Náhrada za MotoX 2014-Cena 7-9k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 12. 2017 09:53

Moto Z Play jsem byl bohužel nucen vrátit, ta velikost je na mé potřeby již příliš a preferuji ovládání jednou rukou, hledám tedy dál.
Budete mě mít za blázna ale je to prostě velké, mít motorola v nabídce totéž v menším balení 140x70mm plus/mínus 2-3mm je to paráda ale nemá.
Modely E4 či G5sm jsou fajn ale v ruce mi neseděly a nepracovalo se mi s nimi tak dobře jako třeba s Huawei Nova Smart, nebo Xiaomi 4X o kterých ted hledám vše možné.
Vystavené jsem je zkoušel a jevily se mi velmi dobře.
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 12. 2017 13:10

Tak Xiaomi Redmi 4X, 3GB/32GB je doma a za ty peníze výborný kup.Velikostí prakticky stejný malinko o pár mm i menší, než má letitá MotoX2014, výkonově dle Antutu a jiných ( ne že by rozhodoval) je zhruba nastejno.
Má vcšak spoustu funkcí navíc, které stařičká motorola postrádá, mj. čtečku otisků a infra port.
Displej je oproti ní sice 5" MotoX má 5.2 ale vzhledem k senzorovým tlačítkům je to přibližně nastejno, u motoroly ta lišta s virtuálními trochu ubírá.

Kdo má zájem budu pokračovat zde:
viewtopic.php?f=10&t=1275723
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vapefo 31. 12. 2017 14:42

Tak já nevím.
Mohl jsi mít mercedes a máš trabant(d)a.
vapefo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 12. 2017 15:43

Tak trabant to rozhodně není a důvody jsem popisoval a píší v tématu 4x.
Vis někdy méně je více a obří výkon skutečně nepotřebuji.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 31. 12. 2017 20:07

Mohu se zeptat proč jsi přecházel z starší vlajkové lodě na lowend který má horší displej a určitě i výkon.
Osobně mám X2 a spokojenost.Až Motorola nebude dělat takové šílené rámečky tak přejdu někam jinam.Možná na Moto X5 nebo G6 :)
Redmi 4X má kolega v práci a snad mimo toho že lépe fotí než X2 je skoro ve všem spíše horší.Ano navíc má čtečku a větší Aku.
X2 má FullHD,výrazně větší výsledek v Antutu,možná i lepší podporu na XDA a dobře odladěný Android bez té šílené čínské nástavby. NFC má zase jenom Moto,Wifi 5GHz má také jenom Moto ne?
Prostě,sice starší telefon ale ve většině vychází lépe než dnešní lowend.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 31. 12. 2017 20:31

Taky jsem to moc nepochopil,zvlášť po těch ódách na AMOLED.4X špatná není,ale je to pořád základní přístroj,i když trochu navoněný,pro běžné používání samozřejmě stačí,ale je to jako jít pro Superba a odjet v Rapidu. Ani ta větší baterka neznamená větší výdrž.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 12. 2017 22:26

Tom1122
Nepotřeboval jsem nutné nástupce/náhradu ale chtěl jsem prostě zase po dlouhé době něco jiného, také čtečku pár funkci navíc i novější verzi os.
Az na Amoled jsme si výrazně nepohoršil, naopak v ruce se drží i lépe díky většímu zaoblení než MotoX
Mimochodem Tome ten X2 je jaká značka přesne? :-)
Ano psal jsi že má fullhd a větší výsledek v antutu
Prvni vec "HD ONLY" je na 5" naprosto dostatečné a tolik nezatěžuje CPU a baterií která ač 4000mAh a vydrží dost dva dny s přehledem, nemusí jí to drancovat zbytečně.
Druhá věc a zmiňoval jsme to, výsledky antutu dávám jen sem pro běžnou představu, me nezajímají a nemají větší vliv při výběru.

Standavfr
Ano AMOLED jsme chtěl to je pravda ale tenhle ústupek jsme udělal a tuto technologii ozelil, být nějaká Motorola těchhle kompaktních rozměrů a zapracování jako teď 4x už ji mám ale bohužel není a Zka jsou prostě mým potřebám velká.

Možná chyba to tady vůbec zmiňovat, přemýšlel jsme požádat moderátory to tady smazat, skutečně nemám potřebu tady někomu vysvětlovat mě rozhodnuti, kor kdyz jsme důvod psal už dříve..

Zkrátka jsem se tak rozhodl, děkuji za vaše komentáře a dál to už řešit nebudu.
Přeji vše nejlepší do nového roku.

-- 31 pro 2017, 22:58 --

Jen pro info, srovnání 4x vs MotoX které se ale určitě zbavovat nebudu to jsme psal.
Nezajimam se o to tolik do hloubky, ale jak moc se u mě projeví když 4x nemá Wifi 5GHz
Nehovim tomu a WiFi v 99p používám pouze doma přes dlink router, označení mohu dát až zjistím.

-- 31 pro 2017, 23:07 --

Jinak ano, tématu by spíše slušelo druhý telefon k MotoX nechci ji určitě nadobro odložit a zpočátku mohu i střídat.
Nevylučují však že mi novější 4x sedne tak že .MotoX nakonec odlozim a použijí jen občas.
Bohužel téma teď již editovat nemohou, upravím první post ale ostatní s tímto nadpisem zůstanou
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 1. 1. 2018 09:04

Aby to nevyznělo blbě.Nikoho neodsuzuji.
Osobně také občas teoreticky přemýšlím kam z Motoroly X2.A protože je to moje asi 6 Motorola překvapivě bych rád zůstal u značky.Ale jak stárnu,tak klesá ochota za mobil utrácet :) Limit tak max 7-8.Takže žádná X 4 nebo Z x.
Letos jsem koukal na Moto G5.Ale nemají kompas a,mají šílené rámečky a ačkoliv má X2 větší displej je celkově menší.A mají IPS u kterého oznámení na displeji tak nějak ztrácí význam když k musí svítit celý displej.
Moto M je provedením super,ale zase ta velikost a zase IPS.
Mohl jsem mít za hodně dobré peníze X Play.Ale proti X 2 skoro žádný upgrade...

Jinak,co se týče Full HD.Mám první zcela funkční Motorolu X.Ta má ,,jenom,, HD a oproti Full HD na X2 je to trochu znát ale hlavně na netu kde je písmo drobné.Ale poznat to je.
5GHZ Wi-fi je pro mě důležité.Skoro všichni jedou na 2,4 a proto je 5 krásně volná a nezarušená.
A co se týče OS.
X2 má díky XDA už k dispozici Android 8.0 a několik romek postavených na 7.xx
Původní X končí asi na 6.1.Jsou pokusy o 7.xx ale díky upravenému chipsetu je problém s nefunkčním foťákem.Jinak,ale běhá snad vše.Ještě jsem se nedostal k tomu abych to ověřil...
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 1. 2018 10:36

Tom1122
Pěkné napsané Tome a promiň, jestli to vyznělo nějak zle.:-)
Důvody jsem popsal, prostě německé něco nového, udělal si radost zase po delší době a tohle šaomi mě dostalo na první uchopení.
Ergonomie a pohodlnost používání jsou pro mě také důležitá kritéria pro výběru.
Jinak ano díky těm rámečkům a ibnsme to zmínil je mobil se stejným displejem prostě většina ne tak pohodlný v ruce.
Jako mít Motorola něco na způsob Moto Z či Zplay ve verzi mini nebo Compact, buď se stejným nebo mírně slabším HW a totožným designem, už ji používám ale to zatím nemá a u moto Mods kdy zaručují kompatibilitu pro tři generace s tím ani mnoho dělat nemohou, leda verzi bez podpory těchto modulů.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 1. 1. 2018 11:06

Cheetah - pokud chceš, je možné téma zamknout ;-) Hezký den
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 1. 2018 11:10

Reku
Děkuji chlape ale já by chtěl to nechal otevřené a diskuzi se nebráním.
Vysvětlil jsme proč ta změna myslím dostatečné a je možné i bez hádek které tu ani nenastaly, normálně poklidné pokračovat.
Pouze bych poupravil název ale první post editovat nemohu.
Upřímně měl jsmem cukání někomu z vás napsat aby jste téma smazalo ale to je hloupost myslím.

Jinak tuším že Nick se mě mezi řečí i ptal zda by se mi nelíbila Nokia 5 třeba a po vyzkoušení na prodejně mohu zodpovědně říci že rozhodně ne.
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-nokia-5-cistota-neznamena-dokonalost-33251/2-displej-zvuk-a-baterie
V recenzi je to zmíněné také a já i něco zmínil v diskuzi o 4x viz. odkaz tady.
Absence LED by nevadila, v ruce však nesedí tak dobře je větší má 5.2" ale větší rámečky, jemnost HD ne na tu úhlopříčku už na hraně a celkově barevné podání použitého IPS mě vůbec ale vůbec nenadchlo a není jej ani možnost ručně korigovat.
Naopak pohled na IPSko mého Xiaomi a i dalších co měli vystavené, byl o rád příjemnější a ruční nastavení barev byla možná.
Taktéž filtr modrého světla u Nokie v základu chybí ale to lze řešit externí aplikacemi z obchodu.
Nevím jestli má tohle Nougat v základu, v MIUI nadstavbě to je a já v Custom romce s MM6 mám teď také, v menu se položka jmenuje "LiveDisplay" a spolu s automatickou regulací v závislosti na okolní osvětlení tedy "Adaptivním jasem", je to prakticky dokonalé.
Displej zkrátka vždy nastaví barevné podání a nás tak aby to bylo pro uživatele co nejpříjemnější.

Tom1122
S těmi Motorolami, ja jak Z play vracel, měl v merku G model

Tady srovnání https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... hone3=8698
G5s měli vystavené a je to velké prostě, G5 neměli ale ta už moc smysl nemá sice full HD ale slabší HW a méně paměti jak ram tak rom a i baterie žádný sláva.
Ohledně paměti chtěl jsem jako minimum dnes doporučovaných 32GB a samozřejmě slot ale to mají také.
Motorola nějaké modely uvede letos, já u ní hotel zůstat a vlastně zůstávám , MotoX bude sloužit jako sekundární přístroj ale změna je život, s Xiaomi mám zkušenost upolne poprvé a ač jsem z MIUI měl strach jsem.orijemne překvapen a u telefonu to plati dvojnásob, ne nadarmo je Xiaomi po Samsungu a Huawei trojkou, šli hodně nahoru a popravu.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 1. 1. 2018 11:45

Cheetah007 píše:Tom1122
Pěkné napsané Tome a promiň, jestli to vyznělo nějak zle.:-)
Důvody jsem popsal, prostě německé něco nového, udělal si radost zase po delší době a tohle šaomi mě dostalo na první uchopení.
Ergonomie a pohodlnost používání jsou pro mě také důležitá kritéria pro výběru.
Jinak ano díky těm rámečkům a ibnsme to zmínil je mobil se stejným displejem prostě většina ne tak pohodlný v ruce.
Jako mít Motorola něco na způsob Moto Z či Zplay ve verzi mini nebo Compact, buď se stejným nebo mírně slabším HW a totožným designem, už ji používám ale to zatím nemá a u moto Mods kdy zaručují kompatibilitu pro tři generace s tím ani mnoho dělat nemohou, leda verzi bez podpory těchto modulů.


Ne,v pohodě.Nijak zle to nevyznělo.
Já chápu nepochybuji o tom že Xiami má dnes asi nej poměr cena/výkon.
Já osobně bych neskousl tu jejich nástavbu a alternativní Rom bych měl jako nutnost.
A přiznám se že kolem 4000 a lehce + bych osobně šel spíše do Moto G5 nebo M.Už jenom pro čistý OS.

Osobně mě mrzí jak Lenovo ,,pracuje,, na Motorole.Opravdu nechápu proč první Xko má menší rámečky než X4.To samé o řadě G.Ve své době to byla bomba s výborným poměrem cena/výkon.Dnes je G jenom další nudný číňan...Bez loga není skoro poznat že to není Lenovo.
Možná jsem vystartoval moc příkře,ale prostě mám pocit že řekněme nižší střední třída se nikam nehýbe.Mimo více Ram a lepšího foťáku je v dost položek horší jak mnohem starší vlajkový model.Docela smutné...
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 1. 2018 11:53

Tak ano Tome, já to i zmínil, mě o ten výkon zas tolik nejde a vyloženě náhrada to také není, to jsme zmínil a téma upravit nelze.
Navzdory antutu je ten telefon v něčem horší v jiném zase lepší, důvody proč jsme se tak rozhodl jsme zmínil.
Padla tady zmínka o absenci NFC a to je věc která mě opravdu netrápí nepoužívám a ani to zatím neplánují.
Celkový pocit při používání a držení v ruce je ale naprosto skvělý a v recenzi na mobilenetu to zmiňují také, možná i lepší než u MotoX a pro je ergonomie také hodně důležitá.
V základu má telefon MM6 s možností update na 7.1.2 (Nougat)
MIUI jsme se také byl ale teď ji přicházím postupně na chuť a spokojenost.
Je to zkrátka jiné, zkrátka změna.
Pár telefonu s nadstavbou jsem měl a vždy se dalo zvyknout
Absence menu a po vzoru iphone, Huawei a dalších mi ani trochu nevadí.
Teď na Moto X mám Custom NexusXperience ROM s téměř čistým MM a vše mam ve složkách a dommenu vůbec ale opravdu vůbec nechodim, viz screen.
Akorát musím pohledat jak je to s podporou výrobce a dále i české MIUI komunity,jestli její updaty jsou obsažené v těch přímo od Xiaomi, co chodí OTA do telefonu nebo jinak.

Ještě dotaz, jak je to s tou horší WiFi oproti MotoX tedy že nepodporuje třídu "A" jestli je dvoupásmový nevím a co těch 5Ghz jak se tomu me projeví když v naprosté většině s přes WiFi připojují skrze domácí router D-Link?
V jedné recenzí se píše, že Wi-Fi je "podporována jen na frekvenci 2,4 Ghz"
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Screeeny prostředí čistého Androidu 6.0.1 Marshallow co používám na MotoX2014 (NexusXperience CustimROM přes TWRP)
Jak si všimnete mám vše ve složkách a až na vyjímky kdy něco hledám což je skutečně zřídka kdy, do hlavní nabídky vůbec nemám potřebu vstupovat.
Přílohy
IMG_20180101_115631.jpg
IMG_20180101_115631.jpg (89.47 ) Zobrazeno 2082 krát
IMG_20180101_115554.jpg
IMG_20180101_115554.jpg (84.88 ) Zobrazeno 2090 krát
Naposledy upravil Cheetah007 dne 1. 1. 2018 15:12, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 1. 1. 2018 15:03

Tak router mám D-Link DIR605 L a ten má "pouze" 2.4Ghz
Wi-Fi je podporována jen na frekvenci 2,4 Ghz.

S rychlostí jsem téměř tři roky spokojen a mám jej v obýváku, přičemž telefon a ntb na něj prakticky vidí
Rozdíly 2.4 vs. 5Ghz jsou popsány třeba zde:
https://m.zive.cz/poradna/wifi-router-2 ... tanswers=1
Týká se to rychlosti, prostupnosti zdi a dalšími překážkami.
Zda můj Ntb Asus X550CC podporuje 5Ghz nebo ne kdybych použil jiný netuším, zjišťovat ani nebudu.
Ano rychlost je ve srovnání s přímým připojením přes kabel malinko nižší ale nic strašného a i z těch 50Mbit z optiky T-Systems zbyde 35-45 a to přičítám spíše vytížení a rozdělení rychlosti mezi přípojky mého tarifu.
No a jestli je WiFi čip v 4x dual band či nikoliv to už opravdu netuším, specifikace na netu se liší a mnohdy to ani nezmiňují.
Stejně tak nevím, protože se obto do hloubky nezajimam, jaké jsou klady a zápory.
Připojení je stabilní, signál dobrý i jinde, rychlost výborná nemám potřebu se tím trápit a srovnávat že ten či onen telefon to má zase jinak.

Mírné odbočení od tématu tedy OT, modi snad prominou.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 1. 1. 2018 16:00

Obecně jsou lidé s Xiaomi spokojení,já nebyl,čekání na nový android,zabugované aktualizace,killování aplikací na pozadí,nakonec jsem používal alter.rom a bylo to asi o 10% lepší.Jako telefon na hraní a zkoušení dobré,ale časem mě to přestalo bavit.Už je to nějaký pátek,nedůvěra z mé strany ale trvá.
standavfr
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků