Náhrada za MotoX 2014-Cena 7-9k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 21:44

Jj čtečka u Moto funguje dvěma způsoby, buď nahrazuje gesty vše, tzn. zpět, poslední aplikace, zapnutí/vypnutí displeje a soft. tlačítka na displeji jsou trvale skryté anebo lze ovládat přes soft. klavesy
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 21:48

Hmmm takže v tom případě na tu M s mtk (brztak.mediatek s výrobou snad konci) asi kašlu....tohle mě přesvědčilo a holt tu LED bude suplovat displej.
Mimochodem za recenze stojí opravdu za vyliž.....kritika nabijenií 5000mAh 3hodiny.....skoro tohle bývá u telefonu bez funkce rychlonabijeni běžné celkem ,akorát že ty mají baterií mezi 2-3k

Jinak ta 5k baterie je fajn ale tolik zase nepotřebuji, postačí běžná a powerbanky management mívají Motoroly OKa.
Není to skoroHD tedy 1280x720 na 5.5 už málo hele?
Já tommam tak že je to stále slušně rozlišení ač na 5 by se slušelo i víc, jenže jak se říká "méně je někdy" více, tolik to nedrancuje baterií a hkavne, písmo není tak titěrné Jakobu fullHD a texty ikon vesměs zvětšit v základu nelze.
Krásný příklad jsou iPhony, ty popisky jsou neskutečně mrňavé a kazí jinkaskvely dojem z telefonu.

Jestli se tedy rozhodnutí půjdu ale do G5s cenový rozdíl není moc velký tomme nezabije a je novější snad i.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 22:08

z 40 na 100 nabiju za 2 hodiny, což je v pohodě, protože není nutné často nabíjet :)
jinak pokud se u Moto E4 Plus nedíváš na displej z 10cm při plném jasu, tak rastr těžko uvidíš
jak jsem psal, v nastavení je možnost zvětšení všech prvků v celem prostředí, super vychytávka
jestli nemáš extra požadavky, tak se zaměř na větší baterii, protože 3000 mAh je podle mne průměr a vždycky je dobré mít rezervu

tahle bílá Nubia N1 by se ti nelíbila?
s touhle výbavou za supercenu, také jsem o ní uvažoval, ale už jaksi nebyla k mání černozlatá varianta
https://mobilni-telefony.heureka.cz/nub ... 3684264672

nebo Nubia N2, má čtečku s gesty na přední straně a v ní je notifikační dioda
https://mobilni-telefony.heureka.cz/nub ... 9012410525
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 22:12

Dík
Ještě drobnost a už tě nebudu dál obtazivat, v recenzi jE4 e zmíněná výborná funkce MotoDisplay, patrně jinmaji snad všechny moto bez LeD notifikaci diody.
Na GoPay je toho spoustu, nás zkušenost s nějakou která se tě Motorola je blíží, styl ikonek atp???

-- 25 pro 2017, 22:15 --

Nick Cave píše:z 40 na 100 nabiju za 2 hodiny, což je v pohodě, protože není nutné často nabíjet :)
jinak pokud se u Moto E4 Plus nedíváš na displej z 10cm při plném jasu, tak rastr těžko uvidíš
jak jsem psal, v nastavení je možnost zvětšení všech prvků v celem prostředí, super vychytávka
jestli nemáš extra požadavky, tak se zaměř na větší baterii, protože 3000 mAh je podle mne průměr a vždycky je dobré mít rezervu

tahle bílá Nubia N1 by se ti nelíbila?
s touhle výbavou za supercenu, také jsem o ní uvažoval, ale už jaksi nebyla k mání černozlatá varianta
https://mobilni-telefony.heureka.cz/nub ... 3684264672

nebo Nubia N2, má čtečku s gesty na přední straně a v ní je notifikační dioda
https://mobilni-telefony.heureka.cz/nub ... 9012410525

Ty Núbie od ZtE jsem tuším zmiňoval, jo taky po nich koukám a když změna proč ne komplet že, jiný výrobce se kterým jsem dosud neměl tu čest, nepočítám li ještě jeden VF Smart.
ZtE je spíše už jen smluvní výrobce ale pár svých má těle a dost dobře.
Navíc kdyby se mi po Motorola zastesklo, budu mit stávající MotoX2014 jeden z mála mobilu, který asi nikdy nepošlu do světa.....řvalo by mi to srdce.

Co???
Nubia N2 má ve ctexke i LED??? Ty voe.....tohle mě láká....umí ta čtečka to co tvaE4 viz jak jsme se bavili dřív???
Ono pár recenzí je ale nikdy se člověk z jediné nedozví vše no....Kasíka.

EDIT:
Hmmmmm....hele asi na to kašlu a jdu do té N2 cena stejná jako G5s plus ale co ušetří téměř noName to se promítne do výbavy a hlavně AMOLEd.
Ať je ta technologie už jakákoliv viz jak je.osla, já jsme na ty barvy prostě zvyklý z MotoX a to tak že dost....takové omalovánky vypalují oči jako u Samsungu to zase nebudou a lze i doladit tuším
Naposledy upravil Cheetah007 dne 25. 12. 2017 22:21, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 22:21

klidně se ptej na co chceš, já ti co chci odpovím :-D
hele Moto Display funguje tak, že zvedneš telefon a na chvíli se ti rozsvítí displej s hodinami, stav baterie, události ap. a sám zase zhasne
Tomu poslednímu jsem plně neporozuměl

-- 25. 12. 2017 22:22 --

Jj Nubia N2 má ve čtečce se všemi obvyklými gesty i červenou notifikační diodu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 22:23

No viz výše, býk jsi rychlejší :D
Jo takže ji musíš vzít do ruky jo? telefon pochopitelně :D
Aha já mel za to že je to jako u AMOLedu že v intervalech na displeji problikávání bílé ikony události....u AMOLedu nevadí IPSko by to ale zralo stavu když svítí kvůli jedné ikoně celý panel.

-- 25 pro 2017, 22:26 --

Jj a ta čtečka u N2 tedy funguje podobně ne o stejně jako ubtve E4 tedy dokáže nějakým pochopitelným a logicky m způsobem dotyk/gesto a přejetí, suolovat tu spodní ovládací listu či se pak může třebas i schovat jo?
Jestli je to skutečně takhle, jdu do té Núbie kvůli tomuhle a i AMOLED
Naposledy upravil Cheetah007 dne 25. 12. 2017 22:26, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 22:26

ZTE má v Nubii 51% podíl, takže je to pořád jejich značka a třeba v Číně a USA jim jdou prodeje dobře, na nás dlabou, jsme pro ně malý trh
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 22:27

No ale aspoň něco no. Vidíš a já měl za to že ji mají celou .
Mají ale většinu b,t o procento a tak hlavní slovo no.
O USA vím tam jedou dobře,viz jak jsme psal o tom článku teď už nevím kde to bylo snad mobilenet asi.....najdu případ E.
Jinak na nás a na Evropu až tolik nedlabou.....VF Smart dělaji snad jen oni a něco málo i Tcl ne? Ne o je to Sagem teď už nevím....

Jdu na recenzi Nubia N2 4 + 64 GB Gold: https://www.alza.cz/nubia-n2-zte-4-64gb ... 032641.htm a zatím to pro mě v,padá že na 90% N2 zlato/bílá asi.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 25. 12. 2017 22:33, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 22:32

Jj u Nubie N2 funguje čtečka stejně jako u Motoroly
U těch některých ostatních Moto, co nemají diodu je funkce Moto displej, že ti ukazují rozsvícením displeje události, ale já mám notifikační diodu, takže proto ta funkce Moto displeje je jiná, jak jsem psal výše
Co jsi myslel těma ikonama z GP?

-- 25. 12. 2017 22:36 --

https://www.mobilenet.cz/clanky/recenze ... 5593204470

https://gizchina.cz/2017/08/21/recenze- ... 5245462879
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 22:37

Možná překlep, no já měl na AMOLEDU v Stock EN ROM, deaktivovanou od výrobce zelenou notifikaci LED v mřížce sluchátka, je tam schovaná.
A tohle ji nahrazovalo (každý výrobce tomu říká jinak i Lumie tomaji)
Prostě máš telefon s AMOLEDem co při černé žere 0.01% telefon ve spánku na stole, přijde smska, telefon zavrni, možná i cinkne a ty jsi zrovna třeba vedle v pokoji a neslyšíš to.
Přijdeš a na displeji ti v sec. intervalech kvůli vypalování, poskakuje ikona obálky.

-- 25 pro 2017, 22:43 --

Čtu recenzi na gizchiba byvai tam dobře a koukám že nemá virtuální nýbrž senotlrova a světe div se podsvícená tlačítka v rámečku loď AMOLEDem, to nebývá dnes časté a podsvícení i už vůbec.
Navíc jsou i jako notifikace být trochu slabé.....to ale asimjjnak nešlo to by mi to zas urvalo večer ve tmě při používání oči..
Zatím dobře a z 95% tenhle telefon beru.
Navíc tabbynava se za 6k jen tak nevidí.
Jediná výtka směřuje kMM6 a celkově podpore....no ale eNubja se bere jako luxusní značka ZTe tak snad se pochlapili a aspoň Nougat vydají.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 22:47

Nubia N2 má tu diodu ve čtečce, takže na displeji asi žádné oznámení skákat nebude :)
na N2 jde koupit flipove pouzdro s průhledem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 22:47

Další "nevýhoda"? je HD 720x1280 panel ale nějak se do té dcmy museli vejít a ostatní hw je bezkonkurenční, navíc to není bez přímého srovnání s fullHD prý poznat a platí co jsme psal viz titěrné ikony atp.

-- 25 pro 2017, 22:49 --

Nick Cave píše:Nubia N2 má tu diodu ve čtečce, takže na displeji asi žádné oznámení skákat nebude :)
na N2 jde koupit flipove pouzdro s průhledem

Jj vím, přesto kdyby ten svit byl nějak nevýrazný není problém.pomoci ejake. Aplikace to zobrazit na AMOLEDU jak jsme osal
am pocit že není ani potřeba root, jen povolit v nastavení přístupnosti, mám zkušenosti dost aplikaci si to u šestky droidů dnes žádá

-- 25 pro 2017, 22:53 --

No a barvy na AMOLEDU prý tak akorát mě omalovánky by Samsung takže skoro totéž co používám teď a na co jsme zvyklý plus možnost doladění, tohle mám taky ale zatím jsme na to ani jednou nesahl, barevná kalibrace mého AMOLedu je naprosto v pořádku.
No zda se ze mam vybráno a díky tobě....já na ni skoro zapomněl a před Motorolou hledal vše o TP-Link Neffis.
Ty mají IPS a barvy údajně ENIC moc a horší pozorovací úhly takže ten starší model co dávají dnes Low endovi noName Číňani.

-- 25 pro 2017, 22:54 --

Doufám že má i to co mám teď, tedy Ambiente ač bych se bez něj obešel, auto regulaci intenzity a blueligjt buď na čase nebo okolí pokud ano nemám nad čím špekulivat už.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 22:58

LeeEco a TP Link by byl krok vedle
Nubia N2 už byla jednou v akci za 5tis.
nwm kde budeš kupovat, ale Alfa, TS Bohemia mívá o víkendu o pár stovek levnější cenu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 12. 2017 23:01

Tak Nougat je nejisty spíše asi ne počítám nebo přes CustomRoM ale na to kašlu.....na MM jedu rok a plně vyhovuje, oreo i kdyby na XDA to samé, obejdunse bez obou, tenhle kompromis vzhledem k pozitivum v pohodě podstoupim.
Navíc senzor tlačítka klasika Čína tedy otočená šipka zpět ne vlevo ne vpravo vlastně naopak :D, nicméně dá se to změnit a místo symbolu mají snad je tečky takže je to fuk.

-- 25 pro 2017, 23:05 --

Ještě neví.hele...Datart,Alza,CZC Mironet netuším....
Nicméně třeba u datartu pokud je skladem.na prodejně mužů použít iBody a nejakou stovku minslevi.....u CS iBOD jsou ty odměny o H....e ty pořádně 10-30k boduna já mám zatimnbjich asi 850ibidu.
Chtěl jsme si dobít kredit za 200 je že ti blbci nepodporují kaktusáře a přes TM jako v iB a bankomatech, to nejede...debilové no....to je to jedna firma.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2017 23:07

Jj Nubia N2 to má vychytané s tím ovládáním a myslím že i červená dioda bude dobře vidět pod displejem
Moto Z Play má také Amoled displej :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků