Google Pixel nebo jiný čistý android telefon

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Smiling_Buddha 27. 7. 2017 12:10

Zdravím vás, mám takovou prosbu a radu.
Koukám se teď po nějakém telefonu s čistým androidem. Na trhu jich není tolik což je velká škoda. Nexus 5 měním teď po 3,5 letech, prostě se začal moc porouchat. Koukám se po novém telefonu s čistým androidem. Měl sem teď několik dní na testování Moto Z Play a telefon a všechno okolo bylo naprosto fajn, jen mě odradil jeden problém že telefon je velký :-D Já mám hrozně malou pracku fakt malou a bylo pro mě nepohodlné držet ten 5,5" telefon a tak velkými rozměry.
Na trh bude teď uvedený Nokia 6 také s čistým androidem, ale opět je to velký telefon. Tak sem se začal tedy pokukovat po těch drahých Pixelech, chci se zeptat má cenu si jej teď kupovat když má být teď v říjnu/listopadu být představen Pixel 2? A je tu ještě nějaká jiná alternativa mobilu, kterou byste mi doporučili?
Díky za odpovědi :-)
Smiling_Buddha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 27. 7. 2017 14:39

Google Pixel nemá absolutně cenu kupovat, to železo je za svou cenu předražené/zastaralé. Ve své době super volba bylo Oneplus X, škoda, že ho Oneplus hned stáhlo a nepředstavilo náhradu.
Jinak máš možnosti tyto
5" (snapdragon 430) - Lenovo Moto G5
5,2" (a lepší HW) - Lenovo Moto G5 Plus, popřípadě bych se nebál někde ještě koupit Nexus 5X, který teď dostane poslední update na Android O a pak končí, ale myslím, že na dva roky by android O ještě stačit mohl. Telefon je to ovšem už mírně větší https://fscl01.fonpit.de/userfiles/6727 ... 1-w782.jpg
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 27. 7. 2017 14:59

G5 Plus je stejně velký jako Z Play. A u 5X je zase šance že bootloopne, takže když ten, tak z dobrého obchodu s pořádnou zárukou.
Doodier
Junior

Odeslat příspěvekod Smiling_Buddha 27. 7. 2017 15:06

Ano můj Nexus 5 se začal hrozně moc bootloopovat a bylo to až k nesnesení. Oprava typu vyčištění zamykacího tlačítka nepomohla. Já vím, že za poslední roky narostli mobily ho velkých rozměrů ale používal jsem teď 2 mobily Nexus 5 a Samsung Galaxy S4 mini. A byly pro mě velice pohodlné s nimi pracovat v jedné ruce s Nexusem 5 to bylo trochu horší ale dalo se to. Pro mě je opravdu 5" takový ideál. Koukám se hodně po rozměrech telefonu. Říkám si jestli není fajn raději počkat těch pár měsíců na oficiální představení Pixel 2, kde by se dalo očekávat zlepšení nedostatků z 1čky. Jako opravdu mě hodně láká telefony přímo od googlu ... A navíc Pixel má i po roce jako jeden z nejlepších fotomobilů, jestli se nepletu.
U Značek od Lenova si nejsem jistý jak dlouho na jejich zařízení je podpora systému a aktualizací, jestli máte někdo zkušenosti.
Smiling_Buddha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alpha8520 27. 7. 2017 15:15

A nebo mrkni na Xperii X compact, Xperia X nebo X performance. Ty také mají 5" (XC 4,6"), bohužel ale android je "skoro" čistý, ala sony.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 7. 2017 16:03

Jestli to porouchavani :-), sorry nedalo mne to.Takze jestli ty poruchy jsou typu bootloop s nimz sis nevedel rady venku je fix kterej je definitivne řeši u modelu co mas.Je na XDA.
Pokud poruchy jsou hardwarovy, tak jasně, hardwarovou poruchu nespravi softwarovej zasah, smula a novej.
Co se tyče podpory , po dvou letech mas u maloceho, ted zalezi co si jako podporu predstavujes.Ja urcite ne to že na telefonu pristane OTA z verze sest na sedum.To vubec nic nerika o tom kolik problemu bylo vyreseno napriklad.
Osobne jsem na 7.1.2 s Lenovem, na stejne verzi muzes byt s Motem od lenova s zetkem řadou.7.1.2 ma absolutni minimum modelů, vetsina ma s bidou 7.1,7.0 je nejcastejsi, tolik k tomu pokud ti jde o verze.
Cistej Android z velkejch vyrobcu momentalne jenom Lenovo řada Moto a Pixel od google pochopitelne.Ani jedno ,ani ten pixel neni uplne AOSP ale pixel by byl kdyby google tam nestrkal nektery exp. veci, moto se taky blizi.Proti ostatnim je to ale ten, nejcistsi android, sony, lg, htc, huawei, samsung atd..To s nim uz nema nic co spolecnyho
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebastian999 5. 8. 2017 17:58

Ahoj, řeším stejný problém. Pomalu mi odchází Nexus 5 a hledám náhradu s čistým Androidem. Nexus 5x nechci, dva kamarádi ho měli a dost z něho byli zklamaní, reálně horší než N5.

Rád bych něco s max 5.2" displejem do 10k Kč.
Co jsem našel, tak tomu odpovídá Nokia 5, či Lenovo Moto G5 Plus.
Reálně se mi líbí více Nokia 5, ale mám strach o výkon telefonu, respektive plynulost - reálně nepoužívám moc náročné aplikace - Waze, Whatsapp, Messenger Lite (z her Dobyvatel, Mravenci apod), ale rád bych aby se prohlížení webu (Chrome) nesekalo.

Můžete mi pls poradit? Děkuji.

Pokud najdete i jiný tel..., klidně sem s ním...
sebastian999
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků