Náhrada za LG G Flex 2 do 10.000,- Kč

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 1. 2018 11:35

LG G Flex mi odešel dva týdny po záruce do věčných lovišť (bootloop), tak hledám náhradu do cca 10.000 Kč.
S telefonem jsem byl spokojen po stánce velikosti, displeje, procesoru, nadstavby, NFC. RAM však byla malá (zasekaná), zoufale malá ROM.

mé požadavky.
- Dispej min 5,2 min full HD, může být i větší při zachování rozumných rozměrů telefonu, u bezrámečkového telefonu může být až k cca 6"
- min 3 + 32 GB paměti, ideálně 4 + 64 GB
- dobrý foťák
- NFC je podmínkou
- vodotěsnost výhodou, nikoliv podmínkou
- Menší rámečky kolem displeje a la Huawei Mate 10 Pro výhodou

Použití:
- firemní nástroj (antivir, firemní e-mailové řešení od CISCO), platební karta (NFC), navigace (cca hodinu denně), focení na rodinných výletech, surfování na netu večer u televize

Napadá mě:
Honor 8 Premium 4+64, cena 8 tisíc
Plusy: hezký, slušný ale ne perfektní foťák, dostatek paměti, cena
Mínusy: tlačítka na displeji jej zmenšují, čtečka vzadu, není voděodolný, slabá grafika, nedostane Oreo, nemá optickou stabilizaci

Huawei P9, cca 7.000,- Kč
jen 3+32 GB, lepší foťák, o litra levnější, jinak stejný

Moto Z, cca 7.200,- Kč:
Plusy: foťák?, displej, tenký
Mínusy: Lenovo a jeho pověst, asi bídná aktualizace, dostane oreo? Co výdrž baterie?

Honor 9, u O2 za 8.990,- Kč
Plusy: výkonný chipset, vylepšený foťák oproti Honoru 8
Mínusy: Příliš velká brada telefonu, není vodotěsný, nemá optickou stabilizaci

LG G6
Plusy: vodeodolnost, displej, foťák (do některých serií montují horší foťáky)?, voděodolnost
Minusy: poruchovost LG, chybí české zastoupení, nic moc aktualizace, jen 32 GB ROM za víc než 10 tisíc

Uvítám, jakékoliv další návrhy a doporučení nebo osobní zkušenosti. Jen tak pro představu mého vkusu, ideálu se blíží Samsung S7 Edge, ale je na 2 roky starý model předražený, v listopadu byl za 10.500,- Kč, nyní po CB je za 13.000,- Kč a naprostým ideálem je Huawei Mate 10 Pro až na nepřekousnutelnou cenu.

Předem díky moc za reakce, zkušenosti a případné tipy.

-- 27. 1. 2018 11:43 --

Ještě mě napadl Honor 8 jako šedivka od VK Servis za 6.350,- Kč. Oproti verzi Premium má poloviční ROM, jinak je stejný a o více než 1.600,- Kč levnější.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 11:46

Lenovo a jeho pověst?
A jakou má LG pověst se všemi těmi jejich bootloopy a opožděnými aktualizacemi??
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 1. 2018 11:57

Pokuds byl spokojen s lg a flexem tak v pripade lenova si co se tyce povesti polepsis asi tak o deset řádů.Z hlediska loga ne, to ma lg zvucnejsi a to bude asi tak vse.Kvalita na urovni cinana s dilnou na dvorku u slepic
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 12:15

VK Servisu se vyhni, v případě reklamace asi neuspěješ..
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod swenik 27. 1. 2018 12:39

Ohledně Moto Z jsem se rozepisoval před pár dny v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=2&t=1278545

Ta baterka je individuální, mně třeba vystačí na den celkem v pohodě, ale pokud na tom někdo tráví denně hodiny a hodiny.. Ovšem obrovské plus je rychlonabíjení, jak jsem psal, díky tomu jsem ten externí modul použil zatím jen asi dvakrát..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 1. 2018 12:40

oooooooooo píše:Pokuds byl spokojen s lg a flexem tak v pripade lenova si co se tyce povesti polepsis asi tak o deset řádů.Z hlediska loga ne, to ma lg zvucnejsi a to bude asi tak vse.Kvalita na urovni cinana s dilnou na dvorku u slepic

OK, proto se ptám. Pokud řada Moto je na tom dobře po stránce aktualizace a poruchovosti, pak jedině dobře.
Má tu někdo s Moto Z osobní zkušenosti?

-- 27. 1. 2018 12:43 --

swenik píše:Ohledně Moto Z jsem se rozepisoval před pár dny v tomto vlákně:
viewtopic.php?f=2&t=1278545

Ta baterka je individuální, mně třeba vystačí na den celkem v pohodě, ale pokud na tom někdo tráví denně hodiny a hodiny.. Ovšem obrovské plus je rychlonabíjení, jak jsem psal, díky tomu jsem ten externí modul použil zatím jen asi dvakrát..

A ostatní postřehy a zkušenosti? Foťák, plynulost prostředí, četčka atd.?
Kolik je volné ROM u nového mobilu?
Jinak denně hodinu naviguji, dipslej zapnutý cca 3-4 hodiny, LG vydrželo max den, někdy míň

-- 27. 1. 2018 12:49 --

Sorry, přehlédl jsem ten link na Moto Z. Už jsem přečetl. Díky

-- 27. 1. 2018 13:03 --

Na Moto Z v Alze určo dnes pořádně kouknu. Další návrhy?
Má někdo porovnání s Honorem?
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 27. 1. 2018 13:08

Není zač. Jak jsem psal, mám ho krátce přes měsíc,takže na nějaké dalekosáhlé závěry ještě brzy. Ale zatím žádný zásek a po všech stránkách velká spokojenost. Přecházel jsem z Nokie 830..
Jediný problém byl, že se mi jednou zvláštně vybil na noční službě, když jsem ho těsně před tím dobíjel právě z toho externího zdroje, navíc aniž bych s ním něco dělal. Ale to spíše přikládám záhadné aktivitě Androidu, navíc jsem byl dlouho u Windows, takže se s Androidem zatím spíše poznáváme. :-) Žena má jinou značku telefonu a také s tím měla v práci poslední dobou problém..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 13:12

Moto Z Play má větší baterii než Zetko, cena v Mobil Pohotovosti stejná
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Blondak38 27. 1. 2018 13:18

Ale Z Play je nižší třída s nižším výkonem a horším foťákem
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 13:25

ještě je tady nová Moto X4
anebo Asus Zenfone Zoom S ZE553KL s pořádnou baterií
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 1. 2018 18:45

Mam honora 6x, honora 8, moto z jsem poslal do sveta,jo jeste lenovo co se prodava v asii.Jeden dotaz ohledne vykonu k tobe, v cem ti u moto z bude chybet ? priznam se uz nehraji, nicmene se vsadim ze jsem jeden z mala kdo dela veci typu vzdalena sprava stanic nouzove pres mobil, sitarinu kdy mobil musi projet komplet rozsahy siti a zachytavat pakety, emulator linuxove distribuce atd atd..Svete div se zadny problem..Pokud nehrajes hry, hodlas simulovat vypocty na povodnove vlny ? Protoze plynulost je stoprocentni, ti u nichz neni at se chyti za nos a zapomenou na to ze o systemu neco vi.
Par znamych ma s8+.Pominu fotak, na to co delaji by nepoznali rozdil koupit si cokoliv o 8000 levnejsi.Treba nova gen mota z pro mne oproti moto force, kde pridana hodnota je jasna nebyla po dvoudenim ozkouseni abych si ji nechal.Nicmene OK, fanousek kupuje i srdcem ale nehráč se u 95 procent soucasny produkce nemusi bat o nedostatek vykonu.Osobne podporu ve forme aktualizaci na system x neresim, pokud by neco vydrzelo dyl nez dva roky, nevydrzi, stejne bych volil radej odemklej bootloader a nasázeny moduly pro xposed nez samotnou aktualizaci od vyrobce.
Nemusis se bat, vybirej to co ti sedi ted a ne co by kdyby a jestli bude.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Anik 27. 1. 2018 21:34

A5 ?
Anik
Junior

Odeslat příspěvekod riki 28. 1. 2018 00:19

No Moto Z Play jsem pořídil místo Felxe 2,vrátili peníze a můžu říci,že jsem si polepšil...rychlost je jinde,i když Flex měl S810 ,Moto lítá jinak...výdrž super a aktualizace každý měsíc přijde bezpečnostní a dostane i Oreo...čistý android je parádní...
Moto Z je taky super,ale výdrž je o dost horší a to výrazně...
Asi bych už do LG nešel,jsou lepší stroje...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 1. 2018 08:53

Moto z play jsem mel na mysli..
Mimochodem zmenou jejich launcheru na novu a v nove vypnout veskere animace si obecne polepsis jeste co se tyce rychlosti.Hodne lidi ma v telefonech launchery kde prodleva neni zpusobena telefonem ale tim ze telefon pri kazde zmene plochy,vlezeni do seznamu app atd provadi kolotocarsky efekt,prolinani atd..No a to je ten problem.
Dalsi bonus je ze si muzes pridat gesta,libovolne akci je muzes priradit,fotak spoustim na vsech telefonech stazenim dvou prstu k sobe na libovolne plose napriklad,plus dalsi gesta,na libovolnou aktivitu,lepsi nez co umely mota v zakladu.
Az budes mit oreo tak zkontroluj jestli tam necpou Alexu, lenovo to do moto ted implantuje,osobne bych ji okamzite deaktivoval.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Blondak38 28. 1. 2018 09:41

oooooooooo píše:Mam honora 6x, honora 8, moto z jsem poslal do sveta,jo jeste lenovo co se prodava v asii.Jeden dotaz ohledne vykonu k tobe, v cem ti u moto z bude chybet ? priznam se uz nehraji, nicmene se vsadim ze jsem jeden z mala kdo dela veci typu vzdalena sprava stanic nouzove pres mobil, sitarinu kdy mobil musi projet komplet rozsahy siti a zachytavat pakety, emulator linuxove distribuce atd atd..Svete div se zadny problem..Pokud nehrajes hry, hodlas simulovat vypocty na povodnove vlny ? Protoze plynulost je stoprocentni, ti u nichz neni at se chyti za nos a zapomenou na to ze o systemu neco vi.
Par znamych ma s8+.Pominu fotak, na to co delaji by nepoznali rozdil koupit si cokoliv o 8000 levnejsi.Treba nova gen mota z pro mne oproti moto force, kde pridana hodnota je jasna nebyla po dvoudenim ozkouseni abych si ji nechal.Nicmene OK, fanousek kupuje i srdcem ale nehráč se u 95 procent soucasny produkce nemusi bat o nedostatek vykonu.Osobne podporu ve forme aktualizaci na system x neresim, pokud by neco vydrzelo dyl nez dva roky, nevydrzi, stejne bych volil radej odemklej bootloader a nasázeny moduly pro xposed nez samotnou aktualizaci od vyrobce.
Nemusis se bat, vybirej to co ti sedi ted a ne co by kdyby a jestli bude.

Můžu se zeptat, proč sis nechal Honora 8 a poslal do světa Moto Z?

-- 28. 1. 2018 09:53 --

Tak jsem si byl telefony osahat v Alze a přečetl recenze s následujícím:
Rozhoduji se mezi Honor 8 a Moto Z.

Moto Z:
Líbí se mi výkon, zpracování, parametry foťáků
Nelíbí se mi: Prostředí - onen čistý android (například přepínače v nástrojové liště jsou chudé oproti Honoru, nofitifkace jsou méně přehledné. Dále se mi je škoda nevyužitého prostoru na bradě telefonu. V recenzích hodnotí špatně umístění mikrofonů (a tedy to, jak člověka slyší prostistrana), kvalitu reproduktoru a kvalitu fotek v noci (dlouhé časy závěrky.
Modularitu nevyužiji, ta je nepodstatná. Do Play verze bych nešel kvůli horšímu foťáku. Foťák je pro mě podstatný.

Honor:
Líbí se mi: nastavitelné zadní tlačítko (rychlé spuštění foťáku), vzhled telefonu, kvalita displeje, prostředí, cena (o litra levnější než Moto Z)
Nelíbí se mi: Tlačítka ubírají z již tak nevelkého displeje, starší čipová sada, foťák nemá OIS
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 1. 2018 11:00

Moto slo pryc protoze dostalo zahul u more v prosinci.Koupal jsem se s nim,budiz bylo v dealeraku tak voda nepronikla.Jenze 80 procent vlhkost vzduchu,navic ve meste mne na nabrezi celkem osprchovalo more kdyz sem ho v mel v kapse a zacalo blbnout,nabijelo,nenabijelo,tak sem ho daroval,bud pujde uplne do kopru nebo se to bude chovat jak ted Musel jsem porad kontrolovat jestli nabiji.Honora 8 jsem dostal a minim si ho nechat jako mobil do presne takovych mist,riziko kradeze poskozeni,ožràní a ztraty atd.Ted koukam po necem s ip68 ze bude jako hlavni,favorit bohuzel ma par veci co nezkousnu.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod riki 28. 1. 2018 11:39

Do čistého androidu si sám doinstaluješ co chceš,tudíž i jakýkoliv přepínač do nástrojové lišty,takže to můžeš mít bohaté,jak chceš :)
riki
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 1. 2018 12:19

prepinace jde resit uplne libovolne, pridat, zmenit, gesta.neexistuje zadna uzitecna futura od vyrobce, cim min, tim lip.cest vyjimce note, kde je to ale o wacom digitizer
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod .Hardy 28. 1. 2018 15:57

Blondak38: Ještě můžeš zkusit mrknout na Huawei P10. Ten má OIS + SW od Leica a kovové tělo, které sice nehází cool odlesky jako skleněná záda H8/H9, ale je mnohem praktičtější. Jediný mínus je v absenci oleofóbní vrstvy displeje, takže je nějaké sklíčko nutností (možná je i dokonce přímo v balení). Cenově se dá sehnat pod 10k (nedávno jsem jej viděl i kolem 9k).
AMD R5 1600 + Freezer 33 | Asus B350-f Strix | Asus Dual GTX1060 6GB | HyperX Fury 2x8GB DDR4 | HyperX Savage 240GB + WD Blue 1TB | Corsair RM550x | Gladius M35w
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 28. 1. 2018 20:03

Hlavně pak dej vědět, co jsi vybral a jak jsi spokojený.. :-)
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 28. 1. 2018 20:30

Ahoj, u Moto Z je dost závažný problém, že v levé části jsou fotografie rozmazané. Je toho plný web. Kouknul bych i po HTC.
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 28. 1. 2018 20:44

Nevím, co psal web, ale ať na ty fotky koukám ze všech stran, nic takového jsem nezaznamenal. Buď jsem měl štěstí nebo se jedná o hoax konkurence.. ;-)

Pak je možné, že šlo o problém u Androidu 6, mně se to automaticky hned aktualizovalo na Android 7 a žádný takový problém jsem neshledal.
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod solaris1 28. 1. 2018 22:11

Např. "Bohužel, na některých snímcích lze pozorovat rozostření levé části a stejný problém je viditelný i po připojení modulu Hasselblad."

https://mobilenet.cz/clanky/recenze-lenovo-moto-z-modularni-ziletka-31734/5-fotoaparat-a-videokamera
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 28. 1. 2018 23:11

Já to četl taky, ale je to dost stará recenze a od té doby ten telefon dostal dost aktualizací včetně další verze Androidu..
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod handyouch 29. 1. 2018 02:03

Nick Cave píše:VK Servisu se vyhni, v případě reklamace asi neuspěješ..

Mám opačnou OSOBNÍ zkušenost.
handyouch
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 29. 1. 2018 09:36

swenik píše:Hlavně pak dej vědět, co jsi vybral a jak jsi spokojený.. :-)

Určitě dám vědět. Tento týden nějak vyberu. V dané cenové relaci je to vždy částečně o kompromisu.

Rozum velí Honora 8 - ničím nevyniká, ale v ničem nepropadá, taková slušná a líbivá kvalitní jistota za příjemný peníz

Ale Moto Z by přitahovalo pozornost (tu LG G Flex přitahoval neuvěřitelně) , má větší displej, snad lepší foťák, na druhou stranu syrový android, extra velkou vevyužitou bradu telefonu, v noci podle recenzí nastavuje dlouhou dobu závěrky a tak ani OIS nepomůže...
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 30. 1. 2018 16:41

Děkuju všem za doporučení. A jak jsem slíbil, podělím se s výsledkem. Řešení je nakonec překvapivé (a levné). Objednal jsem novou baterii. Na LG G Flex 2 je na rozdíl od např. LG G4 bootloop způsoben špatnou baterií. Alespoň k takovému závěru jsem došel po důkladném studiu na internetu. Na nabíječce se mi dokonce podařilo telefon zprovoznit, po vyndání z nabíječky opět opakovaně bootuje. Baterku si vyměním sám. Měla bz dorazit ve čtvrtek. Do konce týdne dám vědět, zda pomohlo.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 30. 1. 2018 17:05

Tak držím palce. :-)
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod Yasan86 30. 1. 2018 17:18

Ahoj, nechci malovat čerta na zeď, stalo se mi to samé. Pomohla výměna baterky v rámci reklamace ale za pár měsíců odešla celá deska a tak mi vrátili peníze. Telefon to byl super, jen hrozně chybový..
Yasan86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 30. 1. 2018 17:42

:)) Já se musím smát. Ono vážně není lehké Flex 2 nahradit. Mám ho taky a není mi jasné, co si koupím, jestli mi chcípne. Odpovídající náhradu nevidím.
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod handyouch 30. 1. 2018 20:27

"Ředitel ČTÚ" - výběr telefonů na trhu se ti zdá nedostatečný ?
Mám rád všechny mobilní systémy.
Používám Huawei P20 s Androidem, což považuji za nejrychlejší, nejbezpečnější a nejstabilnější OS na trhu.
Služební telefon mám iPhone X s iOS

MOBILNÍ WINDOWS nepoužívám, je to mrtvola a do ní se nemá kopat.
handyouch
Junior

Odeslat příspěvekod ketupa 30. 1. 2018 20:56

Yasan86 píše:Ahoj, nechci malovat čerta na zeď, stalo se mi to samé. Pomohla výměna baterky v rámci reklamace ale za pár měsíců odešla celá deska a tak mi vrátili peníze. Telefon to byl super, jen hrozně chybový..

Ahoj, taky musím potvrdit stejnou situaci. Po prvním problému s restartováním byla vyměněna baterie. Flex sice opět ožil, ale po třech měsicích odešel už nadobro (dva měsíce po záruce). Takže můžu jen souhlasit že telefon to byl krásný, ale bohužel ne zrovna kvalitně vyrobený. Nyní mám Samsung Galaxy S7 a snad budu mít více štěsti.
ketupa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 30. 1. 2018 23:41

handyouch píše:"Ředitel ČTÚ" - výběr telefonů na trhu se ti zdá nedostatečný ?

Jo. Za +- 6 tácků nevidím telefon v 5,5" který by fajně fotil a měl solidní výkon. Navíc se mi i líbí prostředí LG.
5x - tý zákazník Oskara / Vodafone ( lépe řečeno Českého mobilu - od 10.1.2000, faktura od Českého Mobilu číslo - 14x )
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Din 31. 1. 2018 02:59

Můžu potvrdit, že výměna baterie nepomůže. Poprvé mě vyměnili baterii i zákl. desku. zhruba po půl roce opět bootloap. Vrátili peníze (CZC). Škoda, protože jinak to byl fajn telefon.
Din
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 1. 2018 08:05

reditelctu
mizerna vydrz, podprumerna ram, 4k video, samotnej fotak na urovni cca honor6x, no dobra laser :-) - to je lgflex2, zas takova hitparada to neni
Vykonove spis papirak, ani nevim jestli v dalsich aktualizacich lg poresilo ze multitasking par app ho donutilo prepnout governors na power takze uplne nesmyslne trotlil na 100 pro vsechny jadra a hřal v situaci kdy mobil min vykonej ani nevedel ze by nejaka zatez frcela.Lg - takze tipuji ze ne.Misto vykonu bych u nej vyzved infraport, laser ostreni, pak uz nasleduje vycet negativ na A4 diky nimz byla tato rada propadak jakmile vylezly ty masarky co ma na povrch.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 31. 1. 2018 10:06

ooooooooo

to co vypisuješ, popisuje 99% současných ( i tehdejších 100% ) telefonů ( klidně ) i v dvojnásobné cenové hladině jako bylo před dvamě lety 6 táců za Flex 2. Správně uvádíš laser, zapoměl jsi na perfektní vzhled, wow efekt atd... takže jsi vlastně jen potvrdil co jsem napsal.
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blondak38 31. 1. 2018 10:57

Je pravda, že dnes, více než 2 roky po koupi LG G Flex 2 za ďábelských 6.666,- Kč se dnes telefon do 10 tisíc, který by měl optickou stabilizaci, velký displej s nevelkými rámečky, NFC, přitahoval pozornost okolí svým designem a měl době poplatný výkon, shání těžko, ba téměř nemožně. Až na ty rámečky to splňuje asi jen Moto Z, jehož pověst ale není o moc lepší než u LG G flex 2 (battery drain a životnost baterie obecně, mikrofony, rozostřená levá část fotek, dlouhá doba expozice v noci atd.).

Letos by se měla situace zlepšít. Přijde ve stylu Samsung S8 a A8 a ve stylu Huawei Mate spousty dalších telefonů s All View displejem, tak snad bude kam upgradovat. Ale vzhledem k cenám uváděných modelů zřejmě až na podzim/před Vánoci. Tak snad výměna baterky u Flexe pomůže a telefon do podzimu vydrží.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 1. 2018 12:29

Batery drain byla zalezitost do prvni aktualizace,rozostreni vyteseno aktualizaci u mota taky.
ASI jsem divnej a mam divny znamy ale kdyz nekdo prisel ke stolu s cimkoliv,s8+,edge,note8,iphony, tak jediny cim pritahl pozornost byla veta a to jeste ne vzdy - mas novej foun? Jo novy auto,to dokazalo byt predmetem zajmu a debat i dva dny..
Wow efekt a telefon :-)
Ten vykon mne fakt vrta vhlave,nehraju hry,ok..Ale zrouty cpu a ram mam v mobilu nektery extremni,csploit,remotepowershell atd.Muzete popsat cinost v niz vam vykon chybi? Treba flex mel papirovy cisylka ale kvuli *****.nymu gov byl tragedie.
oooooooooo
Android Maniak

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 31. 1. 2018 12:41

Blondak38 píše:Je pravda, že dnes, více než 2 roky po koupi LG G Flex 2 za ďábelských 6.666,- Kč se dnes telefon do 10 tisíc, který by měl optickou stabilizaci, velký displej s nevelkými rámečky, NFC, přitahoval pozornost okolí svým designem a měl době poplatný výkon, shání těžko, ba téměř nemožně. Až na ty rámečky to splňuje asi jen Moto Z, jehož pověst ale není o moc lepší než u LG G flex 2 (battery drain a životnost baterie obecně, mikrofony, rozostřená levá část fotek, dlouhá doba expozice v noci atd.).

tak, tak ;-]
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod riki 31. 1. 2018 22:05

Řediteli Řediteli...Když to vezmu zpětně,tak ve finále Flex 2 nebyl žádná výhra a zase tak super nefotil a výkon taky nebyl žádná sláva,baterie byla tragédie a musím říci,že současný Moto Z Play je úplně někde jinde a to celkově,jak rychlostí,tak displejem...foto se nedá moc srovnávat ,ale dá se to...Flexe bych už nechtěl ani zadarmo a to jsem ho měl skoro 2 roky,ještě že mi vrátili peníze...
riki
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 1. 2. 2018 03:43

Měl jsi špatnou zkušenost. Já na Flexe nedal dopustit. Šlapal spolehlivě a byl rychlejší, jak G3. A dokonce dělal i lepší fotky. Jediné co mě vadilo a proč jsem ho dal pryč, byla vnitřní paměť pouze 16GB a volných bylo vlatně asi jen 9GB. Ač si nemyslím, že jsem měl mraky aplikací, média jen na SD kartě, tak tohle jsem musel neustále řešit. Promazávat a čistit paměť a už mě to sralo a šel z domu. Jinak takový wow efekt žádný telefon neměl. Proč to LG odpískalo a neudělali Flex 3 je blbost manažerů LG a proto jde LG do kopru.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
LG G3 32GB, Blackview R6, LeEco Max2 6GB, Xiaomi Redmi Note 4, Honor 9
martinsip
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Blondak38 1. 2. 2018 15:22

Tak dnes se uvidí, jak dopadne výměna baterky, nicméně bych měl vybranou náhradu:
Samsung Galaxy S8+ z ofiko distribuce za 13.995,- Kč (sleva O2 Extra výhody + Cashback Samsung)
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod paolous 1. 2. 2018 17:00

Akce cashback na S8+ vcera skoncila, podivej se na stranky https://www.samsung-bonus.eu/cz/bonusov ... 00-kc.html
paolous
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 1. 2. 2018 17:30

Já to přehlédl. Oni prodloužili jen řadu S7 a A, přičemž řadu S7 od začátku roku zdražili. No tak nic, no.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 1. 2. 2018 21:29

Tak baterka ve Flexovi vymenena a bootloop vyresen.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 2. 2. 2018 00:48

Dobře ty. Můžeš sem pls hodit odkaz kde jsi koupil baterku, výměnu sis udělal sám podle nějakého návodu ? Jak je to náročné ta výměna ? A nepoškodí se telefon ? Vypadá jako novej i po výměně baterky ? Ať případně vím, co a jak, kdyby mě to potkalo.
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod riki 2. 2. 2018 02:48

Blondak38 píše:Tak baterka ve Flexovi vymenena a bootloop vyresen.

Tak bootloop není způsoben baterkou,ale něčím jiným a pokud si vyřešil problémy,které si měl,tak to bylo něco jiného a dříve či později tě to nemine...tak snad co nejpozději,pokud chceš...
riki
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 2. 2. 2018 12:01

Baterii jsem kupoval zde:
https://www.f-mobil.cz/p/baterie-lg-bl- ... /znacka/lg
-pro mě dobrý poměr mezi cenou baterie a cenou doručení

Baterii jsem vyndaval podle tohoto videonávodu:
https://www.youtube.com/watch?v=OBcLqxwpxlk

S tím, že
- stači odšroubovat pouze střední a horní část krytu. Ta spodní část, která kryje reproduktor, může zůstat přišroubovaná
- plast jsem odendaval poměrně silou
- stačilo odpojit konektor baterie a ten vodič, co vede přes baterii. Ty boční drátky jsem neodpojoval (na rozdíl od videa)
- baterie je přilepená, je proto třeba na její vyndání vyvinout přiměřenou sílu.
- celá výměna trvala cca 15-20 minut.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 2. 2. 2018 13:07

riki píše:
Blondak38 píše:Tak baterka ve Flexovi vymenena a bootloop vyresen.

Tak bootloop není způsoben baterkou,ale něčím jiným a pokud si vyřešil problémy,které si měl,tak to bylo něco jiného a dříve či později tě to nemine...tak snad co nejpozději,pokud chceš...

Nemyslím si. Jde o to, že v baterce nebylo dostatečné napětí (nebo nebyla schopna dodat dostatek proudu) a jakmile chtěl telefon naběhnout, neutáhla to a systém spadne a tak to jde pořád do kola. Mám tam novou základní desku cca 3,5 měsíce.

Uvažoval jsem o tom, že bych ho pustil do světa, ale nepustím. I kdyby vydržel jen pár měsíců, přijde mnoho nových přístrojů a ty současně modely díky posilující koruně postupně zlevní. Navíc je těžké najít dnes adekvátní a nepředraženou náhradu.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 2. 2. 2018 13:31

Díky za info.

Kámoš měl taky G Flex 2 a měl bootlop. V oficiálním servisu mu vyměnili jen baterku. Nedávno ho rozbil v garáži, tak už ho nemá.

A já si taky nechám Flex dokud bude šlapat. Naprosto mi vyhovuje. A příští telefon už si koupím 2 sim. Líbí se mi LG Q6. Je mi třeba úplně jedno, že nemá notifikační diodu. Páč jsem zjistil, že na Flex 2 se na ni stejně vůbec nedívám, páč vlastně přijde nějaká zpráva nebo notifikace v podstatě furt. A ť už z FB nebo sms email a podobně.
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Blondak38 2. 2. 2018 23:23

Tak baterka velke zlepseni.
15h30m od nabijeni, zbyva 10%.
SOT 2h42m
Hovory 54m
Navigace 24m
Bezi antivir, firemni mail, soukromy mail, whatsapp, wechat, facebook, aliexpress a dalsi.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Kubis01 3. 2. 2018 00:10

Flex byl dobrej telefon. Wow efekt tam byl, ale masařky taky (zrní na displeji, fleky, malá RAM, updaty, plast co se škrábal a vrzal atd.). Ale když jsi ho miloval, nebylo co řešit. Taky mi odešel na bootloop po roce a něco. Jediné co mi dnes z neho chybi je ten zakřivený displej. Ten SOT už dneska slabý a ta baterka tam nikdy nestála za moc. Konkurence už je dneska o hodně dále. LG už nevěřím. Udělat několik telefonů (g4, flex 2, atd.) co nemaji šanci vydržet dva roky provozu, to si dneska pohlídá i ten nejlevnější číňan. Za pár měsíců bude z čeho vybírat. Nyní bych asi neváhal nad One 5T..
Kubis01
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 3. 2. 2018 08:48

Kubish01 a co mas dnes?
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 2. 2018 15:22

Já třeba uvažuju tak, že za rok tu bude první foun s 5 G ( pravděpodobně Samsung S 10 ). Takže koupit teď foun za víc jak 10 tisíc, to bych neudělal. Jasně, v ČR bude 5 G až tak v létě 2020, ale to ten telefon bude pořád ještě rok v záruce a nebude potřebovat nový. Já telefon kupuju na 2 roky a víc. Flex 2 funguje, snad ten rok vydrží.
Ředitel ČTÚ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 3. 2. 2018 20:25

No, léto 2020. :hm Buďme realisté, víme snad, jak to chodí. Jako brát to tak můžeš, ale při nákupu za rok se zase tímto limitovat, no nevím.
Huawei P9 lite mini ... Android 7.0

O II. combi ... 1.9 TDI ... 77 kW -> 100 kW
opasino
Moderátor

Odeslat příspěvekod Kubis01 3. 2. 2018 22:41

To: Blondak38.
Po dlouhém vybírání mezi S8 a Honor 8 pro, nakonec už kolem 3/4 roku Honor 8 Pro. Je prostě výrazně dále než Flex2. Celkově velká spokojenost. Baterie bez problémů přes 6 hodin SOT. Za 1 den nemáš naprostou šanci to vybít, pokud teda nehraješ hry. Jediné co mi vadí je, že to má prostě větší rámečky, ten akoratní rozměr Flex2 a zakřivení byli super.
Kubis01
Junior

Odeslat příspěvekod Kubajzsz 3. 2. 2018 22:58

Také jsem měl Flex 2 a vyměnil jsem ho za Honor 8, jak se tu píše, Honor 8 je všem o krok dál - baterie, displej, foťák atd.. S Honorem 8 neuděláš chybu a poměrem výkon/cena/kvalita nemá moc konkurence.
Kubajzsz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Blondak38 11. 2. 2018 11:14

Uvažuji o Saumsung S7 (Edge). Po 10% slevě a cashbacku na kasa.cz vyjde na 8.860 respektive 10.500 kč. Dá se někde koupit ještě výhodněji? Samozřejmě myslím českou ofiko distribuci.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 29. 3. 2018 09:53

Tak 2 měsíce po domácí výměně baterky a G Flex 2 šlape jako hodinky. Žádný Bootloop.
A to jsem ho zprvu chtěl vyhodit, pač bootloop je všude označován jako konečná pro mobily LG.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod Blondak38 31. 5. 2018 09:55

Tak jsou tři měsíce pryč a opět bootloop.
Koupil jsem Galaxy S8 a jsem nadšený - foták o parník lepší, čitelnost na sluníčku absolutně neporovnatelná, displej celkově mnohem lepší, telefon daleko rychlejší, mnohem lépe slyším druhou stranu ve sluchátku, parádně využitá čelní strana, daleko lepší výdrž baterky.
Kromě zahnutého a protáhlého displeje u S8, který je krajně nepraktický, si zpětně říkám, proč jsem byl tak spokojený s LG G flex 2 :-)
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 31. 5. 2018 11:45

A to si představ, jak by jsi byl spokojený s LG V30 :-)) ;-)
iceman27
Junior