Nástupce pro ženu (náhrada za LG Flex 2)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 9. 2017 15:38

Měli jsme v rodině několik LG mobilů, které postupně odešly na reklamaci poté, co jeden den prostě nenaběhly (a očividně odešly do věčných lovišť, protože se nám začínají vracet peníze po 30 dnech). Moje lepší polovička měla LG Flex 2, někdy předloni koupený asi za sedmičku a nabídl v podstatě super parametry za tu cenu. Pokud se jí ze servisu nevrátí, tak přemýšlím, co by mohla být náhrada. Priority jsou relativně skromné:

- Android 7.0, dostatečný HW na plynulost systému
- displej 5.2" - 5.5", dobrá čitelnost na slunci (což nevím, to mají asi jen AMOLEDy Samsungu)
- dobrá výdrž baterie
- rozumná velikost těla - aby se mobil vešel do ženské dlaně a dobře držel
- rozumný foťák (ale nemusí být špička)
- cena nového třeba někde v rozmezí 7-9k

Zbylé parametry jsou nepodstatné (typ konektoru, NFC, čtečka, storage, rádio atd. - nezájem).

Nějak jsem si řekl, že Huawei by mohla být cesta, tak jsem dneska prošel všechny ty P9 Lite, P10 Lite, Honory apod... vychází mi z toho, že dobrou variantou je buď Honor 8 kolem 9000 Kč nebo Huawei P10 Lite za 8000 Kč (s tím, že Honor má lepší procesor, USB Type-C a asi bude trošku lépe fotit, jinak plus mínus to samé).

Je to dobrá volba nebo nějaká jiná solidní značka (Xiaomi, Lenovo, LG atd.) přinese za tyhle peníze model s lepšími vlastnostmi?
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2017 15:52

Honor 8
Honor 6X
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 16:20

Za 8000 cokoliv, protoze te nezajima jeden jedinej parametr kde zacinaji byt rozdily mezi tim jestli si mam koupit model A nebo B.
U mne je to ctecka, nfc, vice mikrofonu, prevodnik, stereorepro,60fps video, dioda, displaye se pouzivaj od dvou firem na svete, pokud netouzis po odpadu kterej bere Elephone atd, takze rozdily minimalni..Velikost 5,5 nebo 5,2 je standart.Procak v realu v tyto cenovy ty nemas sanci poznat rozdil, pokud bude ve sviznosti, nebude to procakem.Vydrz baterie kdyz si koupis neco s 2800 necekej vydrz jako u neceho s cca stejnyma strevama s 4400.Skoro se po tom lg nemuzes utnout, cokoliv v cene kolem 8000 je podstatne lepsi.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 6. 9. 2017 16:46

Lenovo Moto Z Play nebo čistý android s dobrým fotem Mi A1,uvažuji a čekám na reklamaci Flexe...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 16:53

To MI jeste neni venku, nebo je ? Jestli neni fotky jde hodnotit jedine strojem casu..Tak sem koukal,prezentacka v indii,jako by venku nebyl.Dobry den ,prave vam predstavujeme telefon kde jsme to trochu pos.ali..Uzs videl takovou prezentaci ? Ja,ne.Jestli mne neco naucilo to ze mi prosly rukama stovky telefonu tak je to zasada - co nemaji lidi v ruce aspon 3 mesice, radej 6, jako by nebylo ve vyberu stroje kterej si koupim.Az potom ma cenu resit jakej to bude kup, az sou reference, ne pseudorecenze.Ridit se tim tak zrovna flex si nikdo pricetnej nekoupi ..
Naposledy upravil oooooooooo dne 6. 9. 2017 17:00, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2017 16:58

https://mobilenet.cz/clanky/xiaomi-mi-a1-oficialne-je-to-prevleceny-model-5x-s-cistym-androidem-71-33546
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 17:01

nez sem dopsal uzs tam fukl odkaz, takze i pro tebe, jako by venku nebyl.. :-)
Jinak taky vtipalci, odolnost - ano.. :-)
armadni dle dane normy nebo ip65,67,68, nebo se jen nerozpadne na vetru a slunci..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 9. 2017 17:13

oooooooooo - to je správná připomínka. Ale podle něčeho se rozhodnout musím :-)

Možná bych do podmínek zařadil rozumně vypadající Android bez příliš divných nadstaveb. Třeba LG má svou nadstavbu celkem čistou, Samsung Touchwiz je naopak podle mě hroznej. Nějaká značka, myslím že právě Xiaomi, měla Android podobný iOS, takže pro mě funkčně nepoužitelný. Huawei/Honory mají EMUI, s čímž teda nemám zkušenosti, ale asi celkem v poho?

Na Lenovo Moto Z Play jsem koukal, ale přijde mi do holčičí ruky už rozměrově dost velký.
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2017 17:15

Moto G5 Plus má android bez nadstavby
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 17:26

Zustanou ti Mota jak rika Nick, Lg kdyz chces fakt mirnou a to je tak vse.Samsungu ke chvale budiz ze nadstavbu porad odlehcuje, uz to neni takovej des a cim dal tim vic veci co driv byly v ni zadratovany sou jako volitelny app ke stazeni.No a pokud je hodne dulezity jak to bude zensky do rucky - to bych dal jako CISLO 1 ve vyberu, v nejhorsim to jde resit ze pouzijes hodne schopnej launcher a defakto do menu dotycnej nepachne kdyz si s tim vyhrajes, A vyber je zas veselejsi.
Ja EMUI nemuzu, takze ani Huawei k osobnimu pouziti, zkusenosti s nim mam, mel sem v ruce na ruzny nastavovani , opravovani vsechny.Pouzivam xposed a tam je problem, konflikt s nadstavbou u nekterych veci treba v gravityboxu a tak, takze nerikam ze spatny, spatny pro mne.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2017 18:01

LG Q6 by mohl být zajímavý vzhledem k malým rámečkům
https://mobilenet.cz/clanky/prvni-dojmy-z-lg-q6-stredni-trida-skoro-bez-ramecku-33430
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 18:32

Zrovna na tento model jsem byl hodne zvedavej, kdyby lg udelalo jeho evoluci s cteckou a ip67 a rychlym ,dobrym fotakem a to hned :-), v prosinci by putoval se mnou na expedici misto mota.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 6. 9. 2017 19:21

Nick Cave píše:LG Q6 by mohl být zajímavý vzhledem k malým rámečkům
https://mobilenet.cz/clanky/prvni-dojmy-z-lg-q6-stredni-trida-skoro-bez-ramecku-33430


Zajímavá varianta, dík za tip. Nepřijde mi tak hezký jako ten Honor, ale zase když byla zvyklá na LG, tak třeba by se jí líp používala nadstavba, kterou dobře zná.

Asi to omezím na tři varianty a dám jí vybrat :)
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod riki 6. 9. 2017 19:28

Nebo ještě varianta do neděle s Masterpass v akci koupit A5 za 7000,- to by bylo rozumný...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků