Samsung Galaxy S7 nebo Honor 9?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ulrico 5. 7. 2017 22:38

Tak bych si rád udělal radost a vyměnil moji S5. Nemohu se ale rozhodnout co zvolit. Proto bych si dovolil takovou malou anketu, od které si slibuji, že mě třeba nasměrujete :-)

Jak to vidím já:

Samsung Galaxy S7:
+ Amoled displej + Always On
+ optická stabilizace fotoaparátu
+ "asi" větší podpora do budoucna, "větší" značka
+ "asi" odladěnější (prověřenější) systém
+ pro mě o něco málo hezčí (decentnější) design

Honor 9:
+ dual SIM (možná bych mohl "zrušit" druhý služební mobil)
+ 64 GB interní paměti
? nevím, zda má displej oleofobní vrstvu
Naposledy upravil Ulrico dne 6. 7. 2017 00:08, celkově upraveno 2
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 7. 2017 22:55

Dualsim je, když využiješ, velká výhoda!
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ulrico 5. 7. 2017 23:04

Jasný, ale větší prioritu má pro mě foťák. S7 fotí velmi dobře, Honor zatím nevím, recenze zatím pořádně nejsou. Pokud bych se nakonec rozhodl pro S7, tak bych rád stihl akci cashback, takže moc času čekat až recenze budou nemám.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 7. 2017 23:14

Jasně, cashback sice platí do 20.8. 2017 ale akci můžou ukončit dřív, na to aby vyšlo dostatek recenzí na ten Honor je asi málo času..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 6. 7. 2017 07:42

O H9 tezko rict. Nikde nejsou recenze , pritom ten mobil uz je na recenzi dost dlouho na trhu.
Neverim , ze by H9 fotil spatne , huawei timto krokem zabila P10 a potrebujou zvysit prodeje , neb P10 neni moc povedena s nema prodeje jak P9.

Ktomu nevim jak podpora S7 , ale je to jiz dost stary mobil co ma nastupce. To H9 je teprv novinka. Takze podpora bude dlouha.

Pockal bych na recenzi , zatim bych sel spis do H9. Kvuli tomu , ze je to novinka. Ma dobry HW a podpora bude dlouha.

O ten cashback bych se nebal. Prodeje S7 nejsou nyni velke.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 6. 7. 2017 08:25

Tak počítám, že kolem vánoc bude Samsung S7 za cca 10000 v CZ distribuci, jako byl S6.... Takže o nic nejde.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ulrico 6. 7. 2017 09:46

Reku: Jo to je možné, ale obávám se, že už to budou jen ležáky, pač si nejsem jist, že se S7 ještě vyrábí či bude vyrábět. A jsem přesvědčen, že baterie u takovýchto ležáků nebude nikdy ve 100% kondici.
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod johnface1987 6. 7. 2017 13:22

To jsou zase nesmysly. Sám mám cca 5 měsíců starý telefon S7 a kupoval jsem jej před 2 měsíci. Baterie toho druhu se nabíjí při skladování před prodejem na polovinu. Kde snad ani po ročním skladování nemůže být poznatelně snížená kapacita natrvalo.

Já jsem z foťáku dost zklamaný. Always ON nepoužívám - žrout baterie více než na IPS. Systém moc odladěný není. Občas se sekne a dost často dělám restart. A dual SIM aby se ušetřilo pár kaček tam či jinde. To je nesmysl.
Naposledy upravil johnface1987 dne 6. 7. 2017 14:10, celkově upraveno 1
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Frery 6. 7. 2017 14:09

z foťáku zklamaný ? asi jsi těch fotek viděl málo ;-)
Systém moc odladěný není . Občas se sekne a dost často dělám restart .... vůbec jsem si nevšiml,to tam musíš mít ,nahrané nějaké programy které to dělají, např. task killery a různé balasty ;-)
Always ON nepoužívám - žrout baterie více než na IPS ... to myslíš vážně ? mám Always ON spuštěné celý den i v noci svítí ,a co jsem zpozoroval,tak za noc mi klesla baterie o 2 % ... to neřeším ;-)

a proč ti to píši ? protože jsem spokojený uživatel S7 Edge,kterému jede foun tak jak má ;-)
S7 Edge

pospíchám, jedou mi stroje
Frery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ulrico 6. 7. 2017 14:13

Nejde mi o to, že bych na dual SIM ušetřil, mám neomezený tarif. Výhodou dual SIM by bylo, že bych nemusel tahat 2 telefony (služební a soukromý).
Ulrico
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 7. 2017 14:18

a to je sakra výhoda mit jenom jeden, kdysi jsem používal smartfon a klasickou Nokii, bo nebyl dualsim a nikdy jsem si nezvykl
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnface1987 6. 7. 2017 14:24

S7 edge v dotazu není a já mám S7.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Frery 6. 7. 2017 14:25

to je jiný telefon ?
S7 Edge

pospíchám, jedou mi stroje
Frery
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnface1987 6. 7. 2017 16:32

S7 edge má větší baterii. Myslím, že S7 se hodně přeceňuje. A na trhu jsou i jiné telefony, které stojí za pozornost, pokud nejsi limitovaný financemi.
johnface1987
Junior

Odeslat příspěvekod Ulrico 6. 7. 2017 19:03

Tak 20 tis. se mi za telefon dávat nechce, představoval bych si cenu do 13 tis. No a s cashbackem se do této ceny vejdu i s S7. Zpočátku se mi líbil Huawei P10, ale vzhledem k chybějící oleofobní vrstvě jsem jej vyřadil. Takové prachy to stojí a ještě ošidí displej. A v žádném případě nehodlám na displej lepit fólii či sklo. No a popravdě nic jiného mě nenadchlo. Proto jsem skončil u S7, načež se ještě objevil Honor 9. Ačkoliv parametry se zdají být velmi dobré, tak se trochu obávám, že v reálu to zase až tak super být nemusí.
Ulrico
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků