Malý a výkonný android (max. jako iphone 5 / s4 mini)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jakubmilata 26. 7. 2017 08:39

Existuje ještě na světě vůbec nějaký dostatečně malý a ne úplně low-endový mobil?

Posledních pár let mám s4 mini (125 × 61 × 8,9 mm, 107 g). Už tento jsem si tehdy kupoval jen proto, že menší použitelný jsem nesenhal... Ideální velikost má ještě iphone 5, iphone se, ale je to iphone...
Dá se sehnat něco podobného v androidu? Klidně i čínská kopie, hlavně ať je na dnešní dobu relativně výkonný. Pokud možno s amoled displayem.

Z5 compact a s5 mini už jsou větší a těžší než bych chtěl.. a taky jsou staré. Mezi novými nemůžu najít už ani takovéto..
jakubmilata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 26. 7. 2017 09:45

Napada me jen Xperia X Compact, ale ta je jeste tezsi nez S5 mini, je o fous mensi. Ale je novejsi. No a pak ten iPhone SE.

Zkus si pohrat s vyhledavanim treba na GSMArene. Pri volbe vysky do 130mm, min 1,5GB RAM (jako mas ted v S4 mini), roku 2015+ a Androdid nebo iOS tam toho o moc vic neni:
http://www.gsmarena.com/results.php3?nY ... &sOSes=2,3
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jakubmilata 26. 7. 2017 10:00

Jo vím, Xcompact je vlastně horší než Z5 compact protože není odolný a už je velký :-(
Malé výkonné androidy prostě přestaly existovat.

Asi nakonec pořídím iPhone SE, nebo počkám ještě měsíc jestli už nepředstaví nástupce SE.
Google to podporuje celkem dobře a asi si na to půjde zvyknout..
jakubmilata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 26. 7. 2017 12:52

to fakt je pro tebe takový významný rozdíl S4 mini vs Xperia Z5 C? 127 x 65 x 8,9 troufám si tvrdit, že to v ruce ani nepoznáš, krom toho sony se líp drží a ovládá, to že má větší váhu souvisí s větší baterií a potažmo i tvým požadavkem na výkon, jestliže pro tebe je z5 C zastaralý telefon, tak výkonější dneska těžko někdo osadí baterkou do hodinek jako v případě S4 mini, ale uznávám, že tento typ telefonů je celkem ohrožený druh, ale Z5 C je fakt telefon v pohodě do hodně malý ruky a ty 2 a 4mm rozdílu opravdu těžko poznáš
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero1977 26. 7. 2017 12:54

Ber iphone se. Z malých zařízení nemá konkurenci. A to sám používám droida.....
kalimero1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakubmilata 26. 7. 2017 13:01

Právě že to jsou ty 4mm, které udělají ten rozdíl..

S4 mini a iphone se jsou pro mě poslední mobily, které můžu naprosto pohodlně ovládat jednou rukou bez blbých přehmatů a pod a to nemám nijak malé ruce. Už s S4 mini jsem měl ze začátku problém, před tím jsem měl nějaké 4" HTC které mi připadalo ideální do ruky.

Z5 compact jsem zkoušel, je výrazně těžší a už o těch pár mm větší než bych chtěl.. to už si pak rovnou můžu koupit nějaký 5" kterých je na trhu spousta... Tak nic, no, vypadá to že malý android skutečně není, takže objednám iphone. Zkusím ještě chvilku vydržet, během měsíce by snad měli představit nástupce iPhone SE
jakubmilata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 7. 2017 13:36

Nástupce iPhone SE nebude... Takže není proč čekat.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tergan 26. 7. 2017 15:11

Jak říkáš, Apple sám potvrdil, že SE nebude mít nástupce.
-- Všichni jsou mrtví, Dejve --
Tergan
Junior

Odeslat příspěvekod jakubmilata 26. 7. 2017 15:21

Všude možně se právě dočítám, že by měl být už v srpnu, nebo září..
Proč by neudělal nástupce?
jakubmilata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 26. 7. 2017 15:46

Nastupce letos nebude, neni moc duvod. Diky male obrazovce je stavajici Iphone SE uz ted bleskurychle takze neni duvod ke zmene strev. Do budoucna nekdy pristi rok bych cekal novou generaci s novym designem. Neverim moc tomu, ze Apple opusti segment malinkatych mobilu, protoze SEcko bylo masivne obchodne uspesne a fakticky nema konkurenta.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků