Výběr mobilu do 6,5k, dobrý foťák, ideálně nehybrid

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod budo 22. 10. 2017 21:55

Ahoj.
Prosím zkušené a aktuálně informované o rady při výběru mobilu.

Preference: dobrý foťák minimálně na úrovni NEM-L21, baterie, bezproblémový rychlý chod, výhodou duo sim + slot na paměťovou kartu. Duo sim, kdy tam už není kam dát paměťovka - to je kokotina k ničemu (viz. NEM-L21)
Rozpočet max. 6,5k
Je to služební pro manželku.

Hlavně se chceme vyhnout modelům, který mají nějaké mouchy. V minulosti jsme navzdory super opěvování zažili zklamání ze Sony E4g, který něbyl vybaven tak, jak bylo před uvedením na trh avizováno a z Huawei P8 Lite, kterej se po pár měsících používání vysypal tak, že jsem ho musel reklamovat (přestala fungovat wifi a na webu jsem se dočetl, že je to chyba neopravitelná a častá) a částečně jsem zklamán i z jinak skvělého Honor 7 Lite (NEM-L21). Je sice super, ale gps modul občas blbne, takže v autě plném elektriky (Citroen C5) je úplně mimózní a navigace je nepoužitelná.
Co se týče spolehlivosti, byl jsem nejvíce spokojen se Samsung S4 Mini - gps špička, hafo čidel, spolehlivý chod. Jen byla slabá baterie a rychlost.

Po všech těch zkušenostech jsem si říkal, jestli by zase nestál za zkoušku Samsung. Ale je mi jasné, že v té cenové hladině budou výrazně nabušenější Xiaomi, Honor, atd.

(moje minulé trable jsou hýr: search.php?author_id=18070&sr=posts)

Díky za rady.
Naposledy upravil dockalacek dne 24. 10. 2017 10:20, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název na konkrétnější
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 10. 2017 22:20

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bellouomo 23. 10. 2017 05:00

Možná samsung J5 2017....
bellouomo
Junior

Odeslat příspěvekod budo 31. 10. 2017 22:26

Prosím ještě o doporučení, jaký model Xiaomi. Cenu tlačej dolů, ale výkon chtějí špičku. - Prostě klasika. Foťák je důležitý, duo sim netřeba. Díky.
budo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 1. 11. 2017 08:32

Z modelu Xiaomi bud Redmi 4X, nebo Redmi Note 4, ktery je vykonnejsi ale je take vetsi.
Naposledy upravil Reku dne 2. 11. 2017 11:35, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zaujatost a lež
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 5. 11. 2017 08:35

Jenom posunu téma nahoru, protože mi vychází Moto G5 plus a jen mne zajímá, jestli nenajdu něco s lepším poměrem cena/výkon
Takže:
- minimálně 3GB RAM
- nehybrid (při min 32GB paměti se dá uvažovat u hybridu)
- rychlost, aktualizovaný systém (myslím od výrobce ne custom ROM)
- slušný foťák na momentky
- co nejmenší velikost - při displeji od 5"
- co nejmenší váha
- nfc, české LTE, automatické ostření
- čtečka otisku prstů NE vzadu
- jo a barvy ideálně modrá, šedá, černá - ale to jsem pro případ super nákupu schopen rozmluvit ;-)
- líbilo by se mi USB-C, ale to je asi nereálné
Podle mne podmínky splňuje Moto G5 plus - tj. něco s vyšší cenou nepovažuji za zdůvodnitelní, ideálně levnější

Díky
libol
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 5. 11. 2017 10:43

U toho hybridu myslis 32GB volneho mista (tedy realne 64GB) nebo ti staci i tech cca 24GB volneho mista u 32GB?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 5. 11. 2017 14:15

32 GB celkem bude stačit
libol
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 5. 11. 2017 17:55

Podle mých zkušeností s čínskými mobily Huawei a Xiaomi raadím nebrat. Neradím ani Asus, byť jeden, ve své době velmi, "nadupaný" mám (viz podpis) a fotí solidně. Čínské telefony bývají skutečně poruchové. Osobně jsem žádné problémy nezaznamenal se všemi Samsungy, co prošly mojí rodinou. Takže z výše uvedených Samsung J5 (2017). Žena má "prémiovější" A3 (2017), ten se do cenového limitu taky vejde. Jen ten "pravý" dual sim je třeba oželet.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod libol 5. 11. 2017 18:15

Ani jeden nesplňuje RAMku, A3 ani rozměry, úložný prostor.
Takže o J5 by se dalo uvažovat jestli obětovat uživatelský komfort za trochu slevy.
Obecně mám k Samsungu nedůvěru od doby Note, který byl hodně pooooooomalý, narozdíl od zkušenosti s Moto
libol
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 11. 2017 18:24

vem Moto s pure androidem, teď mám a i na slabším hw funguje výborně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků