Náhrada za MotoX 2014-Cena 7-9k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 1. 2018 16:12

Uvidím zatím jsem spokojen a je pravda že čistý android je lepší to bezpochyby no.
To samé se říká o jakékoliv jiné nadstavbě a Sony tam snad u nižších modelui také, Huawei má EMUI, Xiaomi MIUI, Samsung TochWiz, Sony to si nevzpomenu a dalšíi LG či Lenovo atp. také ne, je toho hafo.
Zase ty nadstavby přinášejí funkce šité na míru konkrétnímu modelu/modelům s nimiž čistý android nepočítá a pokud je to dobré odladěné/optimalizované měl by být uživatel spokojen .
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 1. 1. 2018 16:29

Tak 4x global mám skoro rok, bugy nejsou aktualizace chodí, nyní je na A7, kilování apek není pokud si nastaviš aby miui do toho nekecalo. Pohodový foun.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 1. 2018 16:44

Tak děkuji, myslel jsem že to bude v pohodě, pár lidí v mém okolí, nějaké to Xiaomi má a nestěžuju si ba naopak.
To kilovani nějaký smysl asi má a pokud to nebude mít na činnost výraznější vliv nechám, nicméně můžeš postnout kde se tyhle věci podrobněji nastavují.
Jak je to prosim s těmi updaty komunita v ČR a jinde vs. to od výrobce, přidávají to ve spolupráci s Xiaomi do OTA updatu nebo se to stahuje z jejich fóra, odkaz uvítám bude toho více.
Bezpečnostní updaty ti chodí celou dobu pravidelně jednou za měsíc, nebo čtvrt roku?
I kdyby ne nezblázním se teď je také nemám a žijí, aplikace od google které systém také tvoří jsou aktualizované každou chvíli a s bezpečností jsme nikdy za těch devět let co s drobnými odskoky jinam a zase návraty používám zadny problém.
Co se týká updatu má Oreo, s tím ani nepočítám a vůbec mě netrápí.
Solidnějším výrobci což Xiaomi určitě bude, dají i do střední třídy aspoň ten jeden na vyšší a další jak kdy.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 1. 1. 2018 17:05

Jedu na aktualizace od výrobce, aktuální úroveň zabezpečení 1.12.2017, začínal jsem na A6, počítám že bude i A8. Jakou verzi miui máš? Od toho je závislé jak nastavit zásahy do běhu apek.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 1. 2018 17:14

Update jsme ještě nedělal, Silvestr takže vše na továrních hodnotách ale co nejdřív se do toho dám.
Později písnu a když budeš chtít přesuneme se do obecné diskuze o tomto přístroji. :-)
viewtopic.php?f=10&t=1275723&p=11791208#p11791208
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 2. 1. 2018 09:31

Cheetah007 píše:Tak router mám D-Link DIR605 L a ten má "pouze" 2.4Ghz
Wi-Fi je podporována jen na frekvenci 2,4 Ghz.

S rychlostí jsem téměř tři roky spokojen a mám jej v obýváku, přičemž telefon a ntb na něj prakticky vidí
Rozdíly 2.4 vs. 5Ghz jsou popsány třeba zde:
https://m.zive.cz/poradna/wifi-router-2 ... tanswers=1
Týká se to rychlosti, prostupnosti zdi a dalšími překážkami.
Zda můj Ntb Asus X550CC podporuje 5Ghz nebo ne kdybych použil jiný netuším, zjišťovat ani nebudu.
Ano rychlost je ve srovnání s přímým připojením přes kabel malinko nižší ale nic strašného a i z těch 50Mbit z optiky T-Systems zbyde 35-45 a to přičítám spíše vytížení a rozdělení rychlosti mezi přípojky mého tarifu.
No a jestli je WiFi čip v 4x dual band či nikoliv to už opravdu netuším, specifikace na netu se liší a mnohdy to ani nezmiňují.
Stejně tak nevím, protože se obto do hloubky nezajimam, jaké jsou klady a zápory.
Připojení je stabilní, signál dobrý i jinde, rychlost výborná nemám potřebu se tím trápit a srovnávat že ten či onen telefon to má zase jinak.

Mírné odbočení od tématu tedy OT, modi snad prominou.



No pokuď není k dispozici 5ghz wifi router ( a neplánuješ) což je dnes ve standartu ac nemá smysl řešit zda telefon novější wifi podporuje.Moto X (X2) oba podporují ac.V praxi ačkoliv bydlím v řadovém baráku se na zarušené 2,4Ghz připojuji většinou 65Mb/s na 5Ghz většinou 433Mb...
Faktem je že 5Ghz výrazně hůře prochází zdí.

A i já se zeptám.Fungují na Motorole X2 (2014) na alternativní romce ifra senzory? Tedy to že telefon ukáže notifikace když nad ním mávneš a nemusíš ho brát do ruky?
Vím že Moto display funguje pouze na originální romce...Ambient displej je spíše nouze ale...
Díky...
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 1. 2018 16:28

Ten moto display kdy se blikáním zobrazovaly ikony zmeškaných události jel na originální romce, jestli to reagovalo na mávnutí ruky to uz ti nepovim měl jsme.ji krátce a kvuli češtině psal přes formulář do Motoroly pro unlock code BL odemknul, nahrál TWRP a od té doby jen CustomROM.
Naprostá většina jich je postavena na CyanogenMod, některé novější už možná na LineageOS tedy pokračovateli CM, ale to už netuším.....jedu na jedné stabilní něco přes rok.(NexusXperience s 6.0.1)
U nich už to snad není, nebo u těch které jsem měl, ale funguje zelená LED v mřížce sluchátka a většina má i ambientní displej, stačí kratce mávnout a displej se na okamžik probudí.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 2. 1. 2018 17:58, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 1. 2018 16:30

Alternativni romka je root automaticky defakto.Neexistuje jeden jedinej android s rootem kde bys nerozbehal gesta mavnutim nad senzorem.
No a tech gest rozbehas kapku vic nez ma moto v zakladu :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 2. 1. 2018 16:54

Teď si nejsem zcela jist na koho reaguješ ale o gestech a dalších vím ,Ambient stačí a v aplikaci od Motoroly s názvem Moto lze také lecos nastavit.
Teď už Xiaomi 4x Ambient nemám není to Amoled ale nevadí, na moto jsem ji poslední dobou i vypínal a vystačil si s notifikační LED kterou má 4x také.
Baterka už není nejlepší a Ambient sám o sobě jak jsou čidla.aktivni, také něco bašti, přes noc klidně 10-15 procent a přes den tommizi také rychleji.
Po vypnutí je to o něco lepší, být však baterie v lepší kondici nebylo by to příliš znatelné.
Ohledne rootu, mě to dalo vždycky v TWRP když jsme Flashoval na výběr zda jej chci nebo ne.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 2. 1. 2018 22:42

oooooooooo píše:Alternativni romka je root automaticky defakto.Neexistuje jeden jedinej android s rootem kde bys nerozbehal gesta mavnutim nad senzorem.
No a tech gest rozbehas kapku vic nez ma moto v zakladu :-)

Taky netuším na koho to bylo míněno ale trochu to rozeberu.
První Motorola X má upravený SOC Snapdragon S4 Pro a třeba Moto display ale třeba i rozeznávaní a ovládání hlasem aplikací od Motoroly funguje pouze na na originální rom.Tedy,alespoň nikde jsem nečetl že by třeba na Cyanogen aplikace fungovala.Mě vždy spadla.
X 2014 umí aktivovat Moto display gestem nad telefonem.První X se musela brát do ruky a toto neumí...Moto x2014 má prý nějaké čidlo IR navíc pro tuto vlastnost.Ptal jsem se zda neof.romky toto umí.
Díky.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 3. 1. 2018 11:06

Opravdu teď hned nevím, používám pouze Ambient a Moto,kde mám nastavena některá gesta, spuštění fotoaparátu dvojitým stisknutím Power, zatresenim svítilna ale tam si nejsem jist zda to není povoleno nějak přímo v nastavení .
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků