Telefon do 8000Kč, kovová záda, plynulost a spolehlivost

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tacos 25. 1. 2018 12:50

Ahoj a dobrý den,

rozhodl jsem se přestat utrácet strašné pálky za telefony, kde už dlouho kupuji vždy Galaxy S"x" při tom, jak vyjde. Takže S8+, který aktuálně mám, poputuje z domu. Uvědomil jsem si, že nehraji žádné náročné hry, nepotřebuji šílené výkony a vlastně nabývám pocitu, že na brouzdání internetem, dobrý kalendář a čtení ebooků mě bude stačit bohatě něco z nižší/střední třídy.

Požadavky tedy jsou:
kovová záda - už nechci o telefon pečovat jako o dítě a nechci jej nutně nosit v obalu, na zem mi přístroje nepadají, ale jde mi o jistotu v úchopu, sklo prostě hrozně klouže a patlá se.
rozumná šířka telefonu - jsem momentálně zvyklý na SGS8+, a to je už je hodně, mám rád velký displej, to ano, ale co je moc, to je příliš.
plynulost a stabilita systému - nechci mít přístroj, který mě bude okrádat o čas tím, že bude základní aplikace otevírat 3 sekundy.
slušný fotoaparát - nepotřebuji to nejlepší na trhu, když fotografuji, tak mám ff dslr, ale ať to není úplná patlanina
čtečka - je mi jedno kde je, jak funguje a i kdyby tam nebyla vůbec, tak je mi to jedno, nepoužívám.
displej - tady se to lehce komplikuje, bohužel jsem zvyklý na slušné amoledy, kde mám sice nastavené nepřepálené přirozené barvy, ale i tak bych jen těžko nesl zašedlý nekvalitní displej ala xperia M apod.
výdrž - nemám problém nabíjet každý den, ale nechci přijít domů z práce v sedm večer a mít 5% baterky.

nebráním se vůbec šedivkám, kdyby byl na trhu telefon, který stojí i méně než zmiňovaných 8000Kč, tak je to jenom dobře.

Děkuji všem předem za jakékoliv rady s výběrem.
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 1. 2018 14:17

nejdůležitější věc - max velikost displeje jsi neuvedl..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swenik 25. 1. 2018 15:44

Od Vánoc mám Moto Z a jsem maximálně spokojený.
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 25. 1. 2018 15:55

Honor 7X z německého Amazonu.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod VolumePJ 25. 1. 2018 15:59

Na Alze je nyní Huawei P9 32gb za 6 999,-, tak kupuj dokud je ve slevě.

Případně momentálně prodávám půl roku používaný P9 za 6k, je jako nový + kryt, sklo. Kdyžtak se ozvi do zpráv, jsem z Prahy
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 25. 1. 2018 18:06

P9 za 7000 je nic moc. Dala se sehnat v ČR distribuci i za 6300 před vánoci. Podle mě ještě půjde dolů, no třeba se mýlím....
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tacos 25. 1. 2018 18:14

Ohledně velikosti displeje jsem psal, že aktuálně používám S8+, kdy už to není úplně synonymum pro pohodlí. Takže dejme tomu do 5,5 palce s menšími rámečky, okolo 5 palců s klasickými rámečky.

Ten P9 se mi moc líbí, kovové tělo, pěkný displej, jak je na tom huawei se systémem, jsou uživatelé spokojeni?
Tacos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kocour73 25. 1. 2018 19:37

Mám už třetí telefon od Huawei/Honor a systém EMUI mi sedí ze všech možných nadstaveb nejvíc. Je plynulý, ani po roce se mi nezpomaluje. Mám teď P9, předtím jsem měl Honor 8. Jsou to víceméně stejné telefony, kromě paměti RAM, materiálu a foťáku. P9 narozdíl od H8 v ruce vůbec neklouže.
kocour73
Junior

Odeslat příspěvekod ladisg 25. 1. 2018 21:49

No já mám P9 a i přes hliníkovou kontrukci mi příjde, že klouže jak had(nic klouzavějšího jsem v ruce doteď nedržel, měl jsem strach ho jenom zvednout i kvůli jeho zaobleným bokům), už je ale v gumovém futrálu z Ali a jsem konečně spokojen
ladisg
Junior

Odeslat příspěvekod swenik 25. 1. 2018 22:28

No já psal hlavně kvůli Tvým požadavkům a mé zkušenosti za poslední měsíc.. :-)
Zkrátka Moto Z - fantastický displej, foťák nadprůměrný, rychlost a výkon není třeba řešit (loňská vlajková loď), k tomu téměř čistý Android 7 s garancí na 8 Oreo..

Design také netřeba řešit, fakt "žiletka", co do ruky neřeže,materiál požadavku vyhovuje, navíc jako kryt přibalená parádní záda.. Rozměry ok. I když tady má samozřejmě každý jiný vkus a nároky. Je asi fajn osahat si ty telefony přímo, ale v našich "osvědčených" prodejnách jsem se s ním nepotkal - pravda, zkusil jsem jen nejbližší EW.. :-)

Jinak jde asi dost i o autentičnost, tenhle telefon je jiný, třeba ta pidiváha je pecka! Moduly řeším níže..

Pokud máš rád amoled a měl jsi S8+, tu nižší třídu asi poznáš.

Moduly? Hračka pro zábavu, nic důležitého. Ale garance pět let a ceny dle mne poletí dolů s vývojem dalších modulů. Už se těším na projektor, ten bych fakt využil..
Mám zatím jen ten externí zdroj, ale i díky rychlonabíjení jsem použil asi dvakrát, když jsem někam jel a nevzal si nabíječku. Jinak zvládne Moto Z při mém používání někdy i dva dny..

Zkrátka mohu doporučit. Abys pak přechodu do jiné třídy nelitoval, protože Moto Z se za těch 7-8k dá v pohodě sehnat.. ;-]

Ale jasné, je to jen má zkušenost, určitě dostaneš doporučení na spoustu dalších skvělých telefonů, jsou jich dnes desítky. Držím palce ve výběru. :-)
swenik
Junior

Odeslat příspěvekod rmrf 25. 1. 2018 22:31

rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 25. 1. 2018 23:27

Xiaomi je teď levnější na alze
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 1. 2018 23:48

Moto Z
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-lenov ... 7647355914

Moto Z Play
https://www.mp.cz/mobilni-telefon-lenov ... 3697885101

jasná volba, čistý android, vyvážené parametry, příznivá cena
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 26. 1. 2018 10:11

A co takhle J5 2017? Telefon je překvapivě svižný, má kovové tělo a jako většina Samsungů SAmoled (bohužel bez funkce Always on). Cena kolem 5k.

Pak se ještě nabízí Redmi Note 4 s kovovými zády, 5.5" fHD ips displejem, 4GB RAM, 4000mAh baterkou a nadstavbou MIUI. A nebo téměř HW identický Mi A1 s čistým androidem. Ten je pro změnu o kousek větší, ale tenčí. (A osobně si myslím, že i displej je krapet horší)

Ad moto z: neměl SD820 problém s přehříváním? A ani ta baterka není žádný zázrak.
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod mickielli15 11. 2. 2018 14:43

Napdá mě Honor 6x, nebo ta P9
mickielli15
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků