Mobil do 200€. Náhrada lumie

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MrFail 25. 6. 2017 15:25

Dobrý deň,
obraciam na Vás, či by ste mi nevedeli pomôcť s výberom MT. Viac ľudí vie viac.
Keďže v súčasnej dobe mám chuť rozmlátiť svoju súčasnú lumiu, hľadám nový MT. Najlepšie s pure Androidom ale bohužiaľ takých MT nie je veľa a ten čo je (lenovo moto?) mi nevyhovuje. Cena do 200€ nie viac. Mobil by mal mať slušný výkon ale aj dobre navonok vypadať. Fotiť môže priemerne (na tých zopár momentiek počas roku + fotenie dokumentov)
Čo som zbežne pozrel:

Xiaomi Redmi 4X - cena skvelá, výkonu dosť, baterka ohromná, foťák neviem, kovová
Sony Xperia XA - štýlovka, zaradil som ho tu len preto ,že je to Sony, plastová
Huawei P9 lite (2016) - celkom dobrý, nemám dobré skúsenosti so značkou Huawei (mal som v rukách P8 lite, dizajnovo nič moc rovnako ako p9 lite), kovová
Lenovo Moto G4 plus, G5 - dobrý výkon ale plast a trochu prepálená cena.
Za návrhy, odpovede, rady a typy vopred ďakujem.
EDIT: Konštrukcia najlepšie kovová ( nie len rám). MT bude kupovaný v kamennej predajni (nestačí len najnižšia cena na heureke)
Naposledy upravil MrFail dne 25. 6. 2017 16:08, celkově upraveno 2
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 6. 2017 15:44

Moto G4 Plus, Moto G5
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 25. 6. 2017 16:03

Plastu sa chcem čo najviac vyhnúť ;-] preto ich (zatiaľ) posúvam na koniec výberu.
My smartphone history: Samsung Galaxy Mini -> Huawei Ascend Y210 -> Microsoft Lumia 640 Dual Sim -> Xiaomi Mi A1 (aktuálne)
---
Mobily (klasické) - historia: Sony Ericsson w910i
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 6. 2017 16:18

Máš nízký cenový limit a vyšší požadavky, chceš pure android - ve výběru máš Xiaomi a Huawei s nejmohutnější nadstavbou :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 25. 6. 2017 16:41

Trochu přidat a Honor 8.
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 6. 2017 16:44

Trochu přidat a Nokii 6
https://mobilenet.cz/clanky/nokia-6-je-robustnim-smartphonem-rozhodne-ji-nezlomite-32442?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C9437408036
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 26. 6. 2017 07:28

Ta nokia vyzerá dobre. Síce SD 430 ale inak fajn. Ale počkal by som kým mu trochu spadne cena. Honor 8 je cenovo prestrel.
Moto je... Lenovo. V mobiloch lenovo posúvam na posledné miesto (aj keď viem ,že moto ako Motorola). Hlavne kvôli SW podpore ktorá je otrasná.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2017 07:35

Co jsi měl za mobil Lenovo (Moto)? Ptám se proto, že na svém Lenovu, které mám 4mes. jsem dostal dvě větší aktualizace, zatímco na Huawei, které mám přes 1/2r nepřišlo nic
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 26. 6. 2017 08:08

Mal som Lenovo A6000, P1m a Vibe k5. Moto som nemal, preto neviem ako je na tom sw podpora u série moto.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2017 08:20

Tak určitě řada Moto bude lépe podporována, asi také zaleží na jednotlivých modelech (myslím, že toto platí všeobecně u všech značek)

-- 26. 6. 2017 09:31 --

Nokia avizuje pravidelné aktualizace u všech svých modelu
https://mobilenet.cz/clanky/nokia-slibuje-mesicni-bezpecnostni-aktualizace-pro-sve-nove-modely-32452?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C3509787047
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 26. 6. 2017 08:52

Takže mi ostali Lenovo Moto a Nokia. Počkám na recenzie Nokie a uvidím do čoho pôjdem.
Razantne ste mi zjednodušili rozhodovanie.
Veľká vďaka :)
---
Ak by ste ešte mali nejaké návrhy, kľudne píšte. Vlákno budem priebežne kontrolovať.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 6. 2017 11:03

Jde o to, že s pure androidem a kovovou konstrukcí v ceně 200-250€ v oficiální distribuci toho na výběr moc není..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 26. 6. 2017 11:52

Tak ono Lenovo Moto, ať už G4, G4 Plus, G5, je všude chváleno a ty telefony nemají moc slabin. Nokia vypadá papírově dobře, ale moc recenzí jsem neviděl...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod MrFail 29. 8. 2017 10:28

Obnovujem túto tému z dôvodu nedostupnosti a podľa recenzií aj mnoho chýb danej Nokie.
Cena: Zvýšená na 250€
Požiadavky: Aby vydržal tak 4 roky, pravidelné aktualizácie...
!!!Dôležitá poznámka!!!
Neviem či mám byť zaťažený na pure android. Áno, bolo by to pekné, keby som ho mal ale keď porovnám pure android moto g5s (snap 430) a xiaomi (snap 625) pričom xiaomi je lacnejšie, neviem či sa oplatí priplatiť až toľko za pure android. A príkladov je veľa. Ako je možné, že mobil s pure android je drahší a horší ako mobil s nadstavbou?
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 29. 8. 2017 10:44

Kup Xiaomi Redmi Note 4 Globál, tam budeš mít časté aktualizace
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků