Malý, odolný a nesmrtelný:)

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod EdhelJoe 24. 5. 2017 17:50

Ahojte, potřeboval bych poradit s výběrem nového chytrého telefonu. Pomalu docházím k názoru, že mobil, který hledám, neexistuje, a rád bych byl vyveden z omylu. Takže jaký by měl být:
1) Malý - rád bych se vlezl na nějakých 13cm nebo i méně. Chci, aby se mi telefon vlezl v pohodě do kapsy a nezabral tam moc místa, nebude na koukání na filmy ani hraní her.
2) Výdrž baterky - aby vydržel aspoň dva nebo tři dny, ideálně více. Tomu rozhodně pomůže, že na internet poleze jenom, když k tomu dostane povel, žádné permanentní kontrolování emailu nebo sociálních sítí nebude, hry na mobilu nehraju a videa taky nesjíždím. Jde mi o to, když vyjdu na víkend nebo pár dní na vandr, abych si poslední den mohl najít na netu spoje domů, mrknout na mapy, kde bloudím nebo si zavolat horskou službu... A to i když si průběžně udělám pár fotek.
3) Odolný aspoň trochu - když by z té kapsy náhodou vypadl, aby to nebyl konec jeho dní, trochu tvrzenější sklo by bylo fajn a měl by přežít mírné zmoknutí (potápět se s ním nehodlám).
4) Měl by vydržet aspoň pár roků (ne na jedno nabití:)), protože si nemůžu dovolit nový telefon každý rok.

Cena by se měla vejít do 10000.

5 atd... Nějaký rozumný foťák taky mít může, ale stačí průměr (na velké fotky mám velký foťák), GPS je asi už všude, ale pro jistotu by být měla, místo pro kartu na rozšíření paměti by taky bylo fajn a měl by zvládat naše LTE (investice do budoucna).

=======================================

Procházel jsem diskuze, co tu jsou, a srovnávadla a našel jsem pár z těch telefonů, které mám jako žhavé kandidáty, ale pro jistotu bych ještě poprosil o radu, jestli jsem nepřehlédl něco lepšího. Můžete kdyžtak u vašich nápadů rovnou psát, i jak dlouho by asi ten telefon mohl vydržet (na jedno nabití)?
Xiaomi Redmi 4X - Asi nejlepší, co se dá najít. Pro jistotu bych ale chtěl vědět, jestli není něco odolnějšího.
Huawei Nova - Teď jsem o něj zakopl; lehce nad horní hranicí s velikostí, foťák prý nic moc, o odolnosti nic nevím.
Sony Xperia X compact (nebo Z compact) - Nejhezčí velikost, cena nad hranicí, ale byl bych ochotný do ní jít, kdyby měla dobrou baterku. Výdrž se ve všech recenzích chválí, ale v pár testech jsem našel, že vydrží sotva dva dny.
Evolveo Strongphone Q7 - Nejhezčí co se odolnosti týče, jen je taky lehce nad horní hranicí velikosti. Nevíte, jak je na tom s výdrží baterie? (3000 zní pěkně, ale jak to vychází na dny?)

Úplně nejradši bych něco s velikostí té Xperie, odolností Evolvea a baterkou Xiaomi, nemůže ho někdo vyrobit?:)
Jen tak pro zasmání, má to nahradit Nokii 1110, což je můj první telefon a funguje do dneška a splňuje všechny ty 4 hlavní body (na výšku 10cm, výdrž baterie je po těch deseti letech tak 4-5 dní a je v podstatě nesmrtelný). Jen se mu teď nafoukla baterka (zadní kryt kvůli tomu drží leukoplast) a začala zlobit. Asi by stačilo ji vyměnit baterku za novou a telefon by vesele fungoval dalších 10 let, ale i kvůli práci už potřebuju upgrade.
EdhelJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukodlak 24. 5. 2017 19:06

Nokia 3310
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2017 19:17

Tak předpokládám, že ten "apgrejd" myslel trošku vyšší :-).
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod falcons 24. 5. 2017 19:34

nejvetsi baterka je u tohoto https://www.czc.cz/myphone-hammer-energ ... 86/produkt
,ale se znackou zadne zkusenosti nemam, takze z dlouhodobeho hlediska neporadim
falcons
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 24. 5. 2017 19:43

Na výdrž s rozumnou velikostí a cenou asi nejlepší volba je http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_624910.html
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubCabal 24. 5. 2017 20:01

Přidej 1000 Kč a kup iPhone SE. Nic menšího a lepšího nenajdeš. Na opravdu kompaktní telefony výrobci kašlou! :-( Pokud chceš něco levnějšího kup Huawei Nova teď za cca 7500 Kč, výdrž má dobrou a foťák bude určitě lepší jak u toho Xiaomi.
JakubCabal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 5. 2017 20:13

Já bych vzal Xperia X Compact, u Max-shopu za 9,5k
https://www.max-shop.cz/sony-xperia-x-c ... 7425235271
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JindřichR 24. 5. 2017 20:39

Na Huawei Nova zapomeň. Měl jsem jej dva měsíce, než jsem ho vyměnil za Samsung S7. Baterie sice nabídla i tři dny, ale nemá žádnou voděodolnost a fotky taky nic moc. Navíc ač píší, že má odolné sklo, tak Gorila to není. Osobně bych šel do Samsung A3/2017. K tomu nějaký sklo a silikonový kryt z číny za hubičku. Napájení bych řešil externí zdrojem. Osobně vlastním Xiaomi 10000 mAh která je velká jako krabička cigaret
JindřichR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pelcek 24. 5. 2017 20:59

Zdar,

přesně podobné požadavky mám na telefon také a jsem zoufalý, že se nic neblíží k mým představám. Dneska jsem narazil na jednu zajímavou alternativu, ale možná to je dost minimalistický extrém:
https://www.kickstarter.com/projects/jellyphone/jelly-the-smallest-4g-smartphone

Ale obávám se, že nepodporuje "českou" 800 Mhz LTE frekvenci. To je asi jediný mínus, dále pak nejde odolný telefon.
Pelcek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EdhelJoe 24. 5. 2017 21:26

Lukodlak: Opasino má pravdu, trochu vyšší upgrade:) (Zapomněl jsem zmínit, že by to měl být dotykáč.)
Falcons: O tom hammeru vím, je (na mě) trochu moc velký, ale jinak je parádní... aspoň by se s ním daly zatloukat kolíky u stanu:)
Roy1: Vernee je pěkný, ale nevidím u něj žádné specifikace ohledně odolnosti. Nevíš, jak to s ním je? (Velikostně je na tom stejně s tím Kladivem, které je i odolné, tak to nad ním trochu vede... ale je elegantnější.)
JakubCabal: No, že kompaktní telefony nejsou, už jsem zjistil. Do iPhonu jít nechci, sice jsou malé, ale ta baterka mi přijde jako vtip:(
Nick Cave: O té Xperii vím, ale bojím se té její výdrže. "Až dva dny" nejsou to, co potřebuju. (Ta tisícovka teď nehraje tak velkou roli, až se najde správný telefon, najde se i správný obchod.)
JidnřichR: Samsung má sice pěknou velikost (a všechny moderní funkce), ale právě kvůli té baterce do něj jít nechci. (A taky mám pocit, že už něj už se víc platí za značku než za telefon.)
Pelcek: Jelly má stejně velkou baterku jako moje stará Nokia:) (Ale žere asi dost málo.) Postřel jsem, že se na něm dělá, a docela by se mi líbil, kdyby měl tu LTE, trošku větší baterku a byl aspoň trochu odolný.
EdhelJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 24. 5. 2017 21:38

EdhelJoe píše:Nick Cave: O té Xperii vím, ale bojím se té její výdrže. "Až dva dny" nejsou to, co potřebuju.

Však si k němu koupíš powerbanku, žádný android ti nevydrží týden
ještě by jsi mohl pouvažovat nad SG S7
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdhelJoe 25. 5. 2017 07:28

Nechápej mě špatně, jsem rád za rady a návrhy, ale říct, že si k němu koupím powerbanku, to je jako říct, že si můžu koupit navíc kanystr, když auto, které navrhneš, má malou nádrž. (O autech toho vím málo, ale ta analogie mi přijde odpovídající.) Netvrdím, že powerbanky jsou zlo, které nikdy nevyužiju, ale chci aby ten telefon měl základní výdrž lepší. (Aspoň dva až tři dny, ideálně více, jak píšu, nebavíme se o týdnu, i když ten by taky byl fajn.) O té Xperii tu na fóru všichni píšou, že má výdrž dobrou, ale nikdo nenapíše, kolik to je ve dnech a při jakém používání.
Samsung S7 je bohužel mimo moje cenové možnosti.
EdhelJoe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 5. 2017 08:38

Co iPhone SE (2016) ? U ajfouna je zajištěna aktualizace systému po dobu několika let.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jinryd 25. 5. 2017 08:39

píšeš něco o vandru. Powerbanka ti v báglu opravdu moc místa nezabere a máš jistotu.
"Všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
jinryd
Junior

Odeslat příspěvekod předseda1979 25. 5. 2017 08:42

Tak já jdu řešit téměř to samé, tak koukám co z toho vyleze. Každopádně bez kompromisu to asi nepůjde a pak je otázka z čeho vzít. Já osobně bych ti také doporučil ostatní funkce upřednostnit před výdrží a řešit to tou powerbankou. Protože ať to bude jakýkoliv smartphone tak ta baterie bude pořád kompromisu tak jako tak.
Já po letech a třech telefonech bohužel opouštím moje oblíbené windows phone a nějak se mi nechce do androidu. Tak to vypadá na Iphone SE a nějaký outdoor kryt.
Uvažoval jsem i něco odolného ale tam je většinou bída s foťákem a já mám 2 malé dětičky a ty momentky se hodí.....
předseda1979
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků