Telefon do 6,5k

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod broom 25. 8. 2017 08:02

Ahoj,
jelikoz mi dosluhuje muj Samsung Galaxy SII (no proste uz je extremne pomaly) chtel bych se, prosim, zeptat na radu majitelu aby napsali sve realne zkusenosti, pripadne poradili neco jineho.

Mam ve vyberu:
Lenovo P2
Xiaomi Redmi Note 4
... pripadne co dalsiho?

Ocenil bych predevsim:
Notifikacni LED diodu, Wi-Fi ac standardu, idealne samozrejme kdyby byl Dual SIM a nejlepe jeste s moznosti pametovky (ale neni podminkou), a predevsim kvalitni GPS, protoze ji opravdu potrebuji casto zapinat, ctecku otisku prstu.

Rozhodne bych potreboval minimalne 3GB RAM, protoze telefony nemenim kazdy rok, chci aby mi vydrzel alespon 3-4 roky v plynulem chodu bez zaseku, nemuzu si dovolit cekat nez se mi za minutu nacte telefonni seznam nebo dve minuty na spusteni nejake Appky.

Permanentne mam spustene, pro praci, WhatsApp, Viber, Telegram, Skype, brouzdani po netu je standardni, ale vsude vyuzivam WiFi (proto rozhodne lpim na ac standardu), dost casu telefonuji, nejake extremne narocne hry opravdu nehraji mam na to tablet, na telefonu spustim hru, kdyz opravdu musim zabit cas.

Kazdopadne kazdy novy telefon bude rozhodne lepsi nez muj SGS II s Androidem 4.x, dokonce i v tom foceni, ktere nijak extremne nevyuzivam, ale pokud je prilezitost tak nekolik foto udelam a natocim kratke video.

Z vyse uvedenych telefonu, bych mozna preferoval Lenovo P2, ma skutecne velkou kapacitu baterky, coz by mi vyhovovalo, protoze mam obcas narocnejsi pracovni dny.

Premyslel jsem tez nad Huawei P10 lite, ale ten nema ac wifi.

Prosim, pokud nekdo vlastni jeden z vyse uvedenych telefonu, napiste jak jste spokojeni, pripadne doporucte alternativy. Padal uz vam telefon, jak vyrdzel pad? Ptam se proto, ze SGS II vazi necelych 120g navic je plastovy, takze prezil pady displayem na asfalt a v podstate krome skrabancu na plastu neni nijak poskozen, je jasne ze tyto vetsi telefony jsou mnohem tezsi, zajima me jak na tom jsou s odolnosti vuci beznemu pouzivani :)

Diky!
Naposledy upravil broom dne 25. 8. 2017 08:16, celkově upraveno 5
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
broom
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2017 08:12

Lenovo P2 splňuje vše, jen pravděpodobně nedostane Oreo
Zajímavé je, že v Číně se prodává P2 s 64GB paměti ale zase chybí LTE 800MHz
Ještě se podívej na Moto Z Play
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod broom 25. 8. 2017 08:19

Dekuji, na Moto Z Play jsem se jiz koukal, ale nema Wi-Fi ac :( Jinak by mi vyhovoval tez.
broom
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2017 08:22

Teď se dívám, že máš limit 6,5k což vyřazuje P2 ze hry, protože CZ distribuce je za 8,5k
Zbývá tedy Xiaomi Redmi Note 4 Globál, s nímž jsou tady výborné zkušenosti
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nery 25. 8. 2017 08:57

Už asi týden používám zmíněný Redmi Note 4 a jsem docela příjemně překvapený. Oproti RN 3 lepší fotky, hlavně co se týče focení v šeru. Notifikacni dioda lze jako vždy nastavit barevně. Výdrž parádní. Jen GPS mi teď dvakrát při záznamu v trasy na kole trochu víc lítala, tak nevím co si ó tom mám myslet. Jinak zatím velká spokojenost.
Nery
Junior

Odeslat příspěvekod Majk 25. 8. 2017 09:07

Určite Redmi note 4 global 4/64 GB - za 5500 nemá chybu.
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Samsung X450 -> Motorola V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei Ascend G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ služebně nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus), operátor Kaktus
Majk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod broom 25. 8. 2017 12:15

@Nick Cave, ano pravda, nicmene mne vyhovuje i EU distribuce, nelpim na CZ, i ten SGS II jsem mel EU a vse fungovalo bezvadne. Takze myslim si ze P2 by se dala sehnat za 6,5 (+/- 300,-)
broom
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 8. 2017 12:24

dívám se na Heurece, od těch nejlevnějších jeden šmejdskej eshop vedle druhýho, první o kterém by se dalo uvažovat s EU distribucí je k24.cz ale tam ta cena P2 není až tak rozdílná od CZ distribuce
https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... 8574114137
Nick Cave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod broom 25. 8. 2017 12:36

Ou no jo... :/ No asi budu muset pro nej zajet do Nemec nebo tak... Kazdopadne nedelam zasek na P2, porad premyslim o Xiaomi, ale ma mensi baterku. Najde se jeste nekdo s dlouhodobou zkusenosti?
broom
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor