Sony XZ1 Compact nebo Samsung S8

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod RSW1 8. 10. 2017 10:35

Mám dilema a potřebuji Vaši radu.

Rozhoduji se mezi XZ1C a S8 - budu kupovat u T-Mobile na splátky, protože prostě na telefon nemám a nebudu si kupovat levné telefony, to se raději...

Co se mi líbí na Sony - design, nadstavba, foťák, stereo reproduktory.
Co se mi líbí na Samsungu - design, foťák a velikost displeje

No pořád se nedokážu rozhodnout a vzhledem k ceně se nemohu po měsíci rozhodnout že např. Sony opravdu ne.

Používám mobil klasicky:
- SMS,
- Hovory,
- E-mail,
- Web.

Minimálně navigace, max. 30 minut navigování za týden, někdy i méně.

Prosím o Vaše doporučení nebo nějaký argument proč Sony/Samsung.
RSW1
Junior

Odeslat příspěvekod guiz 8. 10. 2017 13:29

Osobně přemýšlím o přechodu z Samsung S7 na XZ1 Compact. Žena si XZ1 Compact předobjednala a tento týden jí došel. Jsem z něj unešen. Vzhled telefonů Sony se mi vždy líbil, měl jsem už Z3 a žena Z3 Compact a do teď měla Z5 Compact. Dva roky jsem byl v beta testování FW od Sony, takže vím že po SW stránce a odladěnosti systému je Sony na špici, včetně rychlosti aktualizací. Co se týče výdrže baterie vede jasně Sony nad Samsungem. To je věc na kterou vzpomínám, protože výdrž u Samsungu S6 nebo S7 stojí fakt za prd. S8 se mi nelíbí, mám rád hranatý vzhled telefonu a nebýt toho že slabinou Sony byly ne příliš kvalitní fotky u řady Z3 a Z5, asi bych u Sony zůstal dále.
XZ1 Compact fotí venku velice pěkně, srovnatelně s S7 v určitých případech možná i o něco lépe. Za špatného světla večer a v místnosti vede zase jasně S7, tam se Sony nechytá. Video má bezkonkurenční, tam je Samsung úplně někde o kilometr daleko. Displej u XZ1 Compact je také super, osobně nevidím nějaký rozdíl oproti S7 a rozlišení HD na tuhle velikost opravdu stačí. No a když vidím jak žena už druhý den jede na XZ1 Compact na jedno nabití a ja už budu po druhé nabíjet, tak se zase potvrzuje co jsem psal. A to teď ty dva dny v podstatě visí na telefonu, hlavně internet, focení a FB.
Osobně to vypadá že vyměním S7 za XZ1 Compact,nemám rád velké telefony a když oželím horší foto za zhoršených světelných podmínek, tak pro mě jasná volba.
Údajně bude ještě v nějaké další aktualizaci vylepšení kvality fotoaparátu.
guiz
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RSW1 8. 10. 2017 14:08

Díky za názor. Chtěl bych ideálně XZ1, ale tu T-Mobile nemá v nabídce. Aktuálně mám jenom P8 Lite, protože můj iPhone 7 Plus jsem zlomil o roh stolu doslova, příčinou bylo iOS 11, ano lituji toho každý den, mohl jsem 7Plus prodat a koupit asi to Sony, ale za chyby se platí.
RSW1
Junior

Odeslat příspěvekod Picos 9. 10. 2017 10:20

XZ1C je super. Z akeho dovodu vsak Sony telefon nabuchalo tym naj co vo svete mobilov momentalne leti a osadili ho iba HD displejom, to fakt nechapem. Ved uz HTC ONE M7 malo pri 4,7" displeji full HD rozlisenie.
Sony nema zase ten displej tak maly, aby to HD nebolo poznat. Ano zit sa s tym da ale preco by som mal robit kompromis a prejst s dnesneho uz povinneho full HD na nizsie rozlisenie ?
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 10. 2017 10:43

HD displej XZ1C s jemností 319ppi naprosto dostačuje, navíc vyšší rozlišení by mělo vliv na větší spotřebu baterie
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků