Náhrada za LG G Flex 2 do 10.000,- Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 1. 2018 10:35

LG G Flex mi odešel dva týdny po záruce do věčných lovišť (bootloop), tak hledám náhradu do cca 10.000 Kč.
S telefonem jsem byl spokojen po stánce velikosti, displeje, procesoru, nadstavby, NFC. RAM však byla malá (zasekaná), zoufale malá ROM.

mé požadavky.
- Dispej min 5,2 min full HD, může být i větší při zachování rozumných rozměrů telefonu, u bezrámečkového telefonu může být až k cca 6"
- min 3 + 32 GB paměti, ideálně 4 + 64 GB
- dobrý foťák
- NFC je podmínkou
- vodotěsnost výhodou, nikoliv podmínkou
- Menší rámečky kolem displeje a la Huawei Mate 10 Pro výhodou

Použití:
- firemní nástroj (antivir, firemní e-mailové řešení od CISCO), platební karta (NFC), navigace (cca hodinu denně), focení na rodinných výletech, surfování na netu večer u televize

Napadá mě:
Honor 8 Premium 4+64, cena 8 tisíc
Plusy: hezký, slušný ale ne perfektní foťák, dostatek paměti, cena
Mínusy: tlačítka na displeji jej zmenšují, čtečka vzadu, není voděodolný, slabá grafika, nedostane Oreo, nemá optickou stabilizaci

Huawei P9, cca 7.000,- Kč
jen 3+32 GB, lepší foťák, o litra levnější, jinak stejný

Moto Z, cca 7.200,- Kč:
Plusy: foťák?, displej, tenký
Mínusy: Lenovo a jeho pověst, asi bídná aktualizace, dostane oreo? Co výdrž baterie?

Honor 9, u O2 za 8.990,- Kč
Plusy: výkonný chipset, vylepšený foťák oproti Honoru 8
Mínusy: Příliš velká brada telefonu, není vodotěsný, nemá optickou stabilizaci

LG G6
Plusy: vodeodolnost, displej, foťák (do některých serií montují horší foťáky)?, voděodolnost
Minusy: poruchovost LG, chybí české zastoupení, nic moc aktualizace, jen 32 GB ROM za víc než 10 tisíc

Uvítám, jakékoliv další návrhy a doporučení nebo osobní zkušenosti. Jen tak pro představu mého vkusu, ideálu se blíží Samsung S7 Edge, ale je na 2 roky starý model předražený, v listopadu byl za 10.500,- Kč, nyní po CB je za 13.000,- Kč a naprostým ideálem je Huawei Mate 10 Pro až na nepřekousnutelnou cenu.

Předem díky moc za reakce, zkušenosti a případné tipy.

-- 27. 1. 2018 11:43 --

Ještě mě napadl Honor 8 jako šedivka od VK Servis za 6.350,- Kč. Oproti verzi Premium má poloviční ROM, jinak je stejný a o více než 1.600,- Kč levnější.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 10:46

Lenovo a jeho pověst?
A jakou má LG pověst se všemi těmi jejich bootloopy a opožděnými aktualizacemi??
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 1. 2018 10:57

Pokuds byl spokojen s lg a flexem tak v pripade lenova si co se tyce povesti polepsis asi tak o deset řádů.Z hlediska loga ne, to ma lg zvucnejsi a to bude asi tak vse.Kvalita na urovni cinana s dilnou na dvorku u slepic
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 11:15

VK Servisu se vyhni, v případě reklamace asi neuspěješ..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenik 27. 1. 2018 11:39

Ohledně Moto Z jsem se rozepisoval před pár dny v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=2&t=1278545

Ta baterka je individuální, mně třeba vystačí na den celkem v pohodě, ale pokud na tom někdo tráví denně hodiny a hodiny.. Ovšem obrovské plus je rychlonabíjení, jak jsem psal, díky tomu jsem ten externí modul použil zatím jen asi dvakrát..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 1. 2018 11:40

oooooooooo píše:Pokuds byl spokojen s lg a flexem tak v pripade lenova si co se tyce povesti polepsis asi tak o deset řádů.Z hlediska loga ne, to ma lg zvucnejsi a to bude asi tak vse.Kvalita na urovni cinana s dilnou na dvorku u slepic

OK, proto se ptám. Pokud řada Moto je na tom dobře po stránce aktualizace a poruchovosti, pak jedině dobře.
Má tu někdo s Moto Z osobní zkušenosti?

-- 27. 1. 2018 12:43 --

swenik píše:Ohledně Moto Z jsem se rozepisoval před pár dny v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=2&t=1278545

Ta baterka je individuální, mně třeba vystačí na den celkem v pohodě, ale pokud na tom někdo tráví denně hodiny a hodiny.. Ovšem obrovské plus je rychlonabíjení, jak jsem psal, díky tomu jsem ten externí modul použil zatím jen asi dvakrát..


A ostatní postřehy a zkušenosti? Foťák, plynulost prostředí, četčka atd.?
Kolik je volné ROM u nového mobilu?
Jinak denně hodinu naviguji, dipslej zapnutý cca 3-4 hodiny, LG vydrželo max den, někdy míň

-- 27. 1. 2018 12:49 --

Sorry, přehlédl jsem ten link na Moto Z. Už jsem přečetl. Díky

-- 27. 1. 2018 13:03 --

Na Moto Z v Alze určo dnes pořádně kouknu. Další návrhy?
Má někdo porovnání s Honorem?
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 27. 1. 2018 12:08

Není zač. Jak jsem psal, mám ho krátce přes měsíc,takže na nějaké dalekosáhlé závěry ještě brzy. Ale zatím žádný zásek a po všech stránkách velká spokojenost. Přecházel jsem z Nokie 830..
Jediný problém byl, že se mi jednou zvláštně vybil na noční službě, když jsem ho těsně před tím dobíjel právě z toho externího zdroje, navíc aniž bych s ním něco dělal. Ale to spíše přikládám záhadné aktivitě Androidu, navíc jsem byl dlouho u Windows, takže se s Androidem zatím spíše poznáváme. :-) Žena má jinou značku telefonu a také s tím měla v práci poslední dobou problém..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 12:12

Moto Z Play má větší baterii než Zetko, cena v Mobil Pohotovosti stejná
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 1. 2018 12:18

Ale Z Play je nižší třída s nižším výkonem a horším foťákem
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 12:25

ještě je tady nová Moto X4
anebo Asus Zenfone Zoom S ZE553KL s pořádnou baterií
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 1. 2018 17:45

Mam honora 6x, honora 8, moto z jsem poslal do sveta,jo jeste lenovo co se prodava v asii.Jeden dotaz ohledne vykonu k tobe, v cem ti u moto z bude chybet ? priznam se uz nehraji, nicmene se vsadim ze jsem jeden z mala kdo dela veci typu vzdalena sprava stanic nouzove pres mobil, sitarinu kdy mobil musi projet komplet rozsahy siti a zachytavat pakety, emulator linuxove distribuce atd atd..Svete div se zadny problem..Pokud nehrajes hry, hodlas simulovat vypocty na povodnove vlny ? Protoze plynulost je stoprocentni, ti u nichz neni at se chyti za nos a zapomenou na to ze o systemu neco vi.
Par znamych ma s8+.Pominu fotak, na to co delaji by nepoznali rozdil koupit si cokoliv o 8000 levnejsi.Treba nova gen mota z pro mne oproti moto force, kde pridana hodnota je jasna nebyla po dvoudenim ozkouseni abych si ji nechal.Nicmene OK, fanousek kupuje i srdcem ale nehráč se u 95 procent soucasny produkce nemusi bat o nedostatek vykonu.Osobne podporu ve forme aktualizaci na system x neresim, pokud by neco vydrzelo dyl nez dva roky, nevydrzi, stejne bych volil radej odemklej bootloader a nasázeny moduly pro xposed nez samotnou aktualizaci od vyrobce.
Nemusis se bat, vybirej to co ti sedi ted a ne co by kdyby a jestli bude.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anik 27. 1. 2018 20:34

A5 ?
Anik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 27. 1. 2018 23:19

No Moto Z Play jsem pořídil místo Felxe 2,vrátili peníze a můžu říci,že jsem si polepšil...rychlost je jinde,i když Flex měl S810 ,Moto lítá jinak...výdrž super a aktualizace každý měsíc přijde bezpečnostní a dostane i Oreo...čistý android je parádní...
Moto Z je taky super,ale výdrž je o dost horší a to výrazně...
Asi bych už do LG nešel,jsou lepší stroje...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 1. 2018 07:53

Moto z play jsem mel na mysli..
Mimochodem zmenou jejich launcheru na novu a v nove vypnout veskere animace si obecne polepsis jeste co se tyce rychlosti.Hodne lidi ma v telefonech launchery kde prodleva neni zpusobena telefonem ale tim ze telefon pri kazde zmene plochy,vlezeni do seznamu app atd provadi kolotocarsky efekt,prolinani atd..No a to je ten problem.
Dalsi bonus je ze si muzes pridat gesta,libovolne akci je muzes priradit,fotak spoustim na vsech telefonech stazenim dvou prstu k sobe na libovolne plose napriklad,plus dalsi gesta,na libovolnou aktivitu,lepsi nez co umely mota v zakladu.
Az budes mit oreo tak zkontroluj jestli tam necpou Alexu, lenovo to do moto ted implantuje,osobne bych ji okamzite deaktivoval.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blondak38 28. 1. 2018 08:41

oooooooooo píše:Mam honora 6x, honora 8, moto z jsem poslal do sveta,jo jeste lenovo co se prodava v asii.Jeden dotaz ohledne vykonu k tobe, v cem ti u moto z bude chybet ? priznam se uz nehraji, nicmene se vsadim ze jsem jeden z mala kdo dela veci typu vzdalena sprava stanic nouzove pres mobil, sitarinu kdy mobil musi projet komplet rozsahy siti a zachytavat pakety, emulator linuxove distribuce atd atd..Svete div se zadny problem..Pokud nehrajes hry, hodlas simulovat vypocty na povodnove vlny ? Protoze plynulost je stoprocentni, ti u nichz neni at se chyti za nos a zapomenou na to ze o systemu neco vi.
Par znamych ma s8+.Pominu fotak, na to co delaji by nepoznali rozdil koupit si cokoliv o 8000 levnejsi.Treba nova gen mota z pro mne oproti moto force, kde pridana hodnota je jasna nebyla po dvoudenim ozkouseni abych si ji nechal.Nicmene OK, fanousek kupuje i srdcem ale nehráč se u 95 procent soucasny produkce nemusi bat o nedostatek vykonu.Osobne podporu ve forme aktualizaci na system x neresim, pokud by neco vydrzelo dyl nez dva roky, nevydrzi, stejne bych volil radej odemklej bootloader a nasázeny moduly pro xposed nez samotnou aktualizaci od vyrobce.
Nemusis se bat, vybirej to co ti sedi ted a ne co by kdyby a jestli bude.

Můžu se zeptat, proč sis nechal Honora 8 a poslal do světa Moto Z?

-- 28. 1. 2018 09:53 --

Tak jsem si byl telefony osahat v Alze a přečetl recenze s následujícím:
Rozhoduji se mezi Honor 8 a Moto Z.

Moto Z:
Líbí se mi výkon, zpracování, parametry foťáků
Nelíbí se mi: Prostředí - onen čistý android (například přepínače v nástrojové liště jsou chudé oproti Honoru, nofitifkace jsou méně přehledné. Dále se mi je škoda nevyužitého prostoru na bradě telefonu. V recenzích hodnotí špatně umístění mikrofonů (a tedy to, jak člověka slyší prostistrana), kvalitu reproduktoru a kvalitu fotek v noci (dlouhé časy závěrky.
Modularitu nevyužiji, ta je nepodstatná. Do Play verze bych nešel kvůli horšímu foťáku. Foťák je pro mě podstatný.

Honor:
Líbí se mi: nastavitelné zadní tlačítko (rychlé spuštění foťáku), vzhled telefonu, kvalita displeje, prostředí, cena (o litra levnější než Moto Z)
Nelíbí se mi: Tlačítka ubírají z již tak nevelkého displeje, starší čipová sada, foťák nemá OIS
Blondak38
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků