Cesta kolem světa..jaký mobil?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod HJ47 5. 9. 2017 17:16

Ahoj,

již jsem projel autem z CZ do Austrálie a nyní pokračuji dál.
Pár info a fotek je na http://www.delicajourney.webnode.cz a na http://www.hlecakamil.rajce.net

Potřebuji si koupit mobil, který budu používat pouze na následující:
Volání a SMS
Facebook
Focení

Důležitý je foták a odolnost proti prachu a vodě, neb cestuji autem 4X4 mimo běžné cesty, tedy v aute hic, prach a otřesy. Fotky budu ukládat na karty, co koupím do mobilu.
Nepotřebuji hry, přehrávání hudby a podobné věci.
Mobil by měl "nahradit" foťák, počítač.

Poradíte prosím.
Děkuji
Kamil
HJ47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 9. 2017 17:26

Cena, velikost displeje, vyměnitelná baterie, delší výdrž baterie?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HJ47 5. 9. 2017 17:33

Za kvalitu jsem připraven zaplatit, očekávám, že telefon vydrží alespoň 10 let jako moje Nokie co mám nyní.
Telefon nabíjím pouze v autě přes zapalovač či zabudovaný invertor za jízdy. Na velikosti displeje asi nezáleží, budu na něm nanejvýš ukazovat fotky.
Ještě podpora různých frekvencí, neb třeba Nokie v Japonsku nefungovala. Dualní SIM také výhoda, ale ne nutnost.
HJ47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rezek581 5. 9. 2017 21:56

iPhone 7. Podpora téměř všech pásem. Všude na světě jsou díly. Foťák určitě dobrý, odolnost proti prachu vodě. Není tam samozřejmě sd karta. Asi si jej, soudě podle vašeho příspěvku, nekoupíte, ale minimálně vzhledem k univerzálnosti a použití v budoucích letech jeden z nej kupů. Dneska už snad žádny telefon víc než 5 let v plně funkčním stavu nefunguje v podstatě, vzhledem k softwaru, aktualizacím atd.
rezek581
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 6. 9. 2017 04:57

Taky bych to videl na iPhone7 128GB. Tam se fotek vleze az, az... Podpora na par let zarucena a fungovat by mel snad všude.
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod HJ47 6. 9. 2017 05:55

V iphonu není SD karta, což je pro mne dost zásadní. Pokud zaplním paměť, musím dávat foto a video na externí HD, což je věc, která zrovna cestování v autě moc nemiluje. Z tohoto důvodu jsem o jablíčku ani nepřemýšlel.
Je nějaká cesta jak dostat fotky na externí pamět/ USB, karta/, bez nutnosti mít počítač? Děkuji
HJ47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krc1 6. 9. 2017 07:29

Telefonem, který podporuje OTG přenesete přímo na jiné medium. Zda to má iP nevím.
krc1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 9. 2017 07:35

HJ47 píše: že telefon vydrží alespoň 10 let jako moje Nokie co mám nyní.

Tak ten je dobrej :lol: :lol: :lol:
anonymni

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 6. 9. 2017 09:57

Ja nevim, ale pokud koupim verzi 128GB, vychazi mi pri značné rezervě 20 000 fotek, to vam stacit nebude?
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod Psycho vlk Wolf 6. 9. 2017 11:35

Pro iPhone existují flashdisky s lighting konektorem. Ale nejsou moc levný. 32gb se pohybuje kolem 1200kč.
Psycho vlk Wolf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HJ47 6. 9. 2017 11:44

_Rocco_ píše:Ja nevim, ale pokud koupim verzi 128GB, vychazi mi pri značné rezervě 20 000 fotek, to vam stacit nebude?

Moje poslední cesta z CZ do AUS trvala skoro 3 roky a odhadem z ní mám 60tis fotek, odkaz na foto je v mém prvním příspěvku. Radši bych foto někam z telefonu zálohoval, přeci jen se může stát vše.
Nejsem kamarád s moderní technologii, auto je z roku 1984 a druhé z 1976, 10 let stará Nokia a to je vše, proto asi kladu hloupé otázky.
Mám ted služební Samsung, fotí dobře, jen se tam pořád něco seká, sám se restartuje a to nemám žádné aplikace, jen mail, facebook....no prostě nic moc.
HJ47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2017 12:45

HJ47 píše:Je nějaká cesta jak dostat fotky na externí pamět/ USB, karta/, bez nutnosti mít počítač? Děkuji

Toto by mě také zajímalo..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek1999 6. 9. 2017 13:30

USB OTG SD Card Reader , na ebay za $1
adamek1999
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 6. 9. 2017 14:08

No on se ptal na iPhone. Ten umi pripojit flashku/SD ctecku a presunout na ni fotky a videa? Cekal bych, ze ne, ale treba prekvapi.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 9. 2017 14:23

Leži prede mnou fleska ktera jde zastrcit bud do pc , nebo do mobilu.V praci nekde lezi fleska co umi wifi.Vytvorite si vlastni sit..I v zemi 10000 km vzdalene, kde net je nic moc jsem dokazal fotky poslat na muj cloud.Jak znel dotaz ? :-)
Iphone umi celkove ho.no, takze bez cloudu ma proste pech.Co je nejhorsi neumi poradne wifi direct, takze ano, dostane , jenze s dalsim mezikrokem, nikoliv jak u androuda kdy ve dvou rezimech vidite sitovou flesku jako disk.
Naposledy upravil oooooooooo dne 6. 9. 2017 14:26, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků