Xiaomi Redmi 4X vs Huawei P9 lite 2017

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod rumburag 14. 9. 2017 19:35

Dobrý den. Mám možnost koupit telefony Xiaomi Redmi 4X, nebo Huawei P9 lite 2017 za shodnou cenu. Dal bych přednost tomu, který o fous lépe fotí a má lepší wifi a gps konektivitu, nebo je svižnější. Popřípadě jiný telefon do necelých 4 tis. Děkuji všem za případnou odpověď. Přiznavám, že s novými telefony nemám mnoho zkušeností, zatím mi stačil lg p350, ale ten už pomalu odchází do křemíkového nebe.
rumburag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 14. 9. 2017 19:48

No, to je těžké, rozdíly dle mě minimální, oba telefony jsou za tu cenu dobrá koupě. Já bych zvolil P9 lite, protože mi prostě Huawei/Honor přijde spolehlivější než Xiaomi, podle osobní zkušenosti s oběma značkami. Ten Huawei si koupil cca před 14 dny kolega, jen jsem to prohlížel, prostě a jednoduše to odpovídá ceně. Fotky a jejich kvalitu jsem ale nezkoumal.
Také si myslím, že pokud se někdo rozhoduje mezi dvoumi či třemi modely, které mají obdobné parametry, měl by dát spíše na subjektivní dojem a podle něj vybrat, protože ty rozdíly jsou fakt minimální (samozřejmě pokud tam podstatnou roli nehraje jedna vlastnost).
Huawei P9 lite mini ... Android 7.0

O II. combi ... 1.9 TDI ... 77 kW -> 100 kW
opasino
Moderátor

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2017 19:50

Ještě dej také vědět, kde koupíš nový Huawei P9 Lite 2017 za 4tis. když CZ distribuce stojí 6tis. :)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 14. 9. 2017 20:05

Tak co víš, proč by ne. Píše že má tu možnost, tak asi má. Benefit, služebka, slevový kupón, těch možností je. Radši mu poraď, co by jsi vybral ty :-).
Huawei P9 lite mini ... Android 7.0

O II. combi ... 1.9 TDI ... 77 kW -> 100 kW
opasino
Moderátor

Odeslat příspěvekod rumburag 14. 9. 2017 20:06

o2 :-D
rumburag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 9. 2017 20:16

rumburag píše:o2 :-D

Tak to jo, ale je to s tarifem, ne?

Já bych vzal ten Huawei P9 Lite, neboť Huawei vlastním a po počátečních opakovaných samovolných restartech (možná to dělala nějaká aplikace, co já vím) si systém sedl, a teď vše běží jak má, oceňuji konstrukci, zpracování, výdrž baterie a přívětivost systému :)
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rumburag 15. 9. 2017 23:07

Díky moc za odpovědi! Dnes jsem pořádně zagooglil po help me forech a došel jsem k závěru že, Huawei je za daný rozpočet asi opravdu to nejlepší co si člověk v dnešní době může koupit. U Hawíka lidi řeší převážně sekání systému..což nebude můj problém o operační systemy se postarat dokážu. Pak problémy po pádu zařízení na zem...pády se mi taky netýkají nejsem levej a když už tak si to opravim.

U Xiaomi odcházejí displeje, objevují se vadné pixely, zlobí fotoaparát a (když odejde baterie po výměně to stejně pořádně nechodí..týká se s3).

Suma sumárum P9 Lite je jasná volba a ještě jednou dík.
rumburag
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patapuf007 16. 9. 2017 09:22

Asi to už není aktuální, ale my řešili cca před měsícem v rodině úplně tu samou otázku. U nás zvítězilo XR 4X GlobLTE 3/32. Dle dcery, vlastníka, naprostá spokojenost. Před tím měla rok HwP8Lite. Ať Vám to ale každopádně slouží ke spokojenosti :-)
patapuf007
Junior

Odeslat příspěvekod rado1423 16. 9. 2017 12:48

Já bych zvolil P9 Lite ale ne 2017. Důvod jeden a prostý... nechci 2,5D zakřivené sklo, protože na něj chci dát temperované.

Měl jsem P8 Lite a nyní R4X a třebaže je díky hrubé síle výkonnější Xiaomi, lepší mi bezpochyby přišel Huawei, už jen díky EMUI a správě notifikací, která je u Xiaomi tragická (nejsou rozšířené notif, dioda svítí jen slaqbě bíle, tzn telefon fakticky bez notif LED - mimo černé varianty to prostě nevidíš)
rado1423
Junior