iGET Blackview GP2 Mocha

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Politik 8. 7. 2017 07:52

Na Alze jsem natrefil na telefon iGET Blackview GP2 Mocha: https://www.alza.cz/iget-blackview-gp2- ... 993562.htm

A za 7000 kč mi přijde úplně bezkonkurenční.

Android 7, baterie 6000 mAh, RAM 4 GB, interní pamět 64 GB.

Problém je, že nemůžu k tomuto telefonu vygooglit vůbec žádnou recenzi ani v češtině ani v angličtině. Taky se mi nepodařilo najít vůbec žádné kryty ani na Aliexpressu ani na českém trhu.

Značku vidím poprvé, ale našel jsem, že se jedná o českou značku, která vyrábí mobily v Číně.

Máte k této značce a k tomuto konkrétnímu modelu nějaké další informace? Je nějaký důvod, proč do toho nejít?

Díky moc!

PS. Pokukoval jsem původně po Lenovo P2 ve stejné cenové relaci, ale ten má starý Android 6 a baterii i interní paměť menší. Pak jsem koukal i po LG X Power 2, ale ten má jen 2 GB RAM a interní pamět jen 16 GB, takže dost slabota.
Politik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 7. 2017 08:32

Nebudu nic dehonestovat ale reknu ti jak probiha vyroba.Mas kontakt v cine nebo si ho sezenes.V OEM fabrice sidlici v šen čenu si nechas ukazat modely ktery dela,vyberes model ktery ma int. oznaceni hun linpinkun :-),domluvite se na objemu x a expedici co x za cenu y.Ma zadnim krytu budes mit vyrazeno blackviewsmejd a v build.prop atd v textacich rovnez.
Pokud nejsi spokojen s nabidkou reknes ze chces jinou skladacku.Pozor,muze se stat ze vyroba v pondeli ma displaye od JDI,ve stredu od fabriky sidlici o blok dal v sen cenu.Vystupni kontrola atd plne v rezii OEM fabriky tedy cinanu.Vis proc najdes uplny minimum k temro modelum mimo HELP a shanim?
Developeri softwarovi se jim vyhybaj jak moru nebo malomocnymu,takze kde neni hodne lidi co by v komunite se o nej zajimali,neni ani co najit.
Takze pokud je problem musis se modlit za fix od zdroje,pokud je hw problem a neuznaji ti zaruku vetsinou slouzi jako uhledna podlozka na stole.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riki 8. 7. 2017 09:13

P2 dostala Android 7,takže starý nemá...a tahle značka je spíš říkání si o problémy s mobilem,ale máš záruku,tak můžeš zkusit...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 7. 2017 09:23

Tak ono obecně kupci cim vic pruhu tim vic adidas si nabehnou s zeleznou pravidelnosti...Pokud si mam vybrat mezi 6 giga ram a 3 giga ram,to byl jenom priklad,tak si skoro jiste zjistim jaky pameti jsou osazeny vlastne :-)
Praktickej vyznam ve velikosti tri vs 6 je roven nula,v propustnosti 100 procent podle toho co je to za model pametí a cim komunikuje,nikoliv podle kolik to je pameti :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 7. 2017 10:23

Ber Lenovo P2 a o iGetu ani na chvilku neuvažuj, u takovýchto noname fonu větší kapacita baterie neznamená delší výdrž, vsadim se že P2 vydrží minimálně stejně možná i víc
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xr33 8. 7. 2017 11:25

Politik

Iget.eu. mají stranky. Zkus se tam poptat.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod Santo 8. 7. 2017 11:30

Je to úplně stejný telefon jako "Blackview P2". Na ten je recenzí i příslušenství hodně. Taky jsem o něm chvilku přemýšlel, ale nemá gyroskop.
Santo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinsip 9. 7. 2017 19:48

iGet je český přeprodejce telefonů Blackview.

Blackview bych se nebál. Má na trhu víc modelů než nynější "Nokia". Sám máme 2 kusy Blackview R6 a žádný problém. Naopak SW vychyttávky, které bych tam nečekal a občas i aktualizace. Ale přechod z Androidu 6 na 7 se asi nedočkáme.

Problém bych ale viděl v Alze. Jak u nich koupíš něco jiného než Samsung, Huawei či jinou z vyšších značek, tak si při reklamaci u nich ani neškrtneš. Vlastní zkušenost s Prestigio a jeho sedmi závadama. :grr:
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 7. 2017 20:55

Bodejt by sis skrtl :-)
Pripadny dily a to ani blbosti typu membrana Alza ze vzduchu nevycaruje,to je kouzlo techto pseudoznacek ktery jsem zminoval.Kus za kus nebo zamitnout,protoze servis v realu NEEXISTUJE.Zamitnout je mnohem pravdepodobnejsi..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 12. 2017 01:54

O tomto pristroji a potažmo alze jsem cetl je to cesky "výrobce" tusim ze brnaci.
Něco jako Sencor tedy ricansky fast, evolveo, aligator by adart a podobne.
Naopak materska firma se zakazniky tady v cesku komunikuje a je napomocna, takze nevim kde jsi tohle vzal....no jo noname ruce pryc, tyhle presudky mam nejradeji, zkusenosti zadne ale hned odpad a smejd.
Sam mam dobře zkusenosti se sencorem od fastu nebo Concept ty tedy telefony nevyrabi, podpora je vstricna a komunikuje takze bud tak laskav aprestan zde sirit bludy ooooo, někdo te za to plati ci co?
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 12. 2017 08:19

V době,kdy se dá za tyhle peníze koupit Honor 8 bych o tom ani neuvažoval.Velká baterka není dostatečný důvod ani záruka obrovské výdrže,může vydržet kvůli špatné odladěnosti jen o den déle než zmíněný Honor.
Jestli chceš šetřit tak si kup Xiaomi,jestli chceš za telefon utratit víc tak raději zavedenou značku,on tu ten iGet do dvou let taky nemusí být.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 12. 2017 08:32

To máš samozřejmě pravdu, zavedené značky bývají na podobné ne li stejně cenové úrovni, ale co se týče podpory, je to plus minus až na Xiaomi zejména u projektu One asi nastejno.
Neméně důležité také je, jak člověku telefon sedne do dlaně a jak příjemné se mu s ním pracuje, mluvím za sebe, při používání čehokoliv od Huawei či Honoru jsem neměl ten super pocit jako v případě jiného, nevím proč takhle to mám takže ač jsou ty přístroje skvělé žádný si nekoupím.
Naopak a vím že tu budu za V, se mi líbí Nubia N1/N1 lite a neposlední i Doogee Mix 4/6GB 64GB navíc ty mixy jsem i zkoušel a ovládání bylo pro mě víc než příjemné, design je také originální a nelze si jej s ničím splést
Naposledy upravil Cheetah007 dne 26. 12. 2017 09:17, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 12. 2017 08:50

Člověče to se nedá číst.V první řadě si s telefonem kupuješ systém a ten buď sedí nebo ne.Mě nevyhovuje miui ani čistý android.Telefon většinou skončí v krytu,takže design je stejně irelevantní.A to je další problém,nabídka příslušenství.Další věc je dislpej a tam je dost velká pravděpodobnost lepší kvality u zavedených značek.Nevidím jediný rozumný důvod dávat za telefon rádoby značky,vyráběného v číně na zakázku jako propisky takovouhle částku.Ani jeden.
Naposledy upravil standavfr dne 26. 12. 2017 09:24, celkově upraveno 1
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 12. 2017 09:15

Ne nedá máš pravdu....to s tvým postem souhlasim také (překlepy jsme opravil pokud ti také vadí) malujes si to moc růžové a přitom nevíš že ve stejné třídě mají zavedení výrobci totéž a nechají si dělat u stejného OEM partnera plně v jejich režii jako noName ale vyvracet ti nic nebudu, .mysli si co chceš
Co se týká podpory sw ti značkovi na to ve střední až vyšší střední třídě, z 80%, kašlou úplně stejně jako noName..

-- 26 pro 2017, 09:25 --

Mimochodem, za chvíli sedám do auta a jedu k prodejci.
V jiném tématu jsem s tamním VIP členem řešil co vzít, na 90p to to vypadalo na tu Núbii, nicméně prodejce ji nemá bohužel skladem takže vezmu na zkoušku Doogee Mix 4/64GB
Pokud to bud mizérie není problém v týdnu vrátit.
Pokud jde o hw je tompodbne, je trochu menší a má Na namísto MM ale hlavně se mi už déle neskutečně líbí designové.
Design a ergonomie jsou jedny z hlavních kritérií při výběru telefonu tedy u mě.
Pokud jde o podporu s Oreem nepočítám, ale podle diskuzi updaty chodí a opravují drobné chybky mj i záseky v prostředí.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 26. 12. 2017 09:26, celkově upraveno 1
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 12. 2017 09:26

Napiš který výrobce, který model a kde jsi se to dozvěděl,takhle to tvoje tvrzení nemá žádnou váhu.
Design a ergonomie až po systému,jinak to může lehce být navoněná bída.Mě se z toho vytrácí to "nechci platit ta značku" když to stojí stejně jako značka.
Naposledy upravil standavfr dne 26. 12. 2017 09:29, celkově upraveno 1
standavfr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků