čistý android, bezp. aktualizácie min. 2 roky

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod iv@n 15. 1. 2018 21:53

Ahojte, ide mi pri mobile o bezpečnosť, chcel by som bezpečnostné záplaty a updaty systému aspoň dva roky a pokial možno čistý android.
Je niečo na výber iné ako Google Pixel 2?
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 1. 2018 22:05

Nokia, Motorola, BlackBerry
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv@n 15. 1. 2018 22:20

Našiel som ešte Android One, kde je sú mobily s čistým androidom.
Čo mi nie je jasné, ak je tam čistý android, tak bezpečnostné aktualizácie sa sťahujú z googla alebo to stále má na starosti výrobca zariadenia (takže ked na to hodí bobek, tak je po aktualizáciách)?
Na skúšku som si objednal lacného číňana a po nainštalovaní firewallu som pozeral že veselo odosiela nejaké dáta na čínske IPčky. Rád by som sa vyhol mallwaru, preto pozerám po čistom androide.
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 1. 2018 02:01

Lacny cinan vubec neznamena ze je to aosp i kdyz nevidis nadstavbu, tos odhadl spravne.Ujasni si ale nejdriv pojmy a potom kupuj telefon.Info je dostupne pomoci takove veci, rika se ji google.Certifikovane zarizeni s aosp.A co je nejdulezitejsi, pokud to nebude mobil s roadmap na Oreo a to je v rukou vyrobce, smolik, pacholik, takze ani to cos nasel ti nepomuze.
Legrace bude az koupis mobil se zaplatama a bude to delat zas protoze nemas tucha co posila, proc to posila a ze na 99 procent s to povolil volbou ktera je obdoba zpetne vazby, protozes ji nezakazal.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 16. 1. 2018 09:53

Do vyberu zarad jeste Sony.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 16. 1. 2018 10:51

vrm Nokii a nevymýšlej bejkárny ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iv@n 19. 1. 2018 22:21

k tomu odosielaniu dát - mal som zakázané všetko čo sa na užívatelskej úrovni dalo a odosielala tie dáta Adups Fota.
Tých certifikovaných aosp zariadení som moc na predaj u nás nenašiel.
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 19. 1. 2018 23:40

Co konkrétně tou "bezpečností" máš na mysli?

Protože 99,9% problémů, útoků, ukradení dat, hesel, peněz atd. je zapříčiněno uživatelem a jeho chováním.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 1. 2018 23:48

Jak uvádí výš, objednal si laciného číňana (asi by bylo dobré uvést značku) a ten kamsi odesílá data
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 1. 2018 08:22

Kamsi jaksi..Pro tve info kamsi odesila data i Nokia,Samsung,Huawei a cokoliv.Staci v default povolit nebo nebloknout veci typu experience..Mrkni se jestli nekam data neco neodesila i tobe :-)
Kdybys rozumel sitim,tak paket zachytis a dekodujes Nasledne vis i barak kde lezi server kam ti vec data odesila a vis nejen IP ale i presny obsah komunikace.Bohuzel vetsina techto dotazu je od lidi co nemaji ani paru jak veci funguji.Mimo jine pokud mas povoleny permissions a mas urcitě to co zminim pokud nemas root,neni totiz v tech ktery standartne se ti u app zobrazuji - neboli permissions bez interakce uzivatele,pingne si tvuj mobil vzadalenej server stopro.Mas li povoleny OTA hledat pernamentne,pinka ti taky casto,mas li dalsich x veci ktery jdou zakazat v pokrocilym nastaveni soukromi,frci ti pakety dopryc taky.Co to ma ku.va spolecnyho s levnym,drahym cinanam nebo Mongolem?
Znacka ti pomuze jenom u veci ale Elephone a ani tam ne musis znat verzi firmware,musis vedet jaky jsou mezi nima rozdily v techto vecech coz na mobilmanii a ani smartmanii se urcite nedoctes :-)
Pokud firmware nepise pitomec tak paket se posila v dobe internetove aktivity,no a kdo neumi pakety dekodovat,vi prd ze mobil komunikuje i jinam kdyz surfuje.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 1. 2018 09:22

Takže cokoliv kamkoliv bude odesílat i smartphone s pure androidem, pokud nezakáže ty věci, o kterých jsi se zmínil.. :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 1. 2018 09:37

Nebude cokoliv ale bude odesilat ,neznalci hrajici si na odborniky z toho budou plasit.Protoze ani za x let pouzivani nepochopili zaklady nastaveni a kde se co povoluje a zakazuje a jake to ma nasledky na odesilani na neodesilani.Rozhodne nastudovat si zaklady je uzitecnejsi nez cist recenze ve kterych je jakou ma mobil uhlopri ku, procesor a ze ctecku ma vepredu..
Btw jaky mas mels telefon s AOSP ? Je blbyse bavit o autech kdyz dotycnej nikdy neridil, toto je analogie
Kdybys chapal co jsem napsal nikdy bys v odpovedi nenapsal COKOLIV a to ani omylem, ani v nadsazce
Pro lepsi pochopeni si zjisti opravneni pro com.android.settings ALE vsechny v pokrocilym perm. manageru, a com.android.settings maji vsechny android telefony
Jinak Adups je spyware, jenze pri standart bezp. nastaveni si neprdne..
Cinani vpodstate udelali v bledemodrym to co jini vyrobci, povolis vyhledavat OTA nonstop ? Ok, s kazdym autohledanim ota posleme paket k nam obsahujici udaje z logu.Tech variant je vic jak se to dela, tato je nejbeznejsi, pouziva se i u founu kde ti nikdy ota neprijde.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 21. 1. 2018 10:20

Xiaomi Mi A1 (Android One) - od vydania dostal Android 8.0 a každý mesiac mám aktuálny patch (v súčasnosti Január 2018)
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod iv@n 21. 1. 2018 15:22

CosiOdvedle píše:Co konkrétně tou "bezpečností" máš na mysli?

Protože 99,9% problémů, útoků, ukradení dat, hesel, peněz atd. je zapříčiněno uživatelem a jeho chováním.

čo sa týka Androidu som amatér.
Na mysli mám to, že nebudem mať od výroby telefón s predinštalovaným spyware a budem dostávať updaty operačného systému aspoň dva roky. Základ čo by som od zariadenia napichnutého nonstop na internet čakal, bude firewall kde si nastavím čo kde môže odosielať/prijímať dáta.
Nechcem mať prístup na email a do banky na zariadení, ktorému nedôverujem.
Ten lacný číňan čo som si objednal na skúšku bol Vernee Thor, keby to niekoho zaujímalo, ale ten Adups Fota bude nainštalovaný na kope dalších zariadení.
mitsubishi pajero 3.2
suzuki swift 1.3
iv@n
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 21. 1. 2018 15:45

Iva@n:

Vidím to na přchod o WM :-)

"Na mysli mám to, že nebudem mať od výroby telefón s predinštalovaným spyware a budem dostávať updaty operačného systému aspoň dva roky."


Vol velkého výrobce jako Sony, Samsung apod. miř do vyší třídy, spyware tam nebude, ale na pravidelné aktualizace po 2 roky zapomeň... Jestli chceš garantované aktualizace po určitou dobu, běž do Apple, ale tam Ti telefon zase budou úmyslně zpomalovat a dělat si, co oni chtějí :-)

"Základ čo by som od zariadenia napichnutého nonstop na internet čakal, bude firewall kde si nastavím čo kde môže odosielať/prijímať dáta."


FW tam samozřejmě není a nemáš to jak kontrolovat ani zamezit odesílání dat...

"Nechcem mať prístup na email a do banky na zariadení, ktorému nedôverujem."


Mám pro Tebe jednoduché řešení, neměj v telefonu ani přístup na e-mail ani do bankovnictví, kdo se bojí, nesmí do lesa.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků