018 20:46

6S by měl mit podporu do roku 2020...
_Ondraa_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj.kure 27. 1. 2018 23:01

iPhone 6S bude mít podporu ještě dlouho, to je ten poslední problem. Konec konců aplikace jsou stále akualizovány i pro již ukončené verze, takže tím nemá vůbec smysl se zaobírat. Telefon parádní, určitě budeš mile překvapen. Jen ta hmotnost je vyšší. Jinak určitě správná cesta.
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 23:11

jestli chce tazatel přejít na IOS jenom z důvodu, že předpokládá že IOS se neseká, zatímco Android ano, tak je na omylu, jen je potřeba v případě toho androidu se o systém trochu starat..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Ondraa_ 28. 1. 2018 00:03

nene, jen o sekání to není, nikdy sem neměl telefon s IOS , navíc ta 6S je parametrově podobna tomu Asusu, ale stojí (nova) o několik tisíc víc, tak mě zajima jestli je to fakt rozdíl nebo se to nevyplatí "upgradovat"
_Ondraa_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 1. 2018 00:23

nejdříve si vygoogli výhody a nevýhody každého systému, jinak nelze hovořit o upgrade
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 28. 1. 2018 10:05

já používám jak iphone 7 tak Honor 8 a ještě máme doma 5s a můžu říct, že i ten 5s jede pořád plynule i s ios11, ikdyž se píše, že je to skoro nepoužitelný. ve výkonu a plynulosti nevidím u 6s problém, měl jsem i SE což je vlastně to stejný a fungoval skvěle a stejně tak i fotil. kdybych se měl rozhodnout, tak bych vzal ale raději ip7 a to kvůli voděodolnosti. na Honoru nemám problém s plynulostí a musím říct, že mi přijde i rychlejší než ip7 při procházení internetu a přechodu mezi aplikacema, ale není to zásadní. aplikace používám stejné na obou platformách, s tím bys problém mít neměl. taky záleží jak ten telefon používáš, jaký aplikace, příslušenství a tak.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sentry 28. 1. 2018 10:31

@_Ondraa_

Syn si pořídil nový iPhone 6s, zatím je s ním spokojený. Četl jsem tvůj úvodní příspěvek a chci jenom upozornit na fakt, že iPhone 6s dělá za dobrého světla krásné fotky, ale za zhoršených světelných podmínek to taky není žádná sláva, jak jsem četl v recenzích. Takže v tomto si proti stávajícímu telefonu asi moc nepolepšíš. Každopádně je dost článků s recenzemi na 6s, tak je třeba si sehnat dostatek informací a potom se rozhodnout. Vysvětlil jsem mu rozdíly mezi oběma systémy, plusy i mínusy. Syn se rozhodl sám, chtěl iPhone zkusit.
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 29. 1. 2018 10:32

Dobre radi Nick Cave. Najprv si pozistuj vsetky okolnosti pri prechode na iOS. Aby si nebol sklamany, resp. znechuteny. Kazdy system je iny a ma svoje + a -.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Alex75 29. 1. 2018 11:16

Potvrzuji tento názor. Přešel jsem taky na IOS a po 3 týdnech úplně znechucen omezeními zpět. Přechodem se hodně věcí mění (ovládání, nastavení, nahrávání hovorů, historie hovorů, tichý režim atd... (ne)komunikace s jinými zařízeními. Pokud nevíte do čeho jdete, napřed řádně vyzkoušejte.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 1. 2018 13:51

Já můžu zase tento názor s klidem vyvrátit. S Androidem jsem začínal ve verzi 1.5 na svém T-Mobile G1, od té doby postupně (současně s iPhony) až po Android 7, který mám do teď. iPhony od 3GSa až po současnou osmičku.

Takže můžu porovnat celkem snadno a asi takhle - Android od nějaké šestkové verze (lépe sedmičkové) je poměrně v pohodě použitelný, ALE ... iOS je prostě stále příjemnější na používání. Svižnost, plynulost, čistota, gesta, intuitivní ovládání, výborné UX, ... samozřejmě i samotný pocit z iPhonu díky materiálu a přenosti výroby skvělý. Stejně tak celý ekosystém Applu (iCloud, zálohy, propojení s případným macOSem a tak dále). Je toho hodně a nezaujatého člověka to prostě baví. Android tohle nezvládá ani z poloviny tak dobře. Skoro ke všemu je nutná nějaká aplikace 3. strany... a to mě třeba osobně vůbec nebaví.

Rozhodně se iOSu neboj, jak tady někteří tvrdí, většinou jsou to jen ti, kteří na iPhone ve svém životě nedosáhnou, takže lžou, nebo jen haní to, co mít sami nemůžou.

-- 29. 1. 2018 12:56 --

2Alex75: Vám přijde tichý režim jako něco složitého? :-D co může být jednodušší, než jedno k tomu určené fyzické tlačítko? Nic. Historie hovorů? naprosto přehledná a skvělá, v čem se nevyznáte? Nahrávání hovorů? Ano, to tam není. Ostatně pro jiné, než své účely stejně bez souhlasu protistrany nemůžete. Nastavení je naprosto intuitivní a jednoduché - vše na jednom místě. Ovládání - jednoduché, v celém systému jednotné. Nekomunikace s jinými zařízeními? Jakými? Používám BT sluchátka a BT HF (Parrot) v autě. Občas BT Tethering pro MacBook. Vše komunikuje na jedničku. Poprosil bych o nějaký konkrétní seznam toho, co nefunguje, protože bych to rád potvrdil, nebo vyvrátil :-) ... samozřejmě, jestli přijdete s tím, že nefunguje posílání souborů přes BT na jiná zařízení (mimo Apple), tak to máte pravdu. To nejde :-D ... ale nejsme děti ze základní školy, které by to nutně potřebovaly.
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 29. 1. 2018 14:01

dj.kure

Kazdej system ma sva pro a proti, ruzne vychytavky, samozrejme ze urcite veci jdou delat rucne, ale proc kdyz to jinde jde naprogramovat ze ? :-) napr. ten tichy rezim, takova blbost ale hrozne potesi, kdyz telefon sam bud podle lokality nebo podle zaznamu v kalendari zapne tichy rezim a po ukonceni schuzky jej automaticky deaktivuje. Nebo jiny priklad, zvukovy profil dle mista kde se pohybuji, coz souvisi s predeslym, ale muzu mit nastaveno, ze se mi profil automaticky prepina podle mista, kde jsem (doma, skola, prace, doktor, kino, divadlo atd. atd.).
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků