5", NFC, USB-C, 7000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bencik 15. 1. 2018 21:21

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem nového telefonu - xiaomi mi4c začíná dosluhovat (hlavně kvůli 2 GB RAM)...

Požadavky: min. 3 GB RAM, 5 palců (nebo šířka okolo 70 mm), NFC, USB-C, do 7000 Kč
Rád mám čistý (a aktuální android), není problém s rootem a nahrání custom romky

Použití: web, spotify, mail, youtube... hry nehraju

Nejvýhodněji mi vychází Huawei Nova, ale bojím se, že je to už poměrně starý model a nevím, jestli bych si např. z hlediska procesoru oproti mi4c polepšil...

Nebo se vyplatí připlatit a vzít P9? P10 lite je už poměrně velká... Samsung A5 2017 nemá notifikační diodu (a taky nemám rád samsung a skleněná záda).

Zvažoval jsem např. i xiaomi mi5 - výhodou je, že se jedná o top model a ne střední třídu (LTE bych oželel) vzhledem ale k tomu, že se už nevyrábí a pouze se doprodává, bojím se, že by baterka nebyla nejnovější a moc by nevydržel... Nebo se pletu?

Původně jsem chtěl počkat do února na Sony XA2, který by byl ideální, ale dnes oznámená cena je 9 tis.
bencik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bellouomo 16. 1. 2018 03:07

Co honor 8 ? Pravda displej má 5.2" .
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod bencik 16. 1. 2018 09:19

Honor byl ještě před týdnem za 8000, teď koukám, že se pod 7 už sehnat dá... Vadí mi ale skleněná záda, která bývají kluzká a křehká - nosím mobil bez pouzdra (a pokud bych měl mít pouzdro, je to další zvětšení už takhle poměrně velkého telefonu...) - nebo má někdo nějaké opačné zkušenosti? :-)

Jak už jsem psal - nejvíce by mi vyhovoval XA2 - ale asi se nedá předpokládat, že cena půjde dolů, když je to nový model...?

Případně na koupi nového telefonu vyloženě nespěchám – má cenu třeba čekat na MWC na konci února a za jak dlouho by šly kdyžtak nové telefony do prodeje?
bencik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sentry 16. 1. 2018 11:19

Každá novinka bude mít cenu adekvátní novince ....
Mám Honor 8 přes půl roku, jsem s ním spokojený, velikost tak akorát, koupil jsem k němu toto pouzdro. Nemám vůbec pocit, že by se tím pouzdrem telefon nějak zvětšil. Kupoval jsem ho kvůli ochraně a lepšímu pocitu držení (bez pouzdra v ruce hrozně klouže).

Ta Sony Xperia XA2 může být dobrá alternativa.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 16. 1. 2018 14:06

ten Honor klouže hodně na stole, nebo když ho položíš třeba na sedačku, tak stačí mírnější sklon a za chvilku je na zemi :-) v ruce ale překvapivě sedí líp než hliníkový telefony. taky nepoužívám zásadně obaly, pouzdra a fólie a problém s tím nemám, ikdyž nejraději bych perforovaný kvalitní plast :-)
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 1. 2018 14:45

nic lepsiho nez samsung a5 2017 nesezenes, s casbackem je lehce pres 5000 a ma 71mm.V tyto cenovy hladine drti vsechno.Pravej opak co bylo pravidlem, cokoliv mimo vlajkovy lode nestalo ani za 2/3 ceny za ktery samsung svy modely nabizel.Skleneny zada resi silikon, jedina vec dioda.Vzhledem k tragediim ktere ale mels a zminovals, nepodstatne
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 16. 1. 2018 15:04

ten samsung vypadá dobře a velká výhoda je odolnost proti vodě, always on a amoled, akorát všude stojí 8990 a 2000 nazpátek, ale i tak je to parádní cena.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 16. 1. 2018 15:27

Teď byl dlouho všude za 8000 a něco, cashback tedy cca 6000. Včera byl v akci na okay za 7100.... Bohužel teď tlačí ceny zpět k 9000 dacani .... spoléhají, že i 7000 s cashbackem to někdo vezme.... To už bych z principu nebral.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 1. 2018 15:45

Myslim ze okey nebo jinej retezec vychazel za 5900 jeste minuly tyden coz byla super cena.Nicmene i tech 7, na princip se nehraje, ponevadz i bez principu je ochoten dat 7000 za horsi model.Coz je proste ujety.A uvazovat nad vecmi tymu Nova, p10 lite, atd :-) , no z principu kdyz uz bych na nej hral bych penize z okna nevyhazoval, coz koupe danych modelu v kontextu je
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků