Xiaomi Note 4 global vs MI A1 nebo něco jiného?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MaroH 21. 10. 2017 16:38

Ahoj všem, rád bych místní odborníky poprosil o radu. Přemýšlím o upgradu svého smart ultra 6 a do výběru jsem zatím zařadil tyto 2 modely, hw dost podobné.

Zatím jsem nakloněn spíše MI A1 a to především kvůli čistého androidu. Toto je pro mě asi nejzásadnější, MIUI je pro mě naprosto nevyhovující. dále za plus považuju USB C a zpracování.

Ve prospěch NOTE 4 mluví větší baterie, musel bych ale najít jiný laucher.

Oba telefony nemají NFC, což je poměrně palčivý problém, proto přemýšlím, že bych zařadil ještě nějaký jiný telefon.

pohybovat bych se chtěl okolo těch 5-6 (klidně v nějaké akci jenom) a požadavky jsou

min. 5,5 palce, klidně více, alespoň FullHD
větší baterika
ideálně čistý android
procesor alespoň střední třídy a snapdragon (čili začínající 6kou)
NFC

Díky za pomoc
MaroH
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 21. 10. 2017 17:58

Lenovo P2, Moto G5s Plus (ceny už jsou vyšší), Nokia 6 (bohužel pouze Snap 430), Honor 6X (nádstavba EMUI), Moto G5 Plus (displej 5,2").
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 10. 2017 20:11

Moto Z Play (vyšší cena)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 21. 10. 2017 20:15

MI A1 má divný / slabší foto nebrat..
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1kyuubi 22. 10. 2017 00:33

Já koupil Moto Z Play z mp.cz za 6290 Kč označeny jako zánovní. Jedná se o nový telefon bez sebemenší známky použití včetně všeho příslušenství, akorát bez JBL repro modulu, samozřejmě s plnou zárukou.

Snap 625, usb-c, nfc, 5,5" FHD amoled, čistej android 7.1 příslib updatu na 8 + častý bezpečnostní updaty, výdrž nadprůměr.

Možná zajímavá alternativa kdybys chtěl, jen dostupnost je oříšek, musel bys chvíli počkat než se tam zase nějakej zánovní kousek objeví.
1kyuubi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladavladar 23. 10. 2017 12:32

Jak jsi spokojený u toho moto z play s fotoaparátem? Myslím třeba při horším světle atd.? Díky 8-)
vladavladar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 23. 10. 2017 13:19

Za mě určitě Mi Note 4 Global. Za tu cenu se tomu telefonu nedá opravdu nic vytknout, Koupili jsme ho tchánovi a on jako totální lama (tak tak pochopil Windows Phone) si chrochtá blahem. Přijemně překvapila i kvalita foťáku, za 3.990 (3/32) je fakt super a příplatek za 4/64 je minimální.

Pokud ti více jde o updaty Androidu, případně nesedí MIUI, pak je Mi A1 taky dobrá volba, je to v podstatě to samé, jen dražší a fotí o něco hůř ...
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2017 14:02

no jestli přecházel z WP, tak by byl nadšený z jakéhokoliv solidního smartphonu s androidem :)
za mě pure android jasná volba, bez přeplácaných nadstaveb, já už bych smartfon s nadstavbou typu Huaweie apod. nekoupil..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1kyuubi 23. 10. 2017 14:47

Večer sem můžu hodit srovnávací foto z Note 4 vs Moto Z Play případně ještě P9 lite 2016 jestli je zájem.

Jinak jsem s Motem jako s celkem nadmíru spokojenej, ale to foto za horších světelných podmínek žádná hitparáda.
1kyuubi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2017 14:57

Hoď sem
Jinak v cenové relaci cca 7-8 se pravděpodobně nenajde smartfon s androidem, který by za šera nebo tmy fotil stejně dobře jako ty nejlepší za dvoj až trojnásobnou cenu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pillowrecker 23. 10. 2017 17:48

Nick Cave píše:no jestli přecházel z WP, tak by byl nadšený z jakéhokoliv solidního smartphonu s androidem :).


Abychom si rozuměli - on totálně neřešil co ten OS umí nebo neumí a aplikací které potřeboval bylo minimum a fungovaly OK i na WP. Ale on tak tak pochopil "co kde a kdy zmáčknout", což jednodušeji než jak to měl WP ani nešlo. Předtím měl Sony Ericsson Elm :). A kdykoli vzal do ruky cokoli s Androidem tak byl úplně v háji, zmatený, a nadával (jako rezervní v reklamaci L830 měl Vodafone Smart Ultra 6 s podstatě "pure" droidem a rval si vlasy).

Proto jsme se my zděsili, když za L830 vrátili prachy a museli jsme vybrat něco s droidem, protože strop byl 4000 Kč, no dopadlo to dobře :)
Lenovo Y700-15ISK | Samsung Galaxy Note 8 | Sony PS4 | New Nintendo 3DS XL | Sony RX100
Pillowrecker
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 23. 10. 2017 19:20

Podla.mna z tych dvoch sa oplati viac Note 4 (global) ako A1, ma lepsiu baterku, je kusok mensi a nema tak divne vystupujucu cocku fotaku, kvalitativne asi fotia rovnako. Pure Android neni problem, Lineage OS a podobne projekty tento model podporuju, mobil treba odblokovat, iba musis vediet ako na to.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 10. 2017 20:12

Lineage OS, to jako vážně?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod romo.11 23. 10. 2017 20:25

Nevies co to je alebo mas nieco proti?
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 10. 2017 21:42

No právě že vím...
roy1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků