Vyšší střední třída s nej foto od T-Mobile

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petrstanek 18. 1. 2018 20:47

Ahoj, ve firmě si mohu vybrat z nabídky T-Mobile - chci co možná nejlepší foťák i pro interiery. Jinak větší displej cca 5,5palce hlavně dobrý na denním světle, co možná velká písmena (mám brýle) a odolné sklo. Min.3GB RAM jen z principu, baterie min 3000mA, rychlé nabíjení by byl bonus, ale co nejlepší výdrž pro focení kvůli dovolené s celodenními výlety. Hry nehraju, takže výkon mne zajímá jen z pohledu plynulého chodu telefonu i po pár letech. Cena limit cca 9 000 bez DPH.

K čemu jsem došel - z recenzí nejsem moudrý:
Honor 6x je 5,5 a snad dobré aku a na svou třídu foťák - co to ale znamená
Hua P9 má jen 5,2 zato s gorillou a podle recenzí foťák jednou dobrý proti S7 a jindy nic moc vůči HONOR8,
Hua Mate 10 lite asi už moc velký, nechráněné sklo, z recenzí údajně nic moc displej,výdrž chabá a foťák taky.
Honor 8 a 9 i když mají asi dobrý foťák se bojím kvůli skleněné konstrukci, bojím se poškození, nepoužívám kryty ani pouzdra, dtto Sams A5.
Hua P10 už je za hranicí ceny.

Tak co má nej foťák? Je 1,7 světelnost lepší volba než dvojfoťáky s 2.2?

P.S.: Nyní mám 5.rok LG L9II. Docela odolná věc a dokud neměl pavoučka na skle, udržel jsem si ho v super stavu. Provoz - když nefotím jen zapnu sem tam web, WhatApp, do hodiny hovoru, SMS skoro neznám
petrstanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrstanek 22. 1. 2018 17:19

Tak jsem byl asi moc podrobný v popisu, co vím a co ne.

Fakt se nenajde nikdo, kdo by mi poradil ohledně kvality foťáků z T-Mobile nabídky. A Hua P10 už nemůžu, musí to být levnější.

Co ty skleněné věcičky, je to hodně náchylné na šrámy? Dík všem nebo aspoň jednomu, kdo odpoví.
petrstanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bellouomo 22. 1. 2018 20:26

Tak určitě je to náchylnější k poškození...ale myslím si že ne o moc. Mám honor 8 a nepřijde mi nějak křehčí než celokovové...jen můj názor. Já jsem s ním naprosto spokojen.
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod KubkaNoobka 22. 1. 2018 21:15

Taky přemýšlím nad koupí Honoru 9, ale co jsem četl, tak tam ta větší náchylnost je. Prý ten telefon i hodně klouže, takže obal vlastně vyřeší vše. Pokud bys ale bral ten obal, je to fajn. Já osobně bych se bez něj bál, viděl jsem recenzi a týpek už si škrábnul. Jinak ten telefon je skoro to samé jako P10 akorát v jiné cenové hladině.
KubkaNoobka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrstanek 23. 1. 2018 20:19

Ano, překvapivě i Huawei Mate 10 Lite jak sklo tak záda dle recenzí nic nevydrží. Má Honor9 Gorillu nebo tak něco na displeji? To už také skoro nikdo nedává. Já osobně FLIP nechci, jsem zvyklý mít telefon "v ruce".
petrstanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 1. 2018 20:22

Honor 9 má GG 3 a také na zadní straně je GG 3
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrstanek 24. 1. 2018 07:14

No a mám po žížalkách... v nabídce T-Mobile již není Huawei P9. V podstatě zbývá jen samé "sklo". Prosím, jaký je foťák v HONOR 6X proti např. H8, MATE 10LITE apod - recenze hlásí probůlémové ostření na pohyb, děti jsou prý neřešitelné, fotím dost letadla a pak osoby a papouchy v interiéru. Máte zkušenosti?
petrstanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 24. 1. 2018 11:43

z těch tří fotí nejlíp Honor 8 a má tuším jako jediný z nich laserové zaostřování, což do vzdálenosti cca 2 metrů zaručí rychlejší zaostření. A hlavně ty dvě čočky mají význam, jeden barevnej a druhej černobílej snímač a ne jako ty ostatní, kde ta druhá čočka je jen pro vytvoření nějakýho efektu v nechvalné kvalitě.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remaxik 24. 1. 2018 15:30

Mel jsem jak honor 8 tak i Honor 9. S ani jednim neudelate chybu. Na zada bych si pořídil nejaky nacvakavaci pouzdro z Aliexpressu za 4 dolary. Pokud neni problem v penězích sel bych do novějšího Honoru 9 - lepsi parametry, delsi dostupnost podpory od prodejce.
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrstanek 24. 1. 2018 22:28

Dík všem. Když já se nějak toho skla bojím, je Honor6x proti H8 a 9 ve fotkách velký propadák? (byl to můj druhý plechový favorit po Hua P9) ;-)
petrstanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 1. 2018 22:44

proč nevezmeš Huawei P9, má skvělý foťák
https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... onem-30117
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod remaxik 25. 1. 2018 12:04

Me u P9/P10 štve ze maji tlačítka zpet pouze na displeji a zbytečně ubírají místo, zatímco Honor 8/9 je muze nastavit vedle středového tlačítka a neubírají místo z displeje
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero1977 25. 1. 2018 12:27

P10 se dá ovládat čtečkou a nemáš na displeji nic. Navíc v oreo nemusíš mít dole tlačítka vůbec. Máš jedno plovoucí na ploše. Akorát P10 už je pro tazatele nad limit, bohužel
kalimero1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Blondak38 25. 1. 2018 12:52

remaxik píše:Me u P9/P10 štve ze maji tlačítka zpet pouze na displeji a zbytečně ubírají místo, zatímco Honor 8/9 je muze nastavit vedle středového tlačítka a neubírají místo z displeje


Honor 8 má tlačítka také na displeji, to až honor 9 je má pod displejem. Proto i přes menší displej dává větší smysl právě Honor 9. Škoda jen toho velkého rámečku nad displejem.
Blondak38
Junior

Odeslat příspěvekod remaxik 26. 1. 2018 11:26

Nn uz Honor 8 to umel nastavit dolu vedle snimace otisku.
remaxik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků