Xperia XZ1 jako náhrada za iPhone 6

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Jan3k 27. 1. 2018 00:55

Ahoj,

občas nevěřícně kroutím hlavou nad komentáři na internetu, jak je telefon zastaralý apod., v člověku to poměrně hlodá, zda je to ten pravý, přitom se mi docela líbí. Jak telefon fotí? Momentálně mám iPhone 6, polepším si? Co je na Xperii špatného, že takovým centrem posměchu?
Na jednu stranu chápu, že nesedí moc do dnešní doby s těmi rámy, na druhou stranu kdybych vybíral mezi iPhony (mimo X) tak na tom nejsou o moc líp.
Jediné požadavky je polepšit si v displeji (musí být IPS, full HD) a foťáku, jinak je mi to jedno. Přechod na android je spíše výhodou.
Jaké jsou alternativy? Brát raději třeba Huawei P10?
Díky
Jan3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 1. 2018 11:03

Huawei P10 má o dost lepší fotoaparát než XZ1
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jan3k 27. 1. 2018 11:59

No, doufám, že jde o osobní zkušenost, načtenou třeba z recenzí a porovnání fotek a ne o čísilko z DxOmark, kterém prostě nevěřím.
Jan3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 27. 1. 2018 14:00

Nick Cave a osobni zkusenost?

Z pohledu podpory a odladenosti systemu vitezi Sony. Co se fotaku tyce, pres den je XZ1 lepsi, v noci ma navrch P10:
https://www.youtube.com/watch?v=INNhR1mC_UQ

Oba telefony jsou ale vyborne a ani s jednim neudelas chybu.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 27. 1. 2018 16:19

Huawei ma luxusne odladeny os. Toho bych se nebal. Radeji huawei nez sonac.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Jan3k 27. 1. 2018 19:42

No, co jsem četl recenze, tak Sony určitě taky nemá problém s optimalizací. A osobní preference značky mi nijak nepomůžou a nikdo se na ně neptal. Mě je zas Huawei daleko víc nesympatický.
Jan3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 27. 1. 2018 21:18

Jasne , to uz jsou preference uzivatelu.
Me se sony s hranatym mobilem a rameckama jak krava fakt nelibi.... Ale je to muj nazor a ten mobil ma sve kupce :-)
Takze ja mam nazor na P10 jen kladny. Je to super mobil a foti pekne.
hurec
Junior

Odeslat příspěvekod Jan3k 27. 1. 2018 22:12

Bohužel na tyto osobní názory jsem se neptal a jsem na ně alergický. Rámečky jak kráva má i P10, tady si nemají co vyčítat.
Jan3k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Svenmeister 27. 1. 2018 23:05

Jestli Huawei nebo Sony, oboje je upgradem. Historicky Sony je spolehlivejsi, co se updatu tyka (vice velkych updatu, pravidelne bezpecnosti updaty...). Navic XZ1 sla do prodeje uz s Oreem tudiz podporuje Project Treble (ve zkratce rychlejsi dostupnost aktualizaci systemu), kdezto P10 tohle v Oreu mit nebude. Z toho se da usuzovat, ze XZ1 ma lepsi predpoklady pro aktualizace.

Ohledne fotaku. V obou pripadech si polepsite vuci iPhonu 6. Oba dva dokazi fotit obstojne fotky, P10 ma lepsi predpoklad pro foceni v horsich podminkach kvuli OIS. Fotky z obou pristroju se daji dohledat.

Dalsi alternativou je napr. HTC U11 (5.5 palce), nevim jestli to iz neni moc, nezminujete velikost.
Svenmeister
Junior

Odeslat příspěvekod redmond 28. 1. 2018 13:56

hurec píše:Huawei ma luxusne odladeny os. Toho bych se nebal. Radeji huawei nez sonac.

Je to prave opacne, system sa nevyladuje = cisty android sa dodrbava tym co tam vyrobca zmeni/prida.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johnier 29. 1. 2018 08:11

Podle mě to jsou oba super telefony, možná lépe řečeno to nejlepsi v cenne rekneme do 15k.
Ja bych se na to opravdu podival z pohledu + a - a vybral si podle osobnich preferenci a využitelnosti toho daneho plusu.
za mě třeba plusy:
Sony ma třeba vodeodolnost a evidentně rychlejší aktualizace.
P10 za mase možna malinko lepší fotak a je asi kompaktnějších rozměrů.
minusy:
Sony je proste dražší, a má robusní tělo (ale někdo to muze zvazovat jako vyhodu v designu).
P10 na tom bude určitě hůř s aktualizacemi a updaty na novy system.

ja bych volil asi Sony v tomto připadě. zajimava uvaha muže byt i to jestli to budeš chtit nosit v pouzdre protože sony se tim stane opravdu skarede ikdyž bez pouzdra to je designovy kousek.

Dobré je si to dat fakt vedle sebe a mobilmania to umi moc hezky:
https://www.mobilmania.cz/srovnavani-te ... 3717,53761
johnier
Junior