Jaký telefon pro druháka? (8 let)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod SindyDog - FaNitos 1. 6. 2017 15:09

Dobrý den,

chtěl bych se s Vámi poradit, jaký telefon pro mého syna. Je mu 8 a půl roku, chce dotyk. mobil a sem tam něco si zahrát..znáte to.

Rád bych se vešel do 2 tis., ale může být i nějaká stovka přes...a určitě Android.

Děkuji za vaše tipy a rady, kde jak co koupit či nekoupit. ;-]
SindyDog - FaNitos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2017 15:58

Bude potřebovat LTE? Asi ne, že?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotrcka 1. 6. 2017 16:19

je to jedno, za 14 dni bude rozflakany a budes zakladat nove vlakno.

moj osobny nazor: 8 rocne dieta este telefon nepotrebuje, obzvlast nie dotykovu placku kde hrami vymrska baterku raz-dva a ten mobil potom nebude plnit ani kontrolnu a bezpecnostnu funkciu (z vybiteho mobilu je dost problem volat).
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 1. 6. 2017 16:23

Dejme tomu, že se tak nestane, ale každopádně bych vzal telefon s větší baterií i za cenu příplatku
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kotrcka 1. 6. 2017 16:31

inspiracia:

nove telefony v alze s baterkou 3200 mAh a viac:

https://www.alza.cz/levne-mobilni-telef ... 00&sc=1007

za ten peniaz to nebude vyhra ani u jedneho, ale:

https://www.alza.cz/doogee-x5-max-pro?d ... d=18851259

ma 16 GB ulozisko, 2 GB RAM...
kotrcka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SindyDog - FaNitos 1. 6. 2017 17:17

Já právě syna vozím do školy dál a už kolikrát jsme si potřebovali volat kvůli vyzvednutí...takže je to hlavně z praktického hlediska.

A co tento? http://aukro.cz/lenovo-a6000-lte-white- ... 69235.html
SindyDog - FaNitos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xlendi 1. 6. 2017 19:01

Dle osobní zkušenosti Lenovo radši už ne. Minimální konfigurace:
- Android (iOS je drahý, Windows Pohne bohužel už nepoužitelný), minimálně A 6, raději A 7
- 2GB RAM
- 16GB úložiště
- 5 placů
- měl by podporovat micro SD kartu
- nedoporučuji moc šetřit na značce, když Čína, tak Huawei, když šetřit, tak P9-lite, když hodně šetřit, tak P8-lite
- pokud nemáte problém s penězi, tak Samsung J5 nebo ještě lépe A5
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 1. 6. 2017 19:40

Cena 2000kč je hrozně málo. Ano dá se něco sehnat, ale budou to telefony s 512 max. s 1GB Ram, starší kousky, malá vnitřní paměť a skoro nepoužitelné. Děti jsou šikovné a kluk si tam začne sám instalovat různé hry atd. Telefon bude během chvilky zasekaný a nepoužitelný. Rozumím tomu, že 8 letému dítěti se nechce kupovat dražší telefon, ale vycházím z vlastních zkušeností. Já bych doporučil Xiaomi Redmi 4A za 3003kč, 2GB Ram, 32GB pamět, pam. karty, baterie 3120mAh, HD displej( baterie by měla vydržet déle)....https://xiaomimobile.cz/xiaomi-redmi-4a ... obal-.html. Toť můj tip.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 1. 6. 2017 20:06

Toto je strašně obecné, každý na to má svůj pohled. Osobně bych neraději v rukou tak malých dětí smartphony také neviděl, ale nelze jen kvůli tomu, že my jsme to měli jinak, upírat dnešním dětem, všechny možnosti dnešní doby. To jen obecně.
Jinak naprosto souhlasím s stm01. Před vánoci jsem de facto řešil to samé a zvolil jsem stejně jako píše on (pro méně chápavé, viz. příspěvek shora). Ono kotrcka, opravdu nejde o to, že se nám osobně to zdá zbytečné, ale o praktickou využitelnost, která nám usnadňuje mnoho věcí. Kdyby bylo potřeba, mám k tomu úplně aktuální a adekvátní zkušenost z dnešního dne, klidně ji postnu, kdyby bylo potřeba.
Jinak SDFN: to Lenovo by se také dalo, ale dle parametrů bych to já osobně dnes už nezvolil. Jestli však jsou peníze zcela rozhodující, nevidím v tom problém, pakliže můžeš připlatit, tak bych se řídil viz. stm01, čímž mám na mysli především parametry, na modelu smartphonu až tak nezáleží.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Xr33 1. 6. 2017 20:12

SindyDog - FaNitos
Doogee X6 Pro za 2380 ze Servatech. Doprava zdarma, 3000 ma baterie, 5,5 palců displej, ať na něm něco vidí, 2/16 Gb pameti, LTE, dual sim, ovladani senz.tlacitky pod displejen, dual sim, perlicka je vyborne RDS FM radio, to se jen tak nevidi, Android 6 bez nadstaveb, běhá jako vítr ...

Případně se dá pouzit kvuli nižší cene i Doogee x5 za 1790 Kč, spolehlivý běhá jako vitr na hrach, má nezabastleny android , má výborný displej..Oproti X6 pro má menší displej, méně paměti, slabsi baterii, potřebuje pro hry a pod SD paměťovou kartu, o trchu slabší výkon, nemá LTE, ale Wi Fi je spolehlivé, ale telefon plne postačuje i na hry.

http://www.servatech.cz/mobilni-telefon ... 00815.html
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 1. 6. 2017 20:50

Tohle fórum je i o zkušenostech ostatních. Takže moje zkušenosti se značkami GoClever, Doodgee, Prestigio a Lenovo, které jsem postupně kupoval dceři v době, kdy jí bylo 9 až 12 (resp. Prestigio a Lenovo po mě sdědila), byly horší až špatné. S nejstarším Samsungem Pocket byla spokojená, jen už přestaly některé fuknce z Androidu 2.3 fungovat (měla ho od cca sedmi do devíti let). Teď má poslední dva roky Huawei P8 lite a naprostá spokojenost. A pokud ho neztratí nebo nerozfláká, tak ho hodlá mít ještě aspoň dva roky. Když to spočítám, tak GoClever a Doodgee mě dohromady stály asi pět nebo možná i šest tisíc (taky jsem chtěl šetřit), ty dva další šmejdy jsem si kupoval pro sebe vždy jako druhý (LTE) telefon a rád jsem se jich zbavil, takže je nepočítám (a toho phabletu od Lenova jsem se navíc zbavil v rámci reklamace). Ale kdybych už někdy v roce 2014 koupil dceři nějaký aspoň tošku značkovější telefon za rozumný peníz, tak ho má dosud. Takže opravdu doporučuji moc nešetřit. Telefon pro dítě musí splňovat taky jednu věc - musí vždy fungovat (což třeba GoClever ani Prestigio např. moc nefungovaly). Když měla dcera Prestigio, tak ještě předtím, že jí praskl displej, nosila "pro jistotu" ještě ten stařičký Samsung a když Prestigio přestalo fungovat, tak si do něj prostě přendala SIMku, aby mohla aspoň volat. Nikomu nic nenutím, ale tohle je moje zkušenost.
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod Mikka1 1. 6. 2017 21:03

Mně se osvědčil Alcatel tehdy za 3000, odolává už tři roky, ale asi jsem měla štěstí na kus. Navíc má obal, který překryje displej - to asi taky pomohlo.

Jinak IMHO děti potřebují dotykáč. Oni to s těmi tlačítkovými moc neumí, jsou zvyklí ťukat. Baterku bych neřešila, ve škole jim zas tak moc hrát nedovolí.

Ale i kdyby mi nezáleželo na penězích (a že mě záleželo), nikdy bych nedala Samsung, Lenovo atd., prostě jakoukoliv známou značku. Nezdá se to, ale v tomto se orientují velmi dobře, zejména jejich starší spolužáci a kradou. Škola s tím samozřejmě nic společného mít nebude chtít, nemají to nosit s sebou do školy...
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Xr33 1. 6. 2017 21:25

xlendi

To je zavádějící co píšeš.
Od roku 2014 výrazně stoupl výkon a kvalita vsech telefonů, to se nedá srovnávat. A nemůžeš michat do sebe značky s vlastním vyvojem a fabrikou, jako je třeba Googeen, Huawei a no name telefony, Go Clever, Prestigio a pod.
Xr33
Junior

Odeslat příspěvekod martinsip 3. 6. 2017 15:18

2.000,- za nový u nás je hrozně málo. Budeš muset vzít něco z Číny. Tam v poho 2GB RAM, 32GB ROM, 5"-5,5". Vem ale spíš menší.

Jinak můj mladší syn (6,5 roku) má problém odemknout telefon svým otiskem prstu, takže stejně přes kód. Ale v jeho třídě jsou mobily stejně zakázaný

-- 3. 6. 2017 16:25 --

SindyDog - FaNitos píše:Já právě syna vozím do školy dál a už kolikrát jsme si potřebovali volat kvůli vyzvednutí...takže je to hlavně z praktického hlediska.
Přesně.
Já naprosto nechápu, jak naše generace bez mobilů mohla přežít až do dospělosti a jakto že nás rodiče klidně v 7mi, 8mi letech nechali chodit do/ze školy samotné. Nezodpovědní rodiče to byli :mrgreen:
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 3. 6. 2017 16:11

taky souhlasim s Xiaomi 4A... v červenci budu kupovat synovi 8 let právě tento.
Ještě jsem uvažoval o xiaomi 3S i když nemá CZ LTE ale má lepší výbavu.
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků