Náhrada za S6 do 11tis. bez DPH

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod standavfr 7. 1. 2018 18:35

Za mě S7Edge,jsem spokojený,vypalování nepozoruju,testovací obrazce nezkouším a za aktuální cenu....Zavolej na infolinku Samsungu,ale někdo tu psal,že uplatňoval cash back na firmu a bez problémů.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tielk 7. 1. 2018 19:57

Ahoj ano cashback jde uplatnit i na firmu osobne vyzkouseno pred vanocemi S8 za 11600kc bez DPH.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 7. 1. 2018 20:31

Nevyjde ti pak teda lepe S8? Ta je oproti xz uplne jina liga v disajnu a ramecku.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JorgeJay 8. 1. 2018 11:51

Tak na info lince mě paní ujistila, že cashback platí i na firmy. Stále to mám 50:50 Těžší rozhodování jsem u telefonu ještě neměl. Je jasné, že při zhoršených světelných podmínkách bude S7E bude fotit lepší (jenže když se podívám do galerie tak většinu snímků fotím venku a za denního světla) Měl jsem před S6kou Sony Z3+ a ta byla katastrofální (zahřívání a hrozné foto i za dne, když bylo pod mrakem a nesvitilo slunce). Mám ještě do konce tohoto týdne čas na rozhodnutí.
JorgeJay
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 1. 2018 11:59

Xperia XZ Premium fotí také výborně, běž se na oba smartphony někam podívat a vyzkoušej si je
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 8. 1. 2018 12:18

Ten edge to chce podle mne osahat si. Je to nezvyk a mne to naprosto nevyhovovalo, uplne opačný tvar než se dobře drží v ruce, zvedání ze stolu úplně na pytel, není telefon za co chytit... Klouže to po těch kulatých hranách... Ale každému vyhovuje něco jiného. Je jsem naopak naprosto max spokojen s tvarem HTC 10, přesně opačný.
Nehledě na ten zahnutý display, kde na tech krajích vypadá obsah dost podobně občas až nečitelně, přínos tedy pro mne naprosto diskutabilní.
O molochu a optimalizaci Samsungoveho prostředí si myslím své, ale to ostatně o skoro všech prostředích výrobců, výdrž baterie tragická, nemožnost jednoduše odstranit balast, problémy se signálem a přepínáním lte/GSM u Samsung odjakživa, dosud nevyreseny.
Ani na 10 nemám Sense :)
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 8. 1. 2018 14:51

Pridej cca litr a mas s8. Kdyz vemes k tomu kryt , neresis klouzani. Ktomu je uzsi (2:1) takze padne super do ruky. Ktomu o generaci novejsi mobil.
A ty blitky o bloatware jsou smesne. Staci zaplatit 29kc a stahnout bk disabler a muze si clovek vypnout co chce :-)
Ktomu experience je dobre odladene. Uz zadny touchwiz. Ty blitky o prostredi neplati uz par roku. Jen banda se toho drzi :-)
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 8. 1. 2018 17:11

Moje řeč...jen bych upravil, ten BK Disabler stojí 74,99,-kč
Komu se nelíbí ani Experience, Play je plný alternativních Launcherů, takže vybírat telefon a koukat co to má za prostředí je nesmysl, když si každý může i zdarma stáhnout ten pravý přesně pro něj.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 8. 1. 2018 17:23

Tak pozor, já nikomu HTC10 nedoporucuji, jen jsem porovnaval tvar telefonu a s ním spojenou ergonomii nic víc.
A proč bych musel kupovat něco za 75 Kč (to je jedno, ikdyby to stalo 1 Kč), abych měl v telefonu čisto??? Když lze sehnat telefon s čistým (nebo alespoň čistším) prostředím.
A vidíš, aby se dal telefon normálně sebrat ze stolu, potřebuješ k tomu kryt, já popravdě gumové obaly používám (od Spigenu), jenže drtivá většina lidí co znám, tak ne, beru to tedy referenčně bez obalu, to už je "jen" bonus.
Nemluvim jen o launcheru, prostředi znamena i milion dalsich veci jako dialer, sprava aplikaci, kontakty, moznosti nastaveni, sluzby atp...

Tak nějak jsem cekal, ze se na mne samsung fans sesypou :) ale chtel bych vecne a konkretni poznatky, k cemu ze je např. ten zahnuty displej dobry, zatim jsem se niceho takoveho nedockal...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 8. 1. 2018 18:46

Nejsem fans samsungu. Mam rad i xiaomi za nejlepsi pomer rychlost/cena. Kdo nechce fotit (ma ho tatik) tak fakt luxus.
Pak fandim i huawei , na kterem jsem odkojeny. P9 , mate 10 pro. Super mobily , cekam co prinese P11 (teda pry to ma byt P20).
Kdyby byla jina cena , tak jdu klidne i do iphone X.
Jasny , obal nebudem resit. Me klouzou vsechny mobily i s rovnym displejem. Ktomu v mem okoli ma 95% lidi obaly.
Kdo nechce , tak nemusi nic kupovat. Nahrane app jdou v pohode odinstalovat ci deblokovat. Bixby jde tez vypnout. Ktomu i kdyby , tak kdo ma 4/6gb ram , tak par MB ho nezabije. Stejne lidi do mobilu nainstaluji ruzne facebooky a instagram , messenger s nejvetsi bloatware jsou tam :-) cistotu OS resi tak 10% lidi :-) .
Ja jsem spokojen jak s experince , tak jsem byl spokojen s emui :-)
Ta s8 neni zas tak moc zakrivena jak s7 edge. A libi se mi. Stejne jak na P9. Chci minimum ramecku a ne obra jak s7 edge. Proste se mi libi 5,8displej v tele 5,2 u jinych. Ted kdyz vemu P9 do ruky od mlade , tak vidim , jak je ten dislej maly.

Ja zas , kdyz vidim ty sonace , hnusna hranata placka s rameckama a mezerama nahore a dole ... Tak to je hnusny disajn.

Vse je muj nazor a kazdy ma sve nazory. A diky bohu si kazdy muze vybrat co chce :-)
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hudys 8. 1. 2018 20:02

Mě se třeba zase tenhle bezrámečkový dizajn nějak nelíbí. Asi to taky bude tím, že mám velké ruce a když jsem zkoušel S8, tak mi to prostě nesedlo a telefon se mi nedržel pohodlně. Nakonec jsem stejně do mého výběru zařadil 8, ale Note, pak Mate 10 pro. Pak si říkám, měl jsem Note 1 až 3 a vlastně jsem Spen moc nevyužíval. Pak Mate 10 pro, ten byl v ruce super, vypadal super, ale pak si řeknu, že Huawei vždy tvrdil jak jsou jeho nové telefony skvělé a když jsem měl P9 a pak P10 hned po začátku prodeje a nakonec jsem
byl zklamán, tak jsem taky vyřadil. Ale vždy byl Huawei plynulejší než Samsung. Nakonec jsem zakotvil u Pixel 2. Podle některých je to pravěk kvůli obřím rámečkům, mě to ale vyhovuje, ovládám ho krásně jednou rukou bez nějakého přehmatávání, paráda. Foťák je úžasný, to je poprvé co jsem spokojen s výsledky u telefonu. Čistý android, aktualizace.
A Sony, nebýt špatného fotoaparátu, tak klidně do něj jdu. Ten vždy krásně šlapal, skvěle odladěná značka. Jen ten fotoaparát.
iP 13 pro/AWU
hudys
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 8. 1. 2018 22:14

Jj kazdy nakonec najde , to co chce. Pixel jsem mel tez v ruce a jak rikas , me ty ramecky odradily stejne jak u sonace.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JorgeJay 10. 1. 2018 15:59

Tak budu teda objednávat Sony XZ Premium. Díky všem za tipy.
Siemens C55 -> Nokia 7250i -> Nokia 6300 -> Samsung i900 Omnia -> iPhone 4S -> iPhone 5S -> OnePlus One -> iPhone 5S -> Sony Xperia Z3+ -> Samsung Galaxy S6 -> Sony Xperia XZ Premium -> Samsung Galaxy S8 -> Xiaomi Mi9
JorgeJay
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 11. 1. 2018 00:33

Sony dobrá volba,už jen po sw stránce a výdrž baterie je Sony dál než Samsung.Já měl také S6,potom S7 a v říjnu jsem koupil XZ1 compact.Nemůžu si ji vynachválit a zpět bych určitě neměnil. U S7 výdrž s bídou 1 den u XZ1C při fakt větší zátěži 2 dny ,jinak běžně 3-4 dny v pohodě. Odladěnost systému je podle mě u Sony jena z nejlepších,včetně sw podpory.U S7 bude na jaře končit sw podpora ,dostane ještě android 8 a pak jen občas bezpečnostní záplaty.U Sony XZP bude podpora ještě více jak rok a pak už také jen bezpečnostní záplaty. Jinak XZ1C a XZP mají stejné fotočipy,za dobrých světelných podmínek fotí nádherně,mezi S7 a XZ1C nepozoruji rozdíly,dokonce za určitých situací mi připadnou fotky ze Sony lepší.V horších světelných podmínkách je na tom S7 o trochu lépe,ale viděl jsem na foru jak dělal borec fotky s XZ1 na manuální režim a pohrál si s nastavením a výsledek byl suprový,minimálně srovnatelný s S7. ;-)
Jinak tady je vše o Sony. :-)
http://forum.xperia.cz/
Moderátor fóra MobilMania.cz
Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnier 13. 1. 2018 08:27

JorgeJay píše:Tak budu teda objednávat Sony XZ Premium. Díky všem za tipy.

Tak jake jsou dojmy z XZP?
johnier
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků