TinyDeal vs GearBest

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kokbulik 21. 1. 2018 11:00

Dobrý den, zvažuji nákup telefonu LeEco Le Pro3 Elite. Jen nevím z jakého obchodu.
Na TinyDeal je možné jej zakoupit z evropského skladu za 4182Kč takže pokud to správně chápu už bych nic víc platit neměl když je to z evropského skladu a zboží by mělo dorazit relativně brzy?
Na GearBest je levnější stoji 3400Kč ale z čínského skladu. To je pak nutné platit DPH i clo? Nebo je možnost že to muže projít i bez?
Jaké máte zkušenosti s těmito obchody a co by jste mi doporučili? Je lepší to risknout za nižší cenu z Číny nebo raději evropský skla? Díky za rady.
kokbulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 21. 1. 2018 11:34

Oba jsou solidní, nakupuju v obou, rychlejší dodání bývá z TD, ať už z EU nebo Číny. Z EU skladu se DPH neplatí, z Číny může být DPH doměřena, clo se na mobily neplatí. Fakt je že i z Číny nemusí být doměřena, záleží na použité dopravě a štěstí. Z GB Čína jsem bral Redmi 4x v prosinci za 2200,- bez doměření DPH, objednáno v listopadu, doba dodání určitě přes 20 dní.
BTW v poslední době z hlediska rychlosti se mi zdá dobrý Tomotop.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kokbulik 21. 1. 2018 12:41

Díky za odpověď. Bohužel na Tomotop ten LeEco není. O rychlost dodaní mi zas tak nejde... Takže lepší bude to risknout na GearBest a doufat že DPH platit nebudu? Píšeš že záleží na použité dopravě. Jakou bys pak doporučoval? A jak by pak probíhalo následné doplacení DPH?
kokbulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubkaNoobka 21. 1. 2018 12:47

Ten Gearbest je prostě risk. Mně to třeba jednou prošlo, jednou ne. Každopádně pokud to chytí, musíš podstoupit celní řízení a je to trochu papírování. Zaplatíš DPH + menší poplatek a čas.
Já bych byl pro TinyDeal.
KubkaNoobka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 21. 1. 2018 14:05

Pokud chceš klid, zvol TD, když rád adrenalin zvol GB, dopravu nyní asi nl post, EU Direct už bohužel nenabízí, zase ale slibují proplacení Custom. Rozhodnutí je na tobě.
Pokud jsi z Prahy proclis sám na poště 5, nicméně i tak zaplatíš poště 90 Kč za uložení v celním skladu, pokud ne za tuším 180 Kč to pošta vyřídí za tebe, ale dodání se tak zase ještě protahuje.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zame 21. 1. 2018 14:10

Ono spis zalezi, jak to prodejce celne deklaruje.
zame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 21. 1. 2018 14:23

Ani ne těm gift ap. Mp4 player už nevěří ani líný celník, vše jde do rentgenu.....
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hurec 21. 1. 2018 16:58

Rozhodne nejlepe z eu skladu. Rychlejsi a neresis dph.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zame 21. 1. 2018 18:34

roy1 píše:Ani ne těm gift ap. Mp4 player už nevěří ani líný celník, vše jde do rentgenu.....

Na rentgenu rozdil mezi mobilem a mp4 playerem nepozna, pokud to neni nejaka masove znama znacka.
zame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 21. 1. 2018 19:07

Mě ve středu z Gearbestu dorazil Vernee Mix2 pro manželku bez dph. Dopravu jsem zvolil Registered Air Mail a v pokladně jsem si vybral Belgium Post. Adresa a jméno se píše bez háčků a čárek. Asi to v Belgii přebalí. Dorazilo to Českou poštou. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marax1 21. 1. 2018 22:16

Dnes se pošta snaží vše zadržet a proclívat. Ale může se výjimečně stát, že to neudělá.
Při proclení se musí na poštu na Prahu 3, mezi dvěmi tramvajovými stanicemi, takže dojít pěšky. Pak čekat ve frontě min 2 hodiny a za to poště zaplatit 100 Kč a státu pak příslušné DPH. Jde to vyřídit i korespondenčně, když dáte poště plnou moc. Je tam také nějaký poplatek.
marax1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 21. 1. 2018 22:50

Pošta neproclívá.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tukann 2. 12. 2018 12:49

Dobrý den, mám hloupý dotaz, nakupuji na gearbest poprvé, dopravu mám přes DHL, momentálně se nachází u německého DHL. V ČR převezme zásilku české DHL? Nerad bych aby pošta. Děkuji za odpověď i na hloupý dotaz :)
tukann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kamziq 2. 12. 2018 13:35

DHL funguje mezinarodne, proc by zasilku predavala v nejake zemi jine firme, kdyz tam sama take dorucuje?
Kamziq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tukann 2. 12. 2018 14:38

Protože jsem někde četl, že z Číny to šlo do Evropy DHL ale na území ČR to přebrala Česká pošta, proč to nevím, proto jsem napsal, že je to hloupý dotaz, tak děkuji za odpověď.
tukann
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků