který z tlačítkových telefonů?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod esperanzado 19. 9. 2017 14:42

Pěkné odpoledne přeji.
Shánim klasický tlačítkový a "hloupý" telefon, s co nejlepším (tedy v rámci možností) foťákem, výdrží, ráda bych tam měla poznámky. Došla jsem k závěru, že nejvíc asi vyhovuje Samsung S5610 nebo S5611, kdybych oželela to, že nechci chytrý tel., tak hodně sympatická mi je Nokia E52. Ví někdo, který by nejvíce mohl odpovídat tomu, co chci a který z nich je nejlepší? Nebo nějaký jiný? Jak třeba je na tom ta nová 3310?
esperanzado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 19. 9. 2017 15:15

K E52 - budes kupovat bazarovy telefon?

Jestli resis fotky, tak bych na ty soucasne levne Nokie rychle zapomenul, to se tyka i 3310. Recenzi jsi cetla a na ukazkove fotky se podivala?
https://www.mobilmania.cz/clanky/nokia- ... ticleStart
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod szantus 19. 9. 2017 16:32

Nová Nokia 3310 fotí tragicky, stejně jako všechny aktální tlačítkové přístroje, Samsung S5610 a S5611 neseženeš s pravou zárukou a to samé Nokia E52 ( telefony se již několik let nevyrábějí - při prodeji přes internet seženeš max. tzv."repasované" - základní deska bude mít namotáno několik let, kryt bude nový Čínský - tzn strašný, při pokusu o reklamaci tě pošlou někam..... ).
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2017 16:36

Tady uvádějí CZ distribuci, ale jde o neznámý eshop.. a cena je taky přestřelená, prodával se za cca 1800kč
https://www.gsm-market.cz/Mobily/Samsun ... 9290233343
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 19. 9. 2017 16:44

CZ distribuce je ti v případě takhle starého přístroje na ... Samsung držel záruku 36 měsíců od výroby a ta už většinou uplynula - tzn. pokud jim to budeš reklamovat, tak jim autorizovaný servis napíše, že zboží již není kryto zárukou výrobce, oprava je možná pouze placeně. Prodejce to nebude platit ze svého ( kór pokud je z Ostravy a sídlo společnosti je v Praze ) - tak si vymyslí pohádku a reklamaci zamítne z důvodu oxidace, nevhodného používání, atd...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 19. 9. 2017 19:47

Bazarove E Nokie(popr. N rada). Nebo vlastne jakekoli se Symbianem. Nic noveho na poli tlacitkovych me neoslovilo.
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esperanzado 19. 9. 2017 20:19

Děkuji všem. Abych to upřesnila..chci od toho telefonu, aby uměl volat a posílat sms..nechci internet, wifi, OS nebo tak (E52 je výjimka kvůli tomu, jak je jinak sympatická).. Co právě občas využívám je ten foťák - kvůli dětem, často se stane, že se na foťák nevzpomene, u prvního syna mám takhle většinu vyvolaných fotek ze SE K750i, ten mi přišlo, že měl foťák super (samozřejmě teď šla doba kupředu). Pak se mi hodí ty poznámky, kalkulačka, budík, někdy světýlko nebo mp3 přehrávač, ale to je výjimečně. Myslela jsem, že si vezmu normální starou 3310 (pravda, neni tam většina z toho, co by se mi hodilo, ale zase je jinak super), jenže bych musela stejně shánět novou baterku a ještě jsem se tam trochu ztrácela v těch záznamech hovorů.
Nokii E52 jsem měla, moc se mi líbila, jak fotila si právě nepamatuju, ale k chytrým telefonům, operačním systémům a tak, nemám důvěru, tak o ní uvažuju jen proto, že mám ráda ten styl manažerských telefonů a přijde mi moc hezká.
Všechny tedy počítám samozřejmě, že budu shánět bazarové, mezi novými jsem prostě nenašla.
Jo, ještě jsem přemýšlela nad Nokií 515 .... původně jsem totiž chtěla, aby to bylo na 2sim, ale s tim výběrem co je přemýšlím, že od toho budu muset upustit..

-- 19. 9. 2017 21:22 --

Omlouvám se za román :D

Ještě tedy, kdybych se rozhodla pro ten Samsung, tak někde (nemůůžu dohledat kde) myslim psali, že je lepší 5610 než ten novější 5611, že to co tam změnili bylo spíš k horšímu.. tak jsem se chtěla zeptat i na to, jak to s tim je?
esperanzado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 19. 9. 2017 20:48

5610 je lepší, fotí velmi dobře.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomil2002 19. 9. 2017 21:50

Děkuji všem. Abych to upřesnila..chci od toho telefonu, aby uměl volat a posílat sms..nechci internet, wifi, OS nebo tak (E52 je výjimka kvůli tomu, jak je jinak sympatická)..
Zdravím , S5610 jsem měl a byl jsem s ním hodně spokojený, když mi došla baterie tak jsem řešil úplně to stejné jen jsem netrval na fotoaparátu i když ten už mají dneska prakticky všechny telefony , některé fotí lépe některé hůře.Nicméně tlačítkový tel. není špatný ale nakonec jsem zvolil LG dotykový s uzavřeným systémem (žádný android) má wifi které neužívám ( ani jsem ho nekonfiguroval ) 2 sim a internet je ideální si nechat bloknout u operátora pokud jej člověk nemíní užívat . Hodně příjemné ovládání , velká písmena , výborné psaní sms.Taky už jej mám dva roky , takže se už neprodává , ale zadal bych do google mobilní telefony heureka , potom bych si zadal parametry tel. bez os a trochu si to prošel. Ke každému modelu je na youtube video , to taky malinko napoví .Viz odkaz níže na tu heureku .
https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:2479:385986/
tomil2002
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod esperanzado 19. 9. 2017 22:34

Děkuji. Dotykový nechci určitě, to radši oželím cokoliv z ostatního.. Právě už procházím celkem dlouho a skončila jsem tady u těch co jsem vypsala (nevim jestli proto, že nic lepšího nenajdu nebo že neumim hledat) a tak bych ráda od někoho nějaké osobní zkušenosti.. Jsou lidi které baví měnit a zkoušet různé telefony, tak jsem si řikala, že za zkoušku nic nedám, třeba někdo poradí :)
esperanzado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 9. 2017 22:54

Jde o to, že už téměř každý přešel na dotykáč a také nabídka dobře vybavených nedotykových mobilu je tristní, takže není ani o čem psát a co hodnotit..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod esperanzado 20. 9. 2017 19:41

Děkuji za příspěvek. To, že každý přešel na dotykáč neznamená, že ho musim chtít taky. To že je to s nabídkou zoufalý vim, proto jsem tu položila dotaz, který z těch jmenovaných telefonů by někdo, kdo se v tom orientuje líp než já, označil za nejlepší a proč. Případně tedy pokud někdo ví ještě o něčem jiném. Nic víc jsem nechtěla, žádné zázraky nečekám a nějakou super výbavu nepotřebuju. Ještě jsem se akorát zapomněla zeptat, jak je u nich s výdrží baterky, jestli někdo ví. Teď mám nouzově právě půjčený jeden dotykový, musim ho nabíjet obden a opravu už mě to celkem štve :)
esperanzado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 21. 9. 2017 08:52

Vydrze tech telefonu najdes v recenzich:
https://www.mobilmania.cz/clanky/nokia- ... ticleStart
https://www.mobilmania.cz/clanky/samsun ... fault.aspx
https://mobilenet.cz/clanky/recenze-samsung-s5611-top-elegan-v-klasickem-duchu-14966/2-baterie-a-vydrz-zvuk-displej-uzivatelske-prostredi

Jaka ale bude vydrz nejakeho bazaroveho kusu a kdovikolik let stare baterie nevi nikdo.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 21. 9. 2017 10:07

Spíš bych prostě koupil nový tlačítkový mobil z aktuální nabídky, bude tam záruka, bude tam nová baterka, nějaká jistota že to bude asi dva roky fungovat
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Half_cz 24. 9. 2017 20:26

Řeším podobný problém s výběrem klasického tlačítkového telefonu pro mamku. Vzhledem k tomu, že se bude jednat o dárek, určitě to musí být nový telefon se zárukou.

Požadavky:
dlouhá výdrž baterie
display min 2,4 palce
jednoduché a intuitivní ovládání (proto jsem vyřadil Alcately)
kvalitní provedení klávesnice
foťák 2MPx (jako nouzovka pro pár momentek)
žádný telefon pro důchodce s SOS tlačítkem nebo těžký obrněnec

Bonus (potěší, ale není zásadní):

internet 3G
WIFI

Nabídka je opravdu slabá, uvažuji nad těmito modely:

Nokia 230
CUBE1 F400

Který z těchto telefonů byste brali? Případně existuje ještě něco zajímavého? Limit max 2000 Kč. Předem děkuji za rady.
Half_cz
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků