Malý, odolný a nesmrtelný:)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tetrao 25. 5. 2017 08:44

K té výdrži - když tím autem jezdit nebudeš, tak žádný kanystr potřebovat nebudeš. Nejezdíš - nemáš spotřebu benzínu. U telefonu je to hodně individuální, zaleží na používání. Když ho nebudeš používat, tak ti výdrži i ten týden. Powerbanka je úplně v pohodě a super věc na nějaký výlet, když víš o tom, že nebude kde nabíjet...
tetrao
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 25. 5. 2017 08:58

Iphone SE je docela odolný, ženě padá poměrně často, ale zatím vše odnáší jen kryt a krycí sklo. Přece jen, je malý a bytelný. Jinak baterie, i přes svou nízkou hodnotu, vydrží dva dny. Fotky (zadní kamerou), jsou super, tel jede pořád bleskurychle.

PS: já také opouštím WM, zkusím trochu exotiky a objednal jsem čínu :D
PPS: asi stejně také skončím u iOS
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod mcsafety 25. 5. 2017 09:10

Mám taky SE, výdrž je naprosto v pohodě. Nesmíš u iOS porovnávat s androidem papírové parametry, tak to úplně nefunguje.
mcsafety
Junior

Odeslat příspěvekod EdhelJoe 25. 5. 2017 18:52

Neříkám, že si powerbanku nepořídím (právě kvůli delším vandrům by byla super), ale rád bych, aby ten telefon byl dostatečně dlouho soběstačný i bez ní.
Chtěl jsem se iPhonu vyhnout, ale už jste ho tu zmínili asi čtyři. Jedno jabko v rodině máme, nabíjí se v podstatě denně a mám z té značky iracionální obavy. Papírově se teda prý srovnávat nedají, ale cenou a velikostí jsou na tom v podstatě stejně s tou Xperií (X compact). Kdybych si měl vybrat z těchhle dvou, můžete mi dát pár důvodů, proč je tenhle lepší než ten druhý? (A připomínám, že moje současná Nokia jede v podstatě v DOSu a je hloupá, takže s chytrými telefony a jejich OS nemám žádné zkušenosti.)
EdhelJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukodlak 25. 5. 2017 19:22

Nokia 3310- jediná správná volba.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 25. 5. 2017 20:09

myslíš skutečnou legendu N 3310ku anebo prekabátěnů N 222jku ? :-D , Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod qsubt 26. 5. 2017 01:06

x compact mam, baterka je uplne ok, mojim pouzivanim 3-4 dny, ale je fakt ze videa moc nesleduju. nepocitej s tim ze je ale nejak odolna, mne nespadla.

Pro tebe bude asi lepsi toto:
https://www.aliexpress.com/item/Refurbi ... 26786.html

a za zbylych 9tis z rozpoctu si zajed na dovolenou...

-- 26. 5. 2017 02:23 --

EdhelJoe píše: O té Xperii tu na fóru všichni píšou, že má výdrž dobrou, ale nikdo nenapíše, kolik to je ve dnech a při jakém používání.
Samsung S7 je bohužel mimo moje cenové možnosti.


Ale pocitej s tim ze podstatne je to, jak dlouho denne zhavis displej, ja moc ne, jedu prevazne IM, obcas prohlizec, twitter, budik... atd...
screenshoty: https://mega.nz/#F!KF0SXYZB!ZV9WMdWVgmR5Uk6Ze5UEpw
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 5. 2017 03:59

re : lukodlak Jo jo,ta prekrytovana nokia je fakt trefa.Proc nezustavat u puvodniho hloupyho telefonu je potom ale zahada z Akt x.Protoze s ni si zavola a posle sms - konec.Pokud chce pouzivat funkce ktere maji smartphony je to pochopitelne nesmysl o ni jenom okem zavadit.
Jinak videl jsem odkaz v diskuzi na projekt na kickstarteru - podvodnikum penize posilat nemusite,identickej stroj se uz rok dela a prodava v číně,chlapci si chteli privydelat,nebo nemaj prachy na to aby v oem fabrice slozili cash,nebo oba duvody.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HZ11 26. 5. 2017 10:28

EdhelJoe píše: Kdybych si měl vybrat z těchhle dvou, můžete mi dát pár důvodů, proč je tenhle lepší než ten druhý?


SE
+ bude mít delší SW podporu
+ menší displej -> větší výdrž na baterii při zapnutém displeji.
- budeš mít asi nejspíš peníz jen na 16gb (reálně zbývá tak 10) což mě přijde málo
+ když si ho chceš nechat na dlouho tak lepší dostupnost náhradních dílů (iphone se prodá velké quantum tak se na ně dají sehnat věci na každém rohu) a jde na něm o něco snáze vyměnit baterie.

X Compact
+ 32gb + sd karty
+ větší displej - bude se na něj dát rozumnějc psát než na 4"
+ větší kapacita baterie -> větší výdrž ve standby.
+ Ultra stamina režim z toho udělá vlastně hloupý telefon který pak ale vydrží opravdu dlouho.

Ale odolný není ani jeden tak by to chtělo nějaký kryt aspoň.
Ono chceš tak trochu nemožné, velkou baterii v malém těle, budeš se muset rozhodnout pro jedno nebo druhé :-) Takže buď výše uvedené malé s menší baterii nebo budeš muset přidat na rozměrech a vybrat něco z kategorie těch s velkou baterii - Asus Zenfone max, LG X power apod. nebo nový LG X venture (pokud teda v ČR bude ke koupi), ten plní 2/3 tvých podmínek - s 4100mah se Snapdragon 435 by mělo mít dobrou výdrž a ten je voděodolný (IP68) a měl by také odolat pádům (MIL-STD 810G), ale rozměry 154 x 76 x 9,3 mm se ti asi líbit nebudou :D
HZ11
Junior

Odeslat příspěvekod EdhelJoe 27. 5. 2017 11:23

Lukodlak: ale notak, bavíme se o "upgradeu". Nokia 3310 (ta skutečná) je o pět let starší než moje 1110 a krom toho ji podle mě 1110 ve všem převyšuje:) (Proto jsem si taky 1110 pořídil.)

qsubt: Kdybych chtěl na té staré Nokii zůstat, stačí mi koupit novou baterku a nové balení leukoplasti na přichycení zadního krytu. Ale jinak díky za odpověď k té xperii, ta je k věci a myslím, že moje využívání bude dost podobné s tvým, takže pro mě dobré informace.

HZ11: díky moc. Já vím, že chci skoro nemožné, však jsem to taky zmínil už v úvodu, ale doufal jsem, že lidi, kteří na rozdíl ode mě mají přehled, třeba vědí o nějakém podpultovém telefonu, který by to uměl všechno. Určitě budu muset jít do nějakého kompromisu a s největší pravděpodobností to bude ta Xperie. (A kryt, jak píšeš.) Rád bych měl něco odolnějšího, ale ty jsou skoro všechny od 15 centimetrů nahoru. Asi je to kvůli těm nárazníkům potřeba, ale chtěl bych vidět, jak se někdo rozběhne s patnácticentimetrovým pádlem v kapse:)

Ještě přemýšlím, v recenzi se na mobilmanii psalo, že největší konkurent X compactu jsou její předchozí verze. Ty se ještě pořád dají sehnat, mají i trochu té odolnosti (asi jenom proti poprskání) a liší se v podstatě jenom procesorem a verzí androidu. (Ani jednomu nerozumím, ale Android by se měl dát aktualizovat, ne?) Kdybych šel do Xperie, je rozumnější vzít tu nejnovější, nebo by jednu z těch starších - konkrétně Z3 compact nebo Z5 compact?
Edit: tady podle srovnání vychází ta Z3 asi nejlépe (z těch parametrů, kterým rozumím:)) http://www.phonearena.com/phones/compar ... ,9611,8744
EdhelJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 5. 2017 14:00

XZ3C a XZ5C jsou v solidních eshopech vyprodané, v těch, co ji mají bych nekoupil (můžeš dostat vadný nebo použitý mobil z cizí distribuce a na záruku se také nelze spolehnout)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod klouzan 29. 5. 2017 09:44

zdravim, doted mi slouzi v pohode Samsung A3 2015 s original obalem http://www.samsung.com/ph/mobile-access ... 300BSEGWW/
Prezil hodne padu a mackani v kapse,ale chci uz malinko vetsi diplej(do 5"),kdyz obcas mrknu na net,mapy apod. at to lip vidim.Hry nehraji,video vyjimecne.

A Tak marne hledam,cim ho nahradit? Jsem zvyklej na tlacitka pod displejem,podsvicena a automaticky jas,moc toho nechci si myslim:)
Cena ideal 5-6tis.Ale v pripade pekneho kusu priplatim

U Novejsich A3 2016 se bojim toho mnozstvi skla :/ predek i zadek
A nikde zadny pekny origo odolny kryt,same designove..
klouzan
Junior

Odeslat příspěvekod qsubt 29. 5. 2017 16:22

EdhelJoe píše:
....

Ještě přemýšlím, v recenzi se na mobilmanii psalo, že největší konkurent X compactu jsou její předchozí verze. Ty se ještě pořád dají sehnat, mají i trochu té odolnosti (asi jenom proti poprskání) a liší se v podstatě jenom procesorem a verzí androidu. (Ani jednomu nerozumím, ale Android by se měl dát aktualizovat, ne?) Kdybych šel do Xperie, je rozumnější vzít tu nejnovější, nebo by jednu z těch starších - konkrétně Z3 compact nebo Z5 compact?
Edit: tady podle srovnání vychází ta Z3 asi nejlépe (z těch parametrů, kterým rozumím:)) http://www.phonearena.com/phones/compar ... ,9611,8744


ty ratingy moc bych je neprecenoval. Predpokladam ze vysly v dane dobe vydani telefonu...., xc se nejvic zazliva to, ze to uz (poprve) neni "vlajkova lod" v malem tele. ze to ma "jenom" snap650, potom taky HD displej nekteri lide nezkousnou

pokud chces novy android, tak x compact a zadne z3c nebo z5c, x compact ma ted 7.0 verzi a uroven zabezpeceni pro android z 1.5.2017 - updaty chodi pravidelne. pokud je ti to jedno, tak asi je to jedno. porovnani ruznych rychlosti xc a z5c na youtubu najdes desitky.
napr
https://www.youtube.com/watch?v=8jvi3Om1zA4
https://www.youtube.com/watch?v=bcfo9EqU-JQ
https://www.youtube.com/watch?v=c8DmwJwUxlU


ad z3 - nema otisk prstu, navykova vec, na xc funguje bleskurychle a bezchybne.

o SE jsem toho casu (v rijnu 2016), premyslel taky, ale odradila me hlavne cena... resp cena v kombinaci s tou vnitrni pameti. 16GB povazuju za spatny vtip, 32 jako minimum s kyselym oblicejem.., 64gb jako solidni start. ptz obcas tocim videa, par desetiminutovych fhd videi... a pomalu abych s tim SE uz resil misto.

vsak si nejaky kup - v eshopu, a do 14dnu muzes odstoupit od smlouvy :D
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod EdhelJoe 30. 5. 2017 07:22

qsubt: Díky za ty odkazy na srovnání (nevyrostl jsem a youtube, tak mě nějak hloupě nenapadlo tam hledat:)), v podstatě se mi potvrdilo, co jsem si myslel. S těma androidama právě vůbec netuším, jaký je mezi nimi rozdíl, kromě toho, že novější verze by podle jisté logiky měla být lepší. Jo, teoreticky si můžu telefon koupit a do 14 dní vrátit, ale když si ho koupím, budu potřebovat předělat (starou normální) simku na nano a tu už pak zpátky do starého telefonu nenacpu... aspoň myslím:) Takže se snažím jít na jistotu.
EdhelJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 5. 2017 09:19

Novy a lepsi ? Tak systemy a soft automaticky nefunguji.A neplati to jenom pro Android.Může být ,ale jediny co máš jistotu že nikoliv totožný.Otazka je jestli si vubec vsimnes kdyz pred tebe polozim telefon s 5.1 a 6 ,rozdil.Ja osobne u mojich mobilu poznam rozdil az mezi 5.1 a 7 ,nijak dramaticky ovsem.A to jenom diky tomu ze doplnky ktere by rozdil mazaly - multiwindow atd jsem u 5.1 deaktivoval po cca 3 mesicich po nainstalovani a zprovozneni.U mobilu kde mam 7 je to soucast fw.Co poznas ale hned jako rozdil je pocet senzoru,notififikacni dioda,ctecka ano - ne,proste chybejici HW.
Simku s nano do staryho nacpes,obracene nikoliv pokud neorezes.Nano das do adapteru a hotovo.
Naposledy upravil oooooooooo dne 30. 5. 2017 09:23, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků