Nový DualSIM, 5-10k, Větší paměť

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Klamerka 29. 12. 2017 21:55

Dobrý den

Stávající telefon (Xiaomi Redmi Note 3, 3/32) jsem si dnes pokusem přilepit SIM k paměťové kartě trochu znehodnotil (nefunguje druhý slot pro SIM), takže koukám po něčem novém. Pročítám diskuze zde a na dalších fórech a i když se dotazy opakují, nechci otevírat již vyřešené thready.

Co určitě chci:
- Větší displej, minimálně 5,5"
- Musí se mi líbit (OK, v tomhle mi asi nikdo nepomůže)
- DualSIM
- Paměť minimálně 64 GB, nebo volný slot pro SD
- Alespoň trochu dobrý fotoaparát
- Cena 5 - 10 k (nechápu, jak někdo může dát za telefon 10 k a více)
- České LTE
- Minimálně FullHD rozlišení

Co bych rád, ale všechno určitě nebude:
- Chtěl bych MIUI, takže jsem odsouzen na Xiaomi?
- NFC (nemám, ale všichni o tom mluví, tak to bude určitě super [nadsázka])
- Bezdrátové nabíjení, nebo alespoň rychlonabíjení (v kanceláři pořád odcházím od stolu, tak furt připojuji/odpojuji mikroUSB)

Preference zhruba znám, tak jsem si to hodil do srovnávače a vychází mi:
- Xiaomi RN 4 4/64: Oproti mému 2 roky starému RN3 je to strašně malý progres. Jen si zvětším paměť
- Xiaomi Mi A1 4/64: Stejně jako RN.
- Asus ZF 3 4/64: Nechci. Je hnusný a před mým Xiaomi jsem si koupil jeden a nefungoval. Ve stejný den jsem vyreklamoval, koupil v jiném obchodě ten stejný a ten taky nefungoval, takže nebrat.
- Huawei Matel 10 Lite: Zatím favorit, i když na hranici rozpočtu a bez možnosti zvětšení paměti
- Honor: Nelíbí se mi ta značka celkově
- LG Q6: Druhý favorit. Má možnost rozšířit SD a podle fotografií vypadá dobře

Když to shrnu, nechci zaplatit cca 5k za telefon (xiaomi), který mám vlastně doposud a nepřijdu s ničím novým. Ze zbývajících co jsem našel a neřeším čínské značky, které ani neznám, se mi líbí LG Q6 a Huawei Mate 10 Lite.
U LG mám problém s chybějící čtečkou otisku (používám pro odemykání, aplikace do banky, dropbox a filemanager. Aplikace bych vyřešil PINem, protože moc nepoužívám, ale odemykání obličejem prý není úplně domyšlené. Dále má ale prý malý výkon.
U Huawei Mate 10 Lite se moc kromě ceny nedá vytknout. Hodně fotím (detaily na naší stavbě RD, v práci výrobní detaily) a mám hodně MP3 (nechci nějaké online služby), takže si nejsem jist, kdy budu řešit problém s místem a nerozšiřitelnost paměti. A jak jsem se zmínil, cena 10k je pro mě za telefon přemrštěná.

Proč to zde píšu? Třeba mi někdo poradí model, na který jsem se nekoukal. Třeba mi někdo řekne, že LG je v pohodě. Třeba mi někdo řekne, že není problém jít do nějakého LeeCo, Dooge a podobně. Tak nějak doufám, že někdo vytáhne nějaký další telefon s nehybridním dualSIM slotem, v každém případě budu rád za pomoc při rozhodování.
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod bellouomo 29. 12. 2017 22:33

Co takhle Motorola G5s plus? Cena cca 8k....
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 29. 12. 2017 22:39

Koukal jsem, ale má také hybridní slot.
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod bellouomo 29. 12. 2017 22:41

Píšou že má samostatný. Tak to musí potvrdit někdo jiný.
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 12. 2017 23:19

Moto G5S Plus má hybridní
Moto G5 Plus, Moto Z Play mají 2sim + microSD
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bellouomo 30. 12. 2017 00:50

Aha takže chyba popiskách.
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2017 01:10

Záleží, kde jsi k Moto G5S Plus hledal informace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bellouomo 30. 12. 2017 01:19

Na CZC
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 12. 2017 01:32

Je třeba hledat v recenzích, eshopy mají, až na vyjímky, chyby ve specifikacích
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bellouomo 30. 12. 2017 01:35

Já ten tel. nechci....jen jsem se snažil poradit. Ale pro příště si to budu pamatovat :-)
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 30. 12. 2017 09:26

LG Q6 se mi taky dost líbí, ale nemá tu čtečku...
Samsung J7 2017 splňuje vše, nemá hybridní slot, ale 2+1, čtečku má vepředu a je celokovový. V akci bývá v ČR distribuci i za 6500. Má ale pro někoho jednu nevýhodu - jen 16GB vnitřní paměť.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod libol 30. 12. 2017 15:30

Mám moto G5 plus a kromě MIUI (logicky) a displeje jen 5,2 splňuje vše co chceš - podle mne super volba.
A ano pozor "upgrade" G5s má hybrid
libol
Junior

Odeslat příspěvekod Klamerka 30. 12. 2017 21:04

Byl jsem se dnes kouknout do Elektroworldu/Datartu. LG jsem nikde nenašel, ale koukal jsem se na vzpomínané modely.

Favority zůstávají Huawei Mate 10 Lite a Samsung J7 2017. Huawei má lepší při obdobné velikosti větší displej
a 4 GB Ram (větší rozlišení displeje asi nerozeznám, papírově lepší fotoaparát asi taky ne) a bohužel nemohu rozšířit jeho 64GB paměť. Samsung má samostatný slot pro SD, je těžší (beru jako plus, protože se mi lépe držel v ruce), ale zase má je 16 GB paměť (vím, rozšířím zmiňovanou SD kartou, ale programy jsem chtěl mít na interní paměti a třeba Mate měl jen systémem zabraných 10 GB). Škoda, že jsem nikde nenašel ten LG Q6
Klamerka
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 30. 12. 2017 21:12

Teď se píše tady na fóru v tématu J7 o možnosti zvětšení vnitřní paměti z 16GB v podstatě na "neomezeno" - tedy do velikosti části, nebo celé microSD. O všem včetně úskalí je v odkazech v daném tématu.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Katikakus 30. 12. 2017 22:21

16 GB (realne uzivateli pristupnych tedy nejakych 10-11GB) v roce 2017 (vlastne uz prakticky 2018)? To je zly vtip? Ne, opravdu ne. Minimum je dnes 32GB, nic mensiho nebrat - 32GB dnes nabizeji telefony za 3000Kc. V teto cenove hladine se daji poridit telefony dokonce s 64GB internim ulozistem. Proc tedy kupovat predrazeny telefon s ctvrtinovou velikosti interni pameti?

Rozsireni kartou nic neresi - rychlost karty je radove nizsi nez vnitrniho uloziste, pravdepodobnost, ze karta odejde je take vyrazne vyssi.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků