Mobily do 4000 Kč

Srovnávání telefonů. Spolehlivé a nedůvěryhodné obchody

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

UPOZORNĚNÍ:
Při zakládání nového tématu v této sekci se řiďte těmito pokyny. Jejich nedodržení může vést k zásahu moderátorů fóra MobilMania.cz
Děkujeme.

Odeslat příspěvekod Tesee.d 16. 7. 2017 22:38

Ahoj,

rozhoduji se o koupi telefonu do 4000,-Kč. ^^
Rozmýšlím mezi telefony:

Xiaomi Redmi 3 Pro 3GB/32GB
Xiaomi Redmi 4X 3GB/32GB Global
Xiaomi Redmi 4A 2GB/32GB Global
Huawei P8 Lite 2015 Dual SIM

Jsou celkem podobné. Na první místo stavím výdrž baterie. Čím delší, tím samozřejmě lepší (proto mne zaujala značka Xiaomi). Taky bych byla ráda, kdyby se mobil při prvním ťuknutí hned nerozsypal. Také upřednostňuji větší RAM a lepší foťák. Jsem vášnivá fotografka, tak chci aby nefotil moc nekvalitně. Za lepší považuji ještě menší velikost (cca 4-5,2) a české LTE, nejsou to však priority. Budu ráda, když mi s výběrem pomůžete a poradíte mi. Ráda se podívám i na jiné modely, moje cenová hranice je cca od 2000 do 4000.

Moc díky :-)
Tesee.d
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 17. 7. 2017 09:05

V rade Redmi je model 4X z tebou vyjmenovanych nejnovejsi. Jdi do nej.
Katikakus
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 7. 2017 11:23

Nejsem moc znalý mobilů, nicméně aktuální nabídka do 4 000 korun je tristní. I mi to potvrdili v několika e-shopech, že výrobci tlačí střední a vyšší třídu, to jest od 5 až 6 litrů výš. Šaomi tu hodně frčí, hardwerově ok, ovšem důvěru v něj moc nemám. Chystá se sem Honor 6A - Snapdragon 430, 2GB RAM, kovová záda, 5" HD displej, Android 7.0. Pokud bude cena jako v Německu, tedy cca 4 500 korun, osobně bych šel spíš do něj, ale je to jen osobní preference. Alza už ho má zalistovaný:

https://www.alza.cz/honor-6a-d4950425.htm

Co jsem četl, evropská verze čtečku prstu mít nebude a baterka bude mít 3 020 mAh, nikoliv 3 320, tam má Alza špatně popisky. Ve Francii a Německu už k dostání je. Dřív byla nabídka telefonů do 4-4,5 tisíce o dost bohatší.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod roy1 17. 7. 2017 14:06

Pokud nejsi znalý mobilů, pak asi bude lepší, když se nebudeš vyjadřovat a uvádět nesmyslné osobní dojmy a předsudky. Buď si jistý že za cenu do 4000 je Xiaomi 4x úplně v pohodě, precizní zpracování a výborná výdrž. Má oproti tvému návrhu lepší procesor, ó polovinu větší RAM, dvakrát takovou ROM a baterie má o třetinu vyšší kapacitu, skvělá čtečka otisků prstů, cena je nižší a je už v prodeji a otestován.
Sorry jako, ale tvoje doporučení kandiduje na Bludišťáka roku.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hesperus 17. 7. 2017 14:36

Jednoznačně Redmi 4X - tady není o čem přemýšlet a Honor 6A by byl fajn za cenu kolem 3 000,-. Menší paměť, baterie, výkon...
3110, 3310, W800i, 6680, U600, N95, ZTE Blade, Lenovo A660, Lumia 735, Huawei P9 Lite
Sennheiser IE60, Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595
Ryzen 1700@3,9GHz, Noctua C12p, RX480, 16GB RAM, Samsung 960 M.2 256GB, Asus B350 Prime, EVGA 550 G2, Antlion modmic
Hesperus
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 17. 7. 2017 14:42

Tesee.d

upřednostňuji větší RAM a lepší foťák. Jsem vášnivá fotografka, tak chci aby nefotil moc nekvalitně

Když fotoaparát, tak Nova Smart..

Na xiaomi má naskok....
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 17. 7. 2017 14:59

Hlavně ve vyšší ceně, která je hodně přes limit, všechny parametry horší, že ty chceš trumfnout moda?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Xr33 17. 7. 2017 15:19

roy1
Ulidni se. 1/4 ceny je v pohodě. Kvalita foto pro vášnivou fotografku,, rychlonabijeni, odladenost, servis a podpora vyrobce za to stojí. ;-)

Ale hádat se nebudu, mé penize to nejsou ... :-]
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 7. 2017 15:33

roy1 píše:Pokud nejsi znalý mobilů, pak asi bude lepší, když se nebudeš vyjadřovat a uvádět nesmyslné osobní dojmy a předsudky. Buď si jistý že za cenu do 4000 je Xiaomi 4x úplně v pohodě, precizní zpracování a výborná výdrž. Má oproti tvému návrhu lepší procesor, ó polovinu větší RAM, dvakrát takovou ROM a baterie má o třetinu vyšší kapacitu, skvělá čtečka otisků prstů, cena je nižší a je už v prodeji a otestován.
Sorry jako, ale tvoje doporučení kandiduje na Bludišťáka roku.

Díky za ocenění mých znalostí, vážím si toho. Na rozdíl od Xr33 nemám potřebu tlačit jen jednu a tu samou značku. Šaomi je hardwerově bomba, o tom se nepřu, ale já osobně bych si ji nekoupil. Tím neříkám, že tazatelka touhle volbou udělá chybu. Nevím, co tě irituje na tom, že jsem dal alternativu, sice parametrově horší, ale alternativu. Proč tedy Šaomi není doporučovaný téměř v každém vlákně zde, protože v poměru cena/parametry na něj nic nemá? Tím pádem by se všichni mohli vykašlat na mobily za pět šest litrů.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod roy1 17. 7. 2017 17:02

@dockalacek, mne nic neirituje, jen střízlivě hodnotím tvou alternativu. Znáš to, že "to nevadí že je to dál, zase je tudy horší cesta. .."
Btw, že tomu moc nerozumíš, správně píšeš sám. Hodnotit tvé znalosti by mne jinak ani nenapadlo
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Xr33 17. 7. 2017 17:20

Dockalacek
Kdyz uz víš, tak tu větu smazni. Dik.

No a jedna nabídka super výdrž a foto za čtyři by byla, nazdar roy1

Huawei Y7
https://m.heureka.cz/mobilni-telefony/h ... -dual-sim/
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 17. 7. 2017 17:32

Nazdar, pořád je to ó víc než 10% přes čtyři a RAM jen 2GB A poloviční rom. Hledej lépe. Nebo postni odkaz kde je ten kepl do čtyřky.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Xr33 17. 7. 2017 17:42

roy1. Už jsem to psal jednou, teď jen vášnivé fotografce k tomu fotoaparátu jeste obří výdrž a velký displej... ^^
Xr33 píše:roy1
Ulidni se. 1/4 ceny je v pohodě. Kvalita foto pro vášnivou fotografku,, rychlonabijeni, odladenost, servis a podpora vyrobce za to stojí. ;-)

Ale hádat se nebudu, mé penize to nejsou ... :-]

PS na romky nehraj, těch je vsude dost... :-D
Xr33
Junior

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor