Nový mobil do 15 tisíc

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Gnaver 26. 6. 2017 07:17

Zdravím všechny,

Už dlouho přemýšlím o výměně Nexusu 5x za něco nového. Nejdřív jsem pokukoval po Honoru 8 před pár měsíci, ale odolal jsem a nyní zkusím sehnat něco o trochu lepšího.

Rozpočet: max 15 tisíc, ovšem čím méně tím lépe (ideál 11-13)

Mobil využívám pro pracovní, tak i pro osobní účely. Nejdůležitější pro mne je kvalita fotek, multitasking a voděodolnost je vítána.

Adepti co jsem já koukal: S7, S7 Edge, LG G6, Oneplus 5

Prosím o radu, který ze zmíněných za to stojí, popřípadě poradit i jiné.
Gnaver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2017 07:28

Asi ten S7, cena EU distribuce v ověřeném eshopu je mírně nad 13k
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gnaver 26. 6. 2017 08:03

Dá se za ověřený eshop považovat čajnamobil a mobiltel? Koukal jsem na heuréku na pár stránek recenze a OK. Bohužel nikde není info, jak jsou vstřícní k reklamacím.
Gnaver
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2017 08:06

Ověřený eshop s EU distr. je Max-shop
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dusan182 26. 6. 2017 09:39

alza ma ted akci na samsungy,
1500 Kč sleva pri vraceni stareho tlacitkoveho tel. tzv. "srotovne" + samsung ma opet akci 2500 cash back.
dusan182
Junior

Odeslat příspěvekod bkf.1 26. 6. 2017 09:53

Určitě vem S7 ;-) Nad Oneplus bych možná také přemýšlel, ale nevím, neměl jsem v ruce. Každopádně v takové cenové relaci bych se raději vyhnul číňanům typu LG, "hujahej", Lenovo apod. Tváří se že jsou to velké značky, co dělají kvalitní zařízení, ale když to člověk dostane do ruky a chvíli s tím něco dělá, tak z toho ta čína je prostě je cítit... a vyjímky potvrzují pravidlo... proto bych nezkoušel blbiny a vzal tu S7ku, sám ji mám (taky jsem využil cashbackovou akci) a musím potvrdit, že tohle se Samsungu fakt povedlo, snad mě něčím nepřekvapí :)

PS: Hlavně si projdi obchody jaké nabízejí akce ;)
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 26. 6. 2017 10:00

bkf.1
Každopádně v takové cenové relaci bych se raději vyhnul číňanům typu LG,...


LG je Korea, ...stejně jako Samsung..
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod bkf.1 26. 6. 2017 10:19

Já označením "čína" myslel samozřejmě kvalitu a ne odkud to je, na tom v podstatě vůbec nesejde...
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2017 10:44

Mám Lenovo a nemám naprosto žádný problém s kvalitou :-) a kdyby jsi dostal do ruky Lenovo P2 nebo Moto Z tak neuvěříš, že je to ,,jenom čína''
ještě zmíním Huawei, které taky mám, precizní konstrukce a zpracování..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bkf.1 26. 6. 2017 11:23

Samozřejmě myslím i software a ergonomii ovládání (solidní materiály už dávají kdejaké značky). Někomu třeba nevyhovuje jak to řeší Samsung, ale s tím jsem se v podstatě nepotkal, spíše lidé v mém okolí k Samsungu utíkají, protože jim to ovládání více vyhovuje... třeba teď kolega (věk něco k 60ce), který měl Lenovo a pak "hujahej" (nevím co to bylo za telefony, ale cenová relace kolem 6 tis.) a po tom, co jsem mu vybral J5ku 2016, tak mi po nějakém měsíci řekl, že tak spokojený s telefonem snad ještě ani nebyl a takových názorů kolem sebe slyším hodně naopak roste nespokojenost s telefony od "hujaheje" i co se týče poruchovosti. Samozřejmě moje okolí může být úplně jiné než u uživatelů zde...
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 26. 6. 2017 12:46

Sel bych do
s7 nebo edge
Pote kdyby ne s7 tak ten 1+5
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pedes 26. 6. 2017 13:32

bkf.1 - docela by mě zajímalo z čeho při vašem hodnocení "číny" vycházíte. Pominu známé ve svém okolí a vezmu statistiky.. Huawei není 3 nejprodávanější značkou proto, že by dělal nekvalitní zařízení. Jednak to není montovna součástek,ale vyvíjí svůj HW, jednak drží podporu. Jen v letošním roce dostal Huawei P8lite 3 aktualizace a to se nejedná o vrcholný model. Mimo to, lze se podívat do poruchovosti v některých eshopech.
Je celá řada značek a jejich modelů, které dne sjiž nepatří do té skupiny "je to čína". Naopak jsou mnohdy dál.
To, že se chyby nevyhnou ani Samsungu je zřejmé třeba s fiaskem kolem Notu nebo ošoupávajícím se tlačítku u S7 atd.
pedes
Junior

Odeslat příspěvekod bkf.1 26. 6. 2017 14:07

pedes:
Vycházím se svého okolí a z toho jaké lidi kolem mě mají nároky. To je pro mě ZÁSADNÍ statistika. Mě i lidem v mém okolí je u zadele, kde se to montuje, jak se to vyrábí apod. chtějí spolehlivost a ovládání, které jim vyhovuje a samozřejmě aby zařízení nestálo majlant. Spousta lidí podlehlo reklamní vlně "hujaheje" a já poslední dobou slyším samé "chcíplo mi tohle a onohle...". Neříkám, že by Samsungy byly bez chyb a kolikrát dost zásadních, ale při porovnání s konkurencí prostě nenacházím nic lepšího, spolehlivějšího a co se týče celkově výběru, tak nehodlám pak od nikoho poslouchat, že jsem mu/jí vybral nějakej krám. Můžu se v budoucnu splést a vybrat Samsunga co na tom bude špatně třeba po všech stránkách, ale to se zatím nestalo a dokud se tak nestane, tak nemám důvod měnit, co zatím bezproblémů funguje...

PS: Tak to jsem zvědav jak bude to tlačítko vypadat třeba za rok :-)
PS2: Když jsme u té poruchovosti, tak třeba teď mi ukazovala kolegyně, jak jí zežloutl displej u "hujaheje", takže mám dalšího do "sbírky" :-)
bkf.1
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 26. 6. 2017 14:12

Kdo je ten hujahej ?

A jak žloutnou displeje ?
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod bkf.1 26. 6. 2017 14:26

To nevím jak žloutnou, já je nevyrábím :-D A je toho víc... chcíplé reproduktory, sloty na sim karty a sd karty, vadné dotykové vrstvy... a to nejsem sám, kdo takové lidi má kolem sebe teď, dokonce jsou už i tací co prohlašovali že "hujahej" si už v životě nekoupí, když chcípl celé rodině... nj asi to bude jen smůla že? :-D
bkf.1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků