Chytrý Telefon pro 50+ chlapa

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Grommi1 25. 11. 2017 12:11

Dobrý den

chci vybrat telefon pro přítele od mamči.

Požadavky:
Cena do 4-5 tis. Kč
Využití - Web, "novinky", livesport app, telefon, sms, fotoaparát.
Displej: Budu rád pokud bude mít pod 5 palců. Neberte to jako nutný požadavek ale preferujeme méně než 5 palců.
Nemusí být LTE. Internet bude používat doma na wifi.
Stačí jedna SIM. Kapacita alespoň 16gb "hrubého".
Fotoaparát - nebude v této ceně špička ale nechci ať z toho lezou hnusy jako třeba na mém prvním smartphonu HTC touchdiamond 2.
Nikdy smartphone neměl. Aktuálně má samsung s displejem snad méně než 1 palec. Takže berte v potaz, že to bude pokrok v každém směru.

Děkuji za tipy. Telefon budeme vybírat na narozky v lednu. Hezký víkend.
Grommi1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 11. 2017 12:29

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 11. 2017 12:46

Já bych dal Xiaomi 4X Global, už jen pro slušnou baterku, při jeho provozu by 3 dny dát mohl, sice akorát 5" cena pod 4t
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lebka75 25. 11. 2017 12:48

Zaznělo to ve více dotazech, proč nevzit Xiaomi Redmi 4X, kovové tělo, čtečka otisků, displej 5", paměť 32 GB a slušná cena kolem 3500 Kč
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 25. 11. 2017 13:50

Taky bych se asi pripojil k volbe Xiaomi Redmi 4X Global a jen si dovolil upozornit na fakt, ze byt ma Samsung A3 2017 pozadovanou velikost displeje 4.7 palce a Xiaomi 4X Global 5 palcu, tak rozdil v celkove velikosti telefonu dela 3.8mm na vysku a neco pres 3mm na sirku, takze to az tak velky rozdil neni. Pro nekoho muze mit Samsung lepsi displej, pro Xiaomi je plus silnejsi baterie, 3GB RAM, 32GB interni pameti a nizsi cena.
Idealni by bylo si tyto dva telefony osahat nekde na prodejne, ale pokud to ma byt prekvapeni a darek, pak je treba se rozhodnout dle sveho. To ze nikdy nemel smatrphone neni rozhodujici, zvykne si urcite rychle, pokud by mel pocit, ze vychozi Launcher je na nej moc komplikovany, da se na Storu sehnat i jednodussi. Vetsi zmenou spise bude zvyknout si na castejsi nabijeni oproti klasickemu tlacitkovemu telefonu (v zavislosti na pouzivani a baterii 1-3 dny).
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myčoken 25. 11. 2017 18:41

Pokud má být telefon využíván na čtení webu (ať už jakéhokoliv), je dobré, aby měl minimálně 5"
Myčoken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 25. 11. 2017 18:55

Samsung A3(2017) je opravdu velmi slušný. A má dost nadprůměrný foťák. Manželka má, nemůže si vynachválit.

P.S. Čínu nemohu opravdu doporučit, a to ani Xiaomi, ani Huawei a dokonce ani tchajwanský Asus. Se Samsungy jsme doma ani já, ani moji blízcí, nikdy problémy neměli.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Myčoken 25. 11. 2017 19:05

To znamená, že s Xiaomi, Huawei a Asusy jste problémy měli?
Myčoken
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod lebka75 25. 11. 2017 20:18

xlendi píše:Samsung A3(2017) je opravdu velmi slušný. A má dost nadprůměrný foťák. Manželka má, nemůže si vynachválit.

P.S. Čínu nemohu opravdu doporučit, a to ani Xiaomi, ani Huawei a dokonce ani tchajwanský Asus. Se Samsungy jsme doma ani já, ani moji blízcí, nikdy problémy neměli.


a ty si myslíš, že Samsung je něco lepšího :pozor
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 20:36

Korea
anonymni

Odeslat příspěvekod polda 25. 11. 2017 20:37

A vyroben v Číně.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 11. 2017 20:42

Samsung má továrnu i ve Vietnamu :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Reku 25. 11. 2017 21:26

Ty nižší řady Samsungu (nevím co vše) se dělají v Číně. Bohužel už taky :-( Ta nejvyšší řada se dělala (a možná ještě dělá, nemám kde zjistit) v Korei. Mám Samsung J5 a je tam pro jistotu jen Made by Samsung nebo tak něco, teď se mi to nechce rozdělávat. U té nejvyšší řady jsem viděl Made in Korea :-)
Nejde ani tak o kvalitu, Samsung si ji ohlídá dobře i v té Číně. Spíš jde o režim, který spousta lidí "neřeší ", ale to by jsme se dostali k politice :D a to sem nepatří.

-- 25. 11. 2017 21:29 --

A teď k tématu, ten Samsung A3 2017 jde koupit za pěkných cca 5100 korun, ale asi jen do neděle večer. To už je na voděodolný telefon dobrá cena :-) i když zbývající parametry jsou za tu cenu oproti výrobcům z Číny nic moc ;-) - ale stačí.
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků