Hodně muziky za málo...

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 30. 5. 2017 12:41

Děkuji vám za vcelku věcné a zajímavé rady pro koupi telefonu. Teď bych ještě rád vyřešil koupi ještě jednoho telefonu do rodiny.

Hodně muziky za málo peněz, to doslova. Smarphone bude používaný především pro multimédia, internet, občas video, spoustu poslechu hudby přes sluchátka nebo přes reproduktor (případně přes bluetooth reproduktor). Spíše než mikrofon bude vytěžovaný displej, tedy psaní, čtení a reproduktor. Přední fotoaparát nemusí mít valnou kvalitu, zadní by měl "umět" fotit, nikoli "malovat".
Smartphone bude určený pro mladého muže, měl by mít i diodu, tu prý taky nemají všichni, aby při vypnutém zvuku, když ho bude mít položený na stole ve škole viděl, že mu něco přišlo. Nějaký kovový rámeček, případně to vyřešíme pouzdrem. Telefon by měl trošku vypadat.

Asi je takových požadavků hodně, dobře vypadající, levný a ne úplně špatný telefon, ale já se v tomto zas tolik nevyznám, a když si mladej ukáže na plácačku za 20tis. jdou na mně mdloby. ;-) Takže cena by měla být nízká, do 6000, ještě lépe kolem 5000. Nechceme objednávat z Číny kvůli případným problémům se servisem. S cenou je možné se pohnout i nad 6tis., výš ale jít opravdu nechci.

Zkoušel jsem různě na netu hledat pomocí různých vyhledávačů, ale pokaždé mi to vyhodí něco jiného a těžko z toho něco vyberu.
Naposledy upravil Ondatra2222 dne 31. 5. 2017 12:08, celkově upraveno 1
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 30. 5. 2017 15:38

Huawei P9 Lite nebo Honor7 Lite
Asus Zenfone3 Max ZC520TL
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 30. 5. 2017 16:37

XIAOMI Redmi 4X, hlavně kvůli vydrži a zvuku, s pistony není co řešit.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 31. 5. 2017 12:04

Nick Cave: Asus vypadá zajímavě. I ty další. Díky.

Jen ještě podotázka, osobně jsem přemýšlel nad větším displejem. Když by měl mít úhlopříčku 5,5" a větší, na který bychom se měli zaměřit.

A jenom bych se ještě chtěl zeptat, který z možností, které tu jsou a případně se objeví, má nejlepší zvuk. Kdo má zkušenost, prosím o názor. Děkuji.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 5. 2017 12:19

Zvuk v této cenové kategorii záleží spíše na kvalitě sluchátek a jak si ho ,,vyladíš''
5,5p bych vzal Lenovo P1
http://www.1nakup.cz/lenovo-vibe-p1-dual-lte-gold/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 5. 2017 13:41

suverene nejlepsi zvuk a to o nekolik levlu v cene do desetitisic maji lenova ktere maji dva reproduktory na predni strane,jeden dole,druhej nahore,na zadech je jak znamo k nicemu :-) a ma ho na zadech pritom 90 procent produkce,dolby atmos a wolfson audio codec.S dolby atmos a wolfsonem je jich vic,se stereo repro vpredu par modelu,novy vibe aka nektery z rady K nebo s 7 na zacatku,znaceni je naprd,ti blazni znaci totozny modely,tremi nazvy.Pokud je zvuk priorita nenajdes nic lepsiho do 10000 a hodne malo lepsiho v jakykoliv relaci.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 31. 5. 2017 13:57

oooooooooo: Bohužel se v tom co jsi napsal moc nevyznám. Myslíš Lenovo řady K, tedy např. K6 apod.? Protože jinak nevím, vůbec jsem nepochopil o kterých píšeš. Chyba je asi na mé straně. ;) Vygooglil jsem třeba K6 Plus, je mezi těmi které si myslel? Ještě Moto G5, ten má repro z přední strany, pokud jsem pochopil, zvuk samozřejmě posoudit nemůžu.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 31. 5. 2017 14:04

Lenovo K6 Note, Lenovo A7010
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 5. 2017 17:14

Tak ten vycet je zrovna klasika,k5 note a k6 note,jsou o nakej stupinek niz nez k4 note,lenovo no,tam logiku nehledej..taakze A7010a48 bez privlastku ano,s privlastkem si seredne nabehnes,za to ze budes mit internal memory vetsi ziskas uplne ve vsech ostatnich parametrech horsi telefon.Navic to maji blbe znaceny i na eshopech,tudiz vlastni aktivita nutnaaa :-),dotaz jestli opravdu to ma dany parametry,nebo nakup kde si spustis,zkontrolujes.
K6 note,K5 note na 1 reprak vzadu jim s.re alik :-),dolby atmos to nevytrhne potom
A abys vedel ze sem je mel fakt v ruce,screen z jednoho shopu.V dalsim mam koupeny jiny vibe,kacka,p radu atd
Obrázek[/URL]
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 3. 6. 2017 12:48

Děkuju všem za odpovědi. Jen ještě prosím, co když rozšířím požadavky o velký displej. Řekněme nad 5,5 palců? Jde něco doporučit, nebo zůstává tento výběr, protože za danou cenu je to to nejlepší? Opět kromě noname čína.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 6. 2017 13:58

za 7k Lenovo Phab2 Plus, mám, naprostá spokojenost, zvuk výborný
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 6. 2017 15:23

Obdatra2222
Jenom k tem jak rikas noname a mne nikdo z zaujatosti vuci lenovu protoze jsem mel minimalne 10 modelu jejich pidezirat nemuze..
90 procent produkce lenova si ani neuprdne zpracovanim, podporou,vybavou vuci cinanum o kterychs tady neslysel.Treba firma co dela Oppo vyrabi x dalsich modelu pod jinou znackou a vetsina s prstem v nose to natre kazdymu lenovu v kazdem ohledu a koneckoncu i co se tyce prodeju celkovych, lenovo za nimi plapola s odstupem.A kdyz se budu bavit o jednotlivych modelech tak takovych najdes hromady..
Dnes musis rozdelovat na OEM vyrobce a zbytek, na znacky se nehraje,vlastne hraje,LG za super cenu s super logem prestrelenou cenou ,vecne v servisu a hodici se pouze k hodu z okna do popelnice.No ale neni to noname z hlediska kupce.A takovych pripadu je vic.
Cleneni noname vs tradicni znacka je blbost,OEM a ostatni,jo to dava smysl.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 3. 6. 2017 15:29

Já Lenovo řadím ke kdejakým čínským výrobcům. Jediný rozdíl je, že tu má oficiální prodej.
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondatra2222 3. 6. 2017 17:38

oooooooooo píše:Obdatra2222
Jenom k tem jak rikas noname a mne nikdo z zaujatosti vuci lenovu protoze jsem mel minimalne 10 modelu jejich pidezirat nemuze..
90 procent produkce lenova si ani neuprdne zpracovanim, podporou,vybavou vuci cinanum o kterychs tady neslysel.Treba firma co dela Oppo vyrabi x dalsich modelu pod jinou znackou a vetsina s prstem v nose to natre kazdymu lenovu v kazdem ohledu a koneckoncu i co se tyce prodeju celkovych, lenovo za nimi plapola s odstupem.A kdyz se budu bavit o jednotlivych modelech tak takovych najdes hromady..
Dnes musis rozdelovat na OEM vyrobce a zbytek, na znacky se nehraje,vlastne hraje,LG za super cenu s super logem prestrelenou cenou ,vecne v servisu a hodici se pouze k hodu z okna do popelnice.No ale neni to noname z hlediska kupce.A takovych pripadu je vic.
Cleneni noname vs tradicni znacka je blbost,OEM a ostatni,jo to dava smysl.


On je mnohem větší problém s dostupností servisu, reklamace a vůbec. Telefon z kameného obchodu můžu přinést do obchodu když bude vadný, z eshopu můžu poslat zpět, ale ten z "číny" můžu použít jako podložku pod viklající se stůl. Posílat to v angličtině nebo hůř čínštině někam, čekat a pak se kdovíjak dohadovat kdovíočem, ... Když se balíčku cestou ke mně něco stane, telefon bude poškozenej, v cz můžu celkem jednoduše reklamovat, z "číny" to tak jednoduché pro mě nebude.

Myslím že jsem nepsal, že jsou ťin-ťonk nebo jak se jmenují horší než "naše". Jde hlavně o dostupnost a následný servis.
Ondatra2222
Junior

Odeslat příspěvekod green.m 5. 6. 2017 11:40

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit Huawei P9 Lite 2017, za mě super poměr cena/výkon.
green.m
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků