Fotomobil do 7K klidně bazar

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Intermrd 12. 1. 2018 03:31

Zdravím, potřeboval bych poradit nějaký solidní fotomobil, který se kvalitou fotek může rovnat se starými nokiemi a sonyericssony (N82, N8, K800 apod.), zároveň snese běžné nošení v kapse a nebudu jej muset dobíjet každý den.

Koupil jsem sice archos 50 saphir ale ten i přes 13Mpx má fotky srovnatelné s levnými 1 mpx mobily pro důchodce a i když výdrž a odolnost super, tak ty fotky mi hodně leží v žaludku, člověk chce vyfotit dokument a je to věčně mázlý a to i přes makro nastavení, když podržím tlačítko pro focení tak to hned jede sekvenci a ne přenastavit to nejde něco jako ostření to očividně nezná...

Nyní zvažuju koupi tohoto https://www.alza.cz/kodak-ektra-d4527977.htm ale nevím na mobilmanii to ukazuje, že má foťák slabý i když to je kodak.

Věci jako LTE, WiFi, internet, hromada aplikací, full HD displej a podobné kraviny mi jsou naprosto volné.

Telefon používám na volání, SMS, focení a občas poslech hudby a očekávám od něj že mi na jedno nabití vydrží alespoň 2 dny běžného používání (žádný internet, FB apod.)

Ještě dodám, že nechci mobil v bílý, či nějaký takový barvě pro ženský.

Díkes za rady.
Intermrd
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 12. 1. 2018 07:49

No ne :) Že by někdo, kdo pochopil že výsledná kvalita fotek NENÍ o mega-pixelech?!?

Do 7k najdeš dost zachovalou Galaxy S7 s minimálně ještě rok zárukou.
Určitě ti další budou radit nějaký Honory, Huawei P9 apod...ale zkoušel jsem těchto telefonů opravdu dost, v této cennové hladině je pro mě ale S7 s kvalitou fotek na prvním místě.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 12. 1. 2018 08:16

a co třeba iphone SE, pokud nevadí menší displej, měl jsem ho a fotky parádní, před tím jsem měl i lumiu 920 a fotky byly lepší z iphonu, teď mám Honor8 což je je Huawei P9 a ten fotí venku a makra velice dobře, za horšího světla a v místnosti už nic moc.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FeShiNe 12. 1. 2018 08:56

S7 by určitě byla dobrou volbou a zaměřil bych se na ni. Škoda, že se nevejde do ceny S7 edge s větší baterkou a displejem. Oba snesou nošení v kapse, ale ze všech stran je sklo, takže odolnost tam není - pouzdro, obal či jiná ochrana je téměř nutností. Zajímavou volbou a určitě by se v dané ceně dala sehnat je P10 od Huawei (nedávno jsem sehnal s 20 měsíční zárukou cz distr. za 7,5k). Telefon je hliníkový a běžnému nošení v kapse odolnější. Ačkoliv Huawei zmiňuje spolupráci s Leicou, tak z mého pohledu výsledky nejsou takové jako očekávání, přesto nefotí špatně. U všech by výdrž baterie při vypnuté wifi, lte atd. měla dosahovat dvou dnů. P10 zmiňuji v dané ceně jako možnou alternativu, která nemá problém splňovat zmíněné požadavky.

Výše zmíněné telefony jsou rozhodně na jiné úrovni než N82, N8, K800. Také jsem vlastnil K790i i K800 a ačkoliv tyto telefony ve své době byly skutečně dobré, tak dnes je doba někde jinde.
FeShiNe
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 12. 1. 2018 10:06

Honor 6x a můžeš si ho koupit i nový :-) Opravdu se vykašli na kodak, to je jen nálepka na telefonu, stejně jako leica apod.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 12. 1. 2018 10:31

Honor 8 u O2 za 7k.
Honor 9 nějaký bazar
iPhone SE
Bazar S7 pokud se líbí barevné a kontrastní fotky a nevadí agresivní odšum
LG G5 by možná ještě šlo sehnat, zajímavý tel s wide angle lens.

popř. Xiaomi Mi 5/5S


Honor 6x bych nebral, oproti 8 mi příjde o dost horší.
Kodak Ektra nebrat, za moc to nestojí.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalimero1977 12. 1. 2018 10:41

Taky bych asi radši volil Honor 8 nový. Nefoti vůbec zle. Mě osobně S7 nepřesvědčila... Fotí libive, ale jinak žádná sláva za mě..
kalimero1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 12. 1. 2018 11:01

Jestli může být i bazar, tak vzhledem k požadavekům bych zvážil Lumii 950.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 12. 1. 2018 11:02

S7
P10
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 12. 1. 2018 11:07

Pokud někdo doporučuje v roce 2018 Lumii 950 na kterou nejde už ani sehnat originální baterka, musí opravdu žít v jiném století :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 12. 1. 2018 15:35

LG G5 H850
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 1. 2018 15:41

***** píše:Věci jako LTE, WiFi, internet, hromada aplikací, full HD displej a podobné kraviny mi jsou naprosto volné.

Telefon používám na volání, SMS, focení a občas poslech hudby a očekávám od něj že mi na jedno nabití vydrží alespoň 2 dny běžného používání (žádný internet, FB apod.)

Klasický tlačítkový mobil + kvalitní fotoaparát
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 1. 2018 17:16

Než k800 bude dobře fotit cokoli, ten Kodak kdovíjak výjimečný do kvality fotografií není.
S7 ujde a jako fotomobil funguje poměrně slušně a podává vcelku konstantní výsledky, ale na plné přiblížení na monitoru žádná krása (paradoxně 20mpx lumie na mě po plném přiblížení dělala lepší dojem než 12mpx S7).
Dle popisu bych klidně doporučil lumie 950, 930 nebo 1020 (která ale není moc rychlá a ostření není úplně ideální) či N808. Na používání jako telefon a foťák v jednom stačí a co do poměru ceny/kvality fot nemají v bazaru konkurenci. Problémem bude sehnat nové originální baterie, jak bylo zmíněno výše. Jsou to přeci jen nějaký čas mrtvé telefony.

Anebo jak píše Nick. Dá se koupit z druhé ruky nějaký kompakt s jednopalcovým snímačem (třeba sony RX100), který udělá větší parádu a stále se vejde do kapsy (ale co si budeme povídat, mnohem hůř jak telefon).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka mz 12. 1. 2018 17:58

melipa píše:Pokud někdo doporučuje v roce 2018 Lumii 950 na kterou nejde už ani sehnat originální baterka, musí opravdu žít v jiném století :-)

Nevím co se ti nezdá :-)
Nevím jakej je problém s baterkou, ale že by kvůli baterce byla 950 špatná volba? No asi rači budu žít v jiným století, než se babrat s androidem
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 12. 1. 2018 19:55

Jestli se vám ten Kodak Ektra líbí, tak klidně do něj jděte. Na víceméně negativní recenze tohoto mobilu moc nekoukejte, protože pocházejí z počátku loňského roku, kdy tento mobil vyšel a kdy stál přemrštěných čtrnáct tisíc, ale nyní v cenové kategorii okolo tří tisíc jako fotomobil myslím nemá konkurenci (optická stabilizace, dvoupolohová tlačítková spoušť, RAWy, pohodlný grip, ...). Já před vánoci podlehl a Kodak koupil za necelé tři tisíce a jsem s nim spokojený.
Co se týče kvality fotek, tak mám možnost srovnání s Lumií 950 XL a řekl bych že Lumia má většinou navrch. Na druhou stranu Kodak má rychlejší a hlavně spolehlivější autofocus za horšího světla a díky gripu, kulaté tlačítkové spoušti a příjemným rozměrům (není to taková žiletka) se s Kodakem příjemněji fotí.

Jak tu někdo navrhuje Lumii 950, tak ačkoli ji sám vlastním a používám, tak osobně bych už v současné době do Lumie a potažmo W10M nešel, protože už by mi chyběly vymoženosti konkurenčního OS. Ale na druhou stranu, pokud vám jde hlavně o volání, sms, poslech hudby a nejklíčovější funkcí bude fotoaparát, tak možná by Lumia 950/XL ještě stála za zvážení.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků