Telefon pro mamku? > Nadlidský výkon něco najít..

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 9. 2017 13:36

Zdravím, hledám pro mamku nějaký hloupý telefon do 1000,-
Ale potřebuju aby ten telefon neměl takoýhle menu viz foto tu > http://ow.ly/QXI830f3UDS Takových těch milion ikonek vedle sebe. Mamka to nesnáší a neorientuje se v tom.
Mamky prozativní telefony byly Nokia 3100 a Nokia C1-02 Tyto dva telefony měli ještě normální menu.
Teď vybrat nějakou nokii kde jde přepnout menu do jiného tvaru nadlidský výkon. Všechny Nokie, Samsungy, Sencory atd.. mají tady to menu alá milion ikonek vedle sebe a to je fujky..
Nevíte o nějaké třeba Nokii novější která nemá takhle retardované menu?
Moc děkuji za vaše typy. :-)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 9. 2017 17:56

Může být Nokia s qwerty klávesnicí?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 11. 9. 2017 18:35

Tak buď koupit něco na aliexpressu a nebo koupit levný android a nahrát tam nějaký vyhovující launcher např. koala.

http://svetaplikaci.tyden.cz/koala-phon ... o-seniory/

A jinak já mám zkušenost, že i starší člověk se rychleji naučí ovládat dotykový telefon než tlačítkový. Protože je to přirozenější na ovládání.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 9. 2017 19:53

Nick Cave: qwerty klávesnicí neee. Moje mamka ma dlouhy nehty jak blazen.. :-D

petyo. Android nee :/ a dotykac uz vubec ne ;( Je to s ni na prd..
Zlata Nokia 3100 ;D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 12. 9. 2017 05:52

Na Aliexpressu repasovanou Nokii 3100 koupíš do 15 dolarů.

-- 12. 9. 2017 06:56 --

Jinak zkušenost s mojí máti v důchodu je taková, že odmítala dotykový telefon a na tlacitkovem si nedokázala ani přečíst SMS. Dnes komunikuje přes Viber. Dotykové ovládání je prostě přirozenější. Jobs nebyl blbec.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 12. 9. 2017 06:53

No pokud trvas na tom, ze by mamka nezvladla dotykovy telefon s jednoduchym launcherem jako je koala, pak zkus Aligator 880
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 12. 9. 2017 09:38

petyo: moje mamka nesnasi dotykace a nikdy tomu neprijde na chut.. Ta uz kvete z tabletu kdyz ji tam poustim na yotuube nejaky video.. A jeste k tomu uz si x y let pestuje mega dlouhe nehty a to se fakt neda ty dotykace ovladat. Tlacitka jeste jak jo. Ale dotyk fakt ne..
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 12. 9. 2017 09:44

Ideální nějaký Aligátor, ten A880 kolegy je v poho. Já jsem je rodičům koupil a byli spokojeni.
Na psaní SMS, volání a v sebeobraně nějaké focení je v pohodě.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 12. 9. 2017 10:05

Mike-biker: Moje mamka je jeste na takovy ty telefony Aligator apod. Jeste moc mlada. A navic jsou vsechny osklivy.. :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 12. 9. 2017 10:48

Pak toto vlákno nemá rozuzlení. Na dotyk si nechce zvyknout. Tlačítko co je jí nevyhovuje. A na klasiku senior je ještě mladá. Co pořídit pevnou linku?
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Egee 12. 9. 2017 11:23

„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 12. 9. 2017 13:47

Tchýni jsem pořídil tohle https://m.alza.cz/emporia-eco-cervena-l ... 930895.htm vypadá vcelku dobře a menu má to co požaduješ.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nechic 12. 9. 2017 14:20

Většinou šlo nastavit, aby se místo obrázkového menu ukazoval seznam položek. To už dnes nejde? :oops:

Tohle nemá moc rozuzlení, spíš bych šel do nějakého showroomu nebo mobilní prodejny (třeba mobilpohotovost) a zkoušel co jí sedne a jestli se to menu nedá přenastavit.
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zumzumzum 13. 9. 2017 10:34

Ha, tak jsem dneska koupil mamce v bazaru krasnou Nokii 3100. za 400,- :D a je happy jak dva grepy.
Tak prosim toto tema smazat. Ď.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 13. 9. 2017 10:40

Dobře, že je telefon vybrán, ani jsem v to nedoufal. Mazat ale nebudeme, mohlo by se někomu v budoucnu hodit.
opasino
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků