Výběr telefonu 5-6 tis??

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pšonaysz 22. 11. 2017 10:57

Zdravím..

Po třech letech mě opouští Jiayu G4s a tak jsem se začal poohlížet po jiném telefonu.

Rozpočet: 5.000 - 6.000 ,- Kč
Velikost: 4,7 - 5,5 "
OS: android
Distribuce: "asi" CZ

Telefon budu používat k běžnému užívání, kdy předností by měla být kapacita baterie a fotoaparát. Postačí mi pouze jeden slot na SIM. Občas si na mobilu zahraju nějakou hru a pravidelné využití internetu aj.. Používám foťák, ale ten kolikrát nemám po ruce, tak bych chtěl, když pořídím fotku na mobilu, aby to mělo nějakou "kvalitu". Chápu, že v této cenové relaci to nebude žádná špička, ale chtěl bych dopručení, jaký telefon je aktuálně (v této ceně) nejlepší pořídit.

Zaujal mě: Xiaomi Redmi Note 4 4GB/64GB Global a dále HTC U Play 32 GB (malá baterie :( ) ?? Toto je pouze nástřel a nebráním se zakoupit i nějaký jiný..

Další otázka, zakoupit telefon teď před svátky a nebo počkat až na výprodeje?

Děkuji za jakékoliv informace, které mi pomohou v rozhodnutí :)
Pšonaysz
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 22. 11. 2017 11:28

Note 4 je velmi dobrý přístroj, který splní vše až na to foto, které je velmi průměrné. Osobně bych koupil Lenovo Moto G4 Plus, které je teď v Euronics za 3 999,- (slabší baterie, ale zase lepší foto). Do 6 000,- se již dá koupit dobrý přístroj (Honor 6X, Huawei P10 lite...)
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Elv01 22. 11. 2017 11:45

Lenovo Moto G4 Plus má 2GB RAM, v dnešní době bych už raději volil něco s 3GB. Taky vybírám mobil v podobně kategorii a zajímalo existuje-li nějaká rozumná alternativa k Xiaomi Redmi Note 4. Note je zřejmě dobrý mobil, ale v některých parametrech by mohl být lepší (foťák, usb-c). Já například řeším ve vedlejším vláknu Lenovo moto M.
Elv01
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 11. 2017 12:07

Honor 6X, Moto G5 Plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pšonaysz 22. 11. 2017 12:11

Vaso00 píše:Note 4 je velmi dobrý přístroj, který splní vše až na to foto, které je velmi průměrné. Osobně bych koupil Lenovo Moto G4 Plus, které je teď v Euronics za 3 999,- (slabší baterie, ale zase lepší foto). Do 6 000,- se již dá koupit dobrý přístroj (Honor 6X, Huawei P10 lite...)


Ano, Note 4 se mi zdá jako kvalitní stroj, ale ten fotoaparát maličko kazí dojem. Chtělo by to nějaké spojení MT Note 4 + dobrý foťák.. nějakou alternativu :)
Pšonaysz
Junior

Odeslat příspěvekod Pšonaysz 23. 11. 2017 14:31

Koukal jsem na ten Honor 6X a Moto G5 Plus. Oba dva vypadají zajímavě :) kterému z nich dáváte přednost a nebo nějaký jiný?

Další otázka, zakoupit telefon teď před svátky a nebo počkat s nákupem až po vánocích?
Pšonaysz
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 11. 2017 14:40

dal bych přednost Moto G5 Plus (pure android, čtečka na přední straně, gesta, notifikace na displeji, nehybrid) minusem pro mne by byl ,,jen'' 5,2p displej
teď se ty smartphony docela vyprodají a další slevy přijdou po novém roce s nástupem novinek
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pšonaysz 23. 11. 2017 14:51

Takže po novém roce by mohli být příznivější ceny než teď?

Jiný model v této cenové relaci - baterka/fotoaparát, asi není ?
Pšonaysz
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 23. 11. 2017 15:19

Čtečka v předu / zadu je čistě o preferencích, pokud člověk potřebuje ne-hybrid DS tak Moto, jinak ale Honor 6X dělá opravdu pěkné fotky :-) Honor 6X má přislíbený Android 8, jestli má Moto čistý Android je jedna věc, druhá věc je, jestli dostane Android 8, protože to se nemusí rovnat automaticky. Moto pak nemá diodu (Honor ano), Moto má vystouplou čočku foťáku (Honor ne), Honor je potom kovový a Moto má kov zasazený do plastu. Moto má navíc vodoodolnost a gorilla glass 3...

Prostě ani jeden z nich není ideální, každý má své mouchy ale i výhody, opravdu je to o tom, co člověk preferuje...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pšonaysz 23. 11. 2017 15:22

Ano, koukal jsem, že každý má své pro a proti.. škoda, že z toho nejde udělat jeden telefon :-D Nebo mi doporučíte ještě nějaký jiný v cenové relaci? :)
Naposledy upravil Reku dne 23. 11. 2017 18:46, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
Pšonaysz
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 23. 11. 2017 15:35

Dá se za 4.700 kč pořídit levně Samsung Galaxy J5 (2017), je parametrově horší než honor nebo Moto, ale má zase dobrý displej, pro někhoo může být výhoda samsung (podpora, prostředí, přístup), má super cenovku.

Žádný telefon není dokonalý, je to opravdu o tom si sepsat, co je pro mě prioritou a najít telefon, který má silné stránky v mých prioritách. Třeba pro mě osobně bylo důležité, aby se prodávalo originál flipové pouzdro k tomu telefonu, které to pouzdro extra nezvětšuje (ideálně pasuje na zadní kryt) a po otevření telefon rozsvítí :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pšonaysz 23. 11. 2017 15:47

Taky zajímavé priority :) já mám prioritu zejména kvalitní fotoaparát (v rámci mžnosti ceny) a dále velikost baterie. Velikost telefonu až tak nerozhoduje :) Čtečka otisku, NTC, jsou výhodou. Dále používám telefon zejména na brouzdání po netu a občas nějaká hra. Dále využiji GPS (navigace). Takže vlastně takový běžný uživatel :-)
Naposledy upravil Reku dne 23. 11. 2017 17:42, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
Pšonaysz
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 23. 11. 2017 17:53

Velikost baterie také není až tak jednoznačná, na mobilenet v recenzích testují i délku výdrže baterie ze 100% do chcípnutí při obdobných podmínkách.... A kolikrát se člověk diví, jak i menší kapacity baterie vydrží víc....

-- 23. 11. 2017 17:54 --

Samsung J5 2017 vydrží celkem dost nadprůměrně. Ty dva další jsem nehledal.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 11. 2017 18:10

dle recenzí a zkušeností na fóru v ceně do 6k fotí nejlépe Honor 6X anebo můžeš počkat na pokles ceny Moto G5S Plus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pšonaysz 23. 11. 2017 20:31

Ještě jsem dostal doporučení na Mi A1 4GB/64GB Global.. máte někdo zkušenost?
Pšonaysz
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků