Mobil za 10-13 tisíc, LG G6, nebo Huawei P10?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Datuu 6. 10. 2017 18:51

Ahoj, mám velké dilema, pomale mě přestává fungovat moje LG G4 a hledám za něj nějakou náhradu.
S cenou bych se chtěl pohybovat v rozmezí 10-13 tis. Mám dva adepty vůbec bych se nezlobil, když a proč mi doporučíte něco dalšího. Jelikož fotím (nemyslím jen telefonem) , tak je pro mě priorita slot pro paměťovku (nerad bych "x" gb fotek dával někam na cloud. Mezi telefony které mě padly do oka je LG G6 a Huawei P10, skrz cenu a displej mě láká G6 (což je taky věc, se kterou si nejsem jistej, jak mě bude vyhovovat FHD rozlišení) nicméně..

G6:
+ pěkné provedení (displej po celém těle telefonu)
+ vysoké rozlišení
+ voděodolnost
+ zajímavý foťák (široký záběr)
- předchozí zkušenosti u G3 a momentálně G4 mě od koupi odrazují (problémy se zvukem, displejem atp.)
- 32 GB interní paměť
- z recenzí uživatelů sem se dozvěděl, že LG trpí právě na displej, že se "vypaluje" při vyšších teplotách, z čehož mám trochu obavy, protože telefonu dám občas pěkně pohulit...
- starší procesor

P10
+ foťák (při horších světelných podmínkách má lepší výsledky)
+ 64 GB interní paměť
+ zpracování
- menší displej s FHD
- není voděodolný

Další telefon co sem měl vytipovanej, tak byl Honor 9, ale z toho nějak sešlo, přišel mi parametrama hodně podobnej jako P10.

Kdybych měl možnost oba telefony vyzkoušet, bylo by rozhodování určitě lepší. Pokud máte nápad na nějaký jiný telefon, sem s ním. :)
Naposledy upravil dockalacek dne 7. 10. 2017 17:19, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název na konkrétnější
Datuu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 7. 10. 2017 22:06

A propos, co třeba i HTC10? Třeba v CZC se dá sehnat pod tou hranicí. Není voděodolný, hliník je náchylný na poškrábání, trochu hřeje, nemá bezdrátové nabíjení ani voděodolnost. Ale na druhou stranu - má jeden z nejlepších IPS displejů (nižší degradace barev stářím a odpadají obavy z vypalování pixelů), čtečka otisků prstů je na "správném" místě a foťák není úplně nejhorší, a co do audio výstupu přes jack nemá konkurenci.

U té P10 - nemám osobní zkušenosti na základě některých zmínek bych si ověřil jaké je zpracování povrchu displeje. Slyšel jsem, že je na něm z výroby nalepená folie, po jejím sundání prý není povrch displeje tak kluzký a chybí olejofobní vrstva (předávám jak se ke mě dostalo). Jinak nemám proti P10 výtek.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 10. 2017 22:18

LG G6, pokud ale máš obavy jít do dalšího LG, tak Asus Zenfone 3 Zoom ZE553KL může být dobrá volba
https://mobilni-telefony.heureka.cz/asu ... 3573809857
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 7. 10. 2017 23:08

Já bych ten H9 nezahazoval - oproti P10 sice nemá OIS a Leica filtry, ale zase má IR a displej s oleofóbní úpravou. Navíc je otázkou, jestli se ty 2-3 tisíce navíc za P10 opravdu vyplatí.

Rozlišení bych úplně neřešil - fullHD na displeji do 6" bohatě stačí. Třeba na takové S8 je možnost QHD rozlišení, které se oproti fullHD prakticky liší jen tím, že víc žere baterku.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 8. 10. 2017 08:11

Xiaomi Mi6, Global, Dual SIM, 64 GB, černá - český oficiální prodej od 11 200 Kč. Příští týden skladem.

- jediná nevýhoda, že má LTE bez 800 pásma

https://mobilenet.cz/clanky/recenze-xiaomi-mi-6-ndash-nebrouseny-diamant-32887
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 8. 10. 2017 08:46

Tudíž se nedá mimo města normálně používat...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod falcons 8. 10. 2017 08:59

a co sony xperia X nebo XZ?
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod David79 8. 10. 2017 11:58

Zdravím..a co třeba Samsung S7? Oproti G6 dělá lepší snímky za šera, za světla má fotka přirozenější barvy..a rozhodně se lépe drží v ruce.
David79
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 8. 10. 2017 12:05

Huawei P10 je hodně spolehlivý telefon, přidal bych do plus taky příjem signálu, rychlé nabíjení. G6 se mi vzhledově taky líbí, ale když čtu o zkušenostech s LG a poruchovosti, tak bych na to odvahu neměl...
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Odeslat příspěvekod Alpha8520 8. 10. 2017 15:41

Hua P10 je spolehlivý do doby, než chceš použít wifi. Stačí si projít testy, tam kde jiné telefony mají 120 Mbitů, P10 má 20.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Datuu 8. 10. 2017 15:54

Vy mi dáváte... Zrovna k HTC a SONY mě to moc ne táhne měl sem Sony z3 a nějak mě nenadchnul, xiaomi jsou pěkné a dá se říct funkční telefony až na lte (mám tablet od xiaomi a nemůžu vytknout vůbec nic) musím říct že i o té Samsung S7 sem přemýšlel kvůli displeji. Každopádně díky za tipy a rady, ještě budu asi zkoumat a porovnávat
Datuu
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků