HTC, OnePlus, LG

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Boletus3 9. 1. 2018 16:00

Dobrý den, chtěl bych si koupit nový mobil do 15 000,- a jde mi především o fotoaparát. Zaujali mě tyhle 3 telefony
- https://www.czc.cz/htc-u-ultra-cerna/208600/produkt
- https://www.czc.cz/lg-g6-32gb-cerna/209174/produkt
- https://www.czc.cz/oneplus-5t-64gb/225187/produkt
Asi se mi nejvíc líbí HTC s velikostí pixelu 1,55 µm a clonou f 1,8, ale zase nemá duální fotoaparát.
Nejsem zase úplný expert, tak bych rád věděl vaše názory a rady.
Boletus3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 9. 1. 2018 19:00

No HTC a LG G6 se mi nezdá jako super telefony na focení. LG G6 má přítelkyně, hezky fotí ale není to žádná paráda.
One plus 5T může být moc fajn, přes https://oneplus.net/ ho máš za 12000,- otázkou je jen jedna věc, jak moc spolehlivý sou se zárukama.
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 9. 1. 2018 19:23

15k? S8? Nyni cashback -3000.
Nebo oneplus 5T , z officu v pohode za 12tisic. Posilaji z polska , se zarukou v pohode.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 9. 1. 2018 19:58

A co HTC U11 ?
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Picos 9. 1. 2018 23:59

Samozrejme. HTC U11 foti fantasticky.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod koblih.jr 10. 1. 2018 10:24

Asi takto: z této trojice vypadají všechny modely dost dobře. Neuděláš chybu s žádným z nich. Nicméně u dvou z nich bych měl obavy. Vysvětlím.

One+: servisní podpora: standardní operace jako výměna displeje, záruční servis - to vše je velká neznámá. Zajeté značky jako LG nebo HTC mají přece jen nasmlouvané lokální partnery, nemusí to být vždy Britex, ale jsou zkrátka tyot servisy v Česku. A máš jistotu, že to není patlal v servisu, který ti poškrábě rámeček a bude tvrdit, že "už to tak přece bylo a že je to účelovka".

HTC: moc lesklý design, náchylný na poškrábání. Fotí dobře, HW parádní. Ale chybí mi třeba fullvision nebo fullview displej. Prostě v ruce stále moc rámečku. :o)

LG: dvě odlišné optiky, které nabízejí skvělé výsledky a pro kreativní tvorbu neexistuje lepší fotomobil - verdikt z 1H2017 z mobilearena nebo androidpolice atd. (snad jen V30, ale ta stojí "zbytečně" 2x tolik kvůli OLED panelu). Nabízí oproti výše uvedeným taky WIFI volání, VOLTE, videovolání a v neposlední řadě slibený update na OREO na v průběhu února (což je už za 3 týdny)...

Takže za mě bezkonkureční LG G6 z České distribuce třeba od Vodafonu za 10.577CZK.
LINK: https://www.vodafone.cz/telefony/lg/lg-g6/?variant=lgg6
(vidím, že není skladem, což znamená, že Vodafone má stále vyprodání, holt poptávka převyšuje nabídku nejspíš, což fakt chápu. Za dobrý peníz hodně muziky).

Hlavně ale neber prosím černou. Ta je fakt nudná!!! Koukni po Platinové. Vypadá lépe. Nebo jako sandwich Gold. Ta navíc má čelo černé a záda gold. Hele:

Platinum:
Obrázek

Gold:
Obrázek
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Picos 10. 1. 2018 10:46

U LG by ma odradzala vysoka miera kazivosti. Jednoducho tej znacke neverim. Dalej citacka vzadu a fadny vzhad.
U11 vlastnim. Pouzivam len zasuvacie puzdro, ked niekam idem, inak bez puzdra a ziaden skrabanec nemam. Android 8 je za dverami.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 1. 2018 11:01

Já jsem dlouho pokukoval po LG V30, než jsem si všimnul, jak jejich foťák hrozně maže detaily, zřejmě odšumovací algoritmus. Je to pravý opak třeba Samsungu (S7), který má detailů hodně, ale přeostřuje a ještě ten šum zdůrazňuje. Chtělo by to něco mezi. A nějak nevěřím, že by G6 fotil lépe než V30 (i když jsou to jinak oba super telefony). OnePlus 5T má vlastnosti, které mě nezaujaly a ten servis je pak samozřejmě taky na pytel. Špatně na fotky nevypadá třeba Huawei Mate 10 Pro, ale je cenově už výš.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod koblih.jr 10. 1. 2018 12:30

Picos píše:U LG by ma odradzala vysoka miera kazivosti. Jednoducho tej znacke neverim. Dalej citacka vzadu a fadny vzhad.
U11 vlastnim. Pouzivam len zasuvacie puzdro, ked niekam idem, inak bez puzdra a ziaden skrabanec nemam. Android 8 je za dverami.


Zrovna tohle je zajímavé téma. Ta tzv. kazivost. Ptal jsem se v Britexu, a právě G6, na to že to je model už půl roku na trhu, minimální zpětný claim. Ono soudit podle G4, která měla vyšší míru reklamovanosti vzhledem k přehřívání (což je dáno problémem způsobeným právě Qualcommem, pocítil to právě výrobce telefonu).

To je jako "nebudu si kupovat nového Superba, protože v roce 2009 se děsně kazil Roomster."...
Servisu bych se nebál. Naopak se mi líbí tvrzené sklo vpředu a Gorilla Glass 5 vzadu.
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 10. 1. 2018 13:09

Ono nešlo jen o G4, nám se pokazila i G2 a Flex 2, takže 3 ze 3 LG telefonů, co naše rodina měla. A to jinak tu značku mám velmi rád a ty telefony jsou za tu cenu skvělé. (Naštěstí v záruce, takže jsme dostali prachy zpět).
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 10. 1. 2018 13:30

Zrovna LG G6 černá byla jasná jediná volba! vypadá krásně, hlavně tmavý matný kov okolo.
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 10. 1. 2018 14:33

Jj LG fakt nebrat. Ted je to OK , ale to prijde....
Oneplus bych se nebal. Stejne v dnesni dobe ty vymeny lcd jsou za takovou cenu , ze se oplati koupit novy mobil (nove modely) nebo to dat do neautorizovaneho servisu.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 10. 1. 2018 17:37

Nevím, jak u OP 5t, ale u OP5 vychází výměna displeje (sklo + displej) přes oficiální servis na 50-60 euro vč. dopravy (lze ověřit na foru, kde byla tato částka opakovaně zmiňována).

Já do LG po zkušenostech s G3 nešel právě kvůli poruchovosti a slabé podpoře výrobce. U G3 jsem musel v záruce měnit displej (fleky), kamarádovi odešla G4 dokonce 2x a když se podíváte do fora, tak i G5 má bootloop. Podpora od G3 taky nic moc. Zařízli V10, G3 dostala aspoň 3 gen., G4 bída (dostala vůbec funkční 7?)... Oreo bude maximum, co dostane G6, zatímco ostatní vlajkové lodě toho roku budou mít nejspíš i další verzi.
A pokud je požadavek kvalita fotek, tak pozor na dvojí (ne)kvalitu širokoúhlého objektivu u G6, o které se nedávno psalo.

Takže pokud je hlavním měřítkem fotoparát, šel bych do S8 nebo U11 nebo XZ1. OnePlus na fotografickou špičku nedosahuje, byť kvalita se výrazně zlepšila po několika aktualizacích, takže ukázkové fotky z prvních recenzí nelze brát jako příklad (a to říkám jako vlastník OP5).
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod Tazz1 10. 1. 2018 18:13

Měl jsem G2, G3 a teď mám G4 a všechny telefony po celou dobu šlapaly tak jak mají. A to telefon v podstatě pořád využívám na něco. Nicméně chovám se k telefonu slušně. Takže bych se LG telefonu nebál. Počkám ještě nějaký měsíc a G4 půjde do světa. Poté asi bude G6 jasná volba. Jsem poměrně náročný mobilní fotograf a v tomto je G4 naprostá špička. Snad bude G6 ještě lepší.
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 1. 2018 18:27

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků