Náhrada za Honor 4C do 5 000

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dede 18. 9. 2017 09:10

Zdravím,

chlapi poraďte nějaký pěkný telefon pro manželku do cca 5000Kč?
Teď má Honor 4c, je sním celkem spokojená, ale potřebuju telefon pro dceru. Starý dám novej k narozeninám, dceři starej Honor a mám vystaráno na další dva roky. :)

Díky
Naposledy upravil dockalacek dne 18. 9. 2017 10:13, celkově upraveno 2
Důvod: Doplněn přesný typ telefonu v názvu tématu
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2017 09:17

nějaký požadavky - velikost displeje, design, barva, focení ap.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 18. 9. 2017 09:23

Tak vycházím z toho starýho Honora, který je 5,5", bílý a samozdřejmě s tím fotí, kdejakou kravinu. Co si pamatuju, tak když ho kdysi dostala, tak se jí nelíbila velikost, takže možná menší úhlopříčka kolem 5" a foťák asi lepší, ten používá často.

Díky
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2017 09:26

ale Honor 4c má 5p displej ne 5,5
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 18. 9. 2017 09:35

Aha, tak to jsem žil v bludu. :) Tak to určitě něco do 5", jinak by mě vyprovodila. :)
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2017 09:38

5p a kvalitnější fotoaparát nwm, ale jako nejlepší volba se mi jeví Huawei P9 Lite 2016 s 5,2 displejem zde
https://www.sandi.cz/telekomunikace/mob ... sim-zlaty/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mangalica 18. 9. 2017 11:07

Xiaomi Redmi 4X...
Mangalica
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 18. 9. 2017 11:40

Alcatel Shine lite, cena okolo 3000 a zajímavý design. Redmi 4x je taky ok. Jen je to tuctovka.
Nejlepší foto má asi Nubia Z11mini, ale je lehce přes 5000
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 18. 9. 2017 12:11

Koukám, v téhle cenové hladině je to dost zoufalství. Za ty roky ten Honor 4c nikdo nepřekonal. Mají trochu větší paměť, ale jinak je to vpodstatě to samé. :( Na tom Honoru má aspoň Android 7, většina těch současných cihel se prodává se staršími verzemi a není tam jasné, jestli je možný upgrade.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2017 12:20

Huawei P9 Lite 2016 Nougat dostal
https://mobilenet.cz/clanky/android-70-s-emui-5-dorazil-na-lonsky-huawei-p9-lite-32695?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C7339888745
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 18. 9. 2017 13:26

dede píše:Koukám, v téhle cenové hladině je to dost zoufalství. Za ty roky ten Honor 4c nikdo nepřekonal. Mají trochu větší paměť, ale jinak je to vpodstatě to samé. :( Na tom Honoru má aspoň Android 7, většina těch současných cihel se prodává se staršími verzemi a není tam jasné, jestli je možný upgrade.

Tak ten je dobrej, ten obstarožní honor, který stál za prd už jako novinka, nemá ani LTE, porovnávat ho s čímkoliv z doporučovaných je jako porovnávat fabii s nabídkou dnešních aut, jasně s trochou štěstí tě odveze ale to je asi tak vše.
Jinak Redmi 4x i Nubia sedmičku dostanou.
Jestli se ti nabídka zdá tristní musíš do telefonu vrazit víc než dvě nádrže benzínu, na manželce bys šetřit neměl...
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dede 18. 9. 2017 13:43

roy1: Právě že na manželce se šetří, nešetří se na dětech. :D

Ona LTE nevyužije.Data nemá vůbec, protože je převážně doma s wifinou. Mrknu na ten Xaomi.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 9. 2017 15:03

dede píše:Koukám, v téhle cenové hladině je to dost zoufalství. Za ty roky ten Honor 4c nikdo nepřekonal. Mají trochu větší paměť, ale jinak je to vpodstatě to samé. :( Na tom Honoru má aspoň Android 7, většina těch současných cihel se prodává se staršími verzemi a není tam jasné, jestli je možný upgrade.


Ve vší úctě, nemáte úplně pravdu a musím částečně souhlasit s royem1. On se plete pouze v tom, že by byl Honor 4C špatný telefon. Brácha ho používá, pořídil si ho 31. srpna 2015 za 4 390 korun. Pokud si pamatuji, tak v té době rozhodně nebylo 2GB RAM standardem u přístrojů s touto cenovkou, a proto mi Honor 4C padl tehdy do oka. V té době to byl za ty prachy vynikající telefon, jemuž se snad dala vytknout právě jen absence LTE.

V čem naopak pravdu má, je to, když kritizuje vaše žehrání - Xiaomi Redmi 4X, Honor 6A, Huawei Y6 2017. Všechny tyhle kousky stojí pod 4 000, RAM zůstala stejná, ale dva nabízí kovová záda, Xiaomi o giga víc RAM a čtyřnásobnou ROM, Honor a Huawei pak mají RAM stejnou, ale úložný prostor dvojnásobný oproti 4C, o nárůstu výkonu procesorů nemluvě. Takže já tam posun vidím. Minimálně vyšší výkon za nižší cenu, větší baterie. Ano, zlepšení by mohlo být markantnější, ale ono se nám neposouvá skoro nic výrazně - procesory v PC za dva roky nic extra, televize se dnes často vyrábějí horší než před dvěma lety (v podstatě vymřely 100Hz FullHD modely). Možná jste jen čekal, že za 5 litrů už budou osmijádra, 3GB RAM a Android 7.0 standardem. Bohužel, na lepší telefony to chce 6 000 a výš. Taky mám pocit, že 5 tisíc je mezera, kde není žádný telefon, který by mě nutil připlácet 1 000-1 500 oproti výše zmiňované trojici.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 18. 9. 2017 15:29

V době uvedení honoru 4c byla na trhu za podobně peníze řada telefonů s LTE, honor opravdu nebyl žádný zázrak, třeba úložiště 8 GB bylo málo už tehdy.
Dede tak kup nový foun dceři, když na dětech nechceš šetřit, manželka ať dal jede v klidku na honoru.
Ale vážně, to že je teď bez nutnosti netu, neznamená že ho nebude potřebovat třeba v létě 2018, mimochodem v dohledné době se začne vypínat 3G a to potom telefony jako ten honor budou mít problém.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 9. 2017 15:30

dede píše:Mrknu na ten Xaomi.

jestli chce v ceně okolo 5tis. co nejlepší fotoaparát, tak Huawei P9 Lite nebo Nubiu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků