android 4-7k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod prezdivkaobsazenazvo 15. 12. 2017 01:43

Ahoj, plánuju koupi nového telefonu. Předtím jsem měl skoro 2 roky Iphone SE a momentálně mám dočasně Lumii 650 a větší telefon bych asi nechtěl, zvláště pokud se ještě přidá obal. Android jsem nikdy předtím neměl takže ani nevím jestli bych chtěl čistý nebo nějákou nástavbu.
Tzn.:
- 4-7k max
- 5" - 5.2" nebo i menší
- baterie - z iphonu jsme zvyklý na lepší výdrž
- české LTE
- do budoucna radši dual SIM
- 3GB RAM dnes asi nutnost
- foťák mi stačí průměr
- 32GB interní paměti (možná stačí i 16 když stejně moc netočím/nefotím)
- 3.5mm jack
- NFC nejspíš nebudu potřebovat

Co jsem pročítal topicy a porovnával tak jsem narazil na Xiaomi Redmi 4X (Note je moc velký), Moto G5, Xperia XA1 a Huawei P8/9/10 Lite/neLite (neznám moc rozdíly :D)
Někdo další návrhy nebo nějáké pro/proti v mém výběru?
prezdivkaobsazenazvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lebka75 15. 12. 2017 02:25

Xiaomi Redmi 4X jsem koupil manželce a zkušenost s ním je dobrá, já mám Honor 7 lite a zřejmě taky přejdu na 4X, protože současná paměť 16GB začíná být nedostačující. 4X fotí průměrně, vydrží snadno 2 dny, čtečka otisků reaguje slušně a paměť 32 GB je pro běžného uživatele víc než dost
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 12. 2017 02:27

Huawei P9
https://mobilni-telefony.heureka.cz/hua ... 8287853552

Honor 8
https://mobilni-telefony.heureka.cz/hon ... 4686741821

oba jsou teď za dobrou cenu + sleva s kupónem, vyber jeden z těch dvou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prezdivkaobsazenazvo 15. 12. 2017 17:04

Ten Xiaomi vypadá dobře, má asi vše co bych pořeboval (dokonce i FM rádio), slušná baterie, kovový rám. Co mě trochu štve microSIM (ten umělohmotný nástvec pro nanoSIM už nemám), asi o něco horší displej oproti 5"2 phonům s fHD, trochu divná pozice čtečky a to že jack je nahoře.
P9 a H8 jsou zase o dost luxusnější, svižnější, mnohem lepší displej, jakc dole, prostředí dost podobné iOS.
Jinak jsem zapomněl podotknout že bych chtěl ideálně černou barvu, všiml jsem si že cena se podle barvy může dost lišit. Koukám že do těch 7k bych se vlezl jen na Euronics protože tam je nějáká akce. Honor 8 už není černý, modrý by možná taky šel, stejně je to jen vzadu. Neví někdo jak dlouho tak akce na Euronics platí?
Taky jsem se chtěl zeptat jak je to vlastně s aktualizacemi, dá se upgradovat android? Nástavba se upgraduje zvlášť? Chtěl bych mít telefon tak 3-4 roky ideálně.
prezdivkaobsazenazvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 15. 12. 2017 17:44

Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod prezdivkaobsazenazvo 17. 12. 2017 02:43

Díky, spíš jsem myslel tu slevu na mobily obecně, ale koukám že to je výprodej takže asi do vyprodání zásob.
Jinak teda asi využiju těch slev a půjdu do P9 nebo H8, neví někdo v jakých obchodech to vystavují zapnuté?
Oba telefony mají stejný OS?
Pořád platí otázka ohledně podpory, co jsem si všiml tak update na nový Android už je v plánu, ale jak dlouho se dá počítat s celkovou podporou? Dokud na to bude phone stačit po HW stránce? Nebo to záleží na vývojářích?
prezdivkaobsazenazvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2017 03:37

Euronics, Datart, Electroworld, v Mobil Pohotovosti mají zapnuté ty nejnovější, ale na požádání zapnou kterýkoli vystavený.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prezdivkaobsazenazvo 17. 12. 2017 15:19

Tak v Datartu měli oba, dokonce zapnuté, vypadají oba dobře. Honor 8 tam měli přímo v modré barvě (škoda že na Euronicsu už není ta černá) a je fakt pěkný, jen mi příjde že tím sklem bude věčně upatlaný, je tu někdo kdo ho má a může to komentovat? :)
A proč je vlastně P9 obecně dražší než H8, když má o 1GB RAM méně a nemá NFC? Je to tím údajně lepším foťákem?
prezdivkaobsazenazvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2017 15:25

není dražší, oba jsou teď za stejnou cenu
https://mobilni-telefony.heureka.cz/hua ... 7102502819

https://mobilni-telefony.heureka.cz/hon ... 5535251211

-- 17. 12. 2017 15:46 --

Huawei P9 stál při zahájení prodeje 14tis. a Honor 8 11tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prezdivkaobsazenazvo 17. 12. 2017 16:16

Jo, myslel jsem původní ceny, ještě jsme zapomněl že P9 má o chlup lepší procák, ale to by asi mělo být vše?
Dost se přikláním k tomu Honoru, a možná bych šel i do té modré :D Jen ty čmouhy mě asi štvát :D
prezdivkaobsazenazvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2017 16:21

Honora dáš do futrálu, ne? :) Stejně klouže v ruce a to dost
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prezdivkaobsazenazvo 17. 12. 2017 16:35

Vzhledem k tomu, že design je to asi to hlavní čím se ty dva telefony odlišují, tak by to byla dost škoda ho zakrývat :) Navíc mě teda příjde že ten hliník klouže víc než sklo, zvláště když má člověk suché ruce.
Ale ty otisky mě fakt vytáčí, pořád pucovat by se mi to nechtělo. Teď jsme navíc zjistil že P9 má notifikační diodu, což je celkem detail ale pro mě dost výtaná, ach jo :)

E: taky jsem v komentářích u nějákého videa četl že prý Honory bývají z hlediska podpory zařezavány dříve než Huaweje?
prezdivkaobsazenazvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2017 16:47

Mě přišel zpracováním a materiály lepší Huawei P9, notifikační dioda je velké plus
Podporu mají +- stejnou, záleží na Huawei, u kterých modelu se rozhodne pro update
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prezdivkaobsazenazvo 17. 12. 2017 17:02

Tak má to být prý letecký hliník, takže kvalitnější asi bude, notifikační dioda mi taky příjde jako velké plus v QoL.
U H8 se mi dost líbí design, dokonce se mi zalíbila ta modrá, kdyžto ta P9 když bude vypnutá, tak to jen taková černá placka :D
Co 3GB RAM vs 4GB RAM? Jsou appky a OS čím dál žravější že by třeba za 2-3 roky bylo 3GB málo?
prezdivkaobsazenazvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2017 17:09

3GB RAM dostačuje i do budoucna
Huawei P9 v gray, šedé vypadá dobře, možná í lépe než věčně zapatlaný Honor :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků